Jump to content
Guest mookie42

агу на сивик

Recommended Posts

Guest Didko

Темата започва да бяга от събджекта. А и лошото е, че се повдига един друг спор, който вече е воден. Аз ще говоря в цифри с мой пример. За миналата година имам навъртяни ~25000 km. Слагам среден разход 7/100 бензин и 9/100 газ. При сегашните цени на горивата, сумата за тези километри изминати с бензин е ~2800 лв, а с газ ~1900 лв. За този период 2-3 пъти на газоанализатор и реглаж = 20-30 лв. Въздушен филтър по на честичко ама той е 10-15 кинта. Някак си ми се струва несериозно да давам пари за гориво на година, колкото струва половината ми кола. За това минах на газ. Срамът се преживява - това е бял кахър, а и хората, които проумяват, че сметката е преди всичко ще те разберат ;) Друг е въпроса, че когато си сложих газовата нямах тази покупателна способност, която имам в момента и може би ако имах възможностите като сега нямаше да я сложа, ама това е друг въпрос :D Последен съвет - ако си на газ ще въртиш повече километри! Отиваш на бензиностанцията и зареждаш за 20 кинта до горе, как ти се струва :D Сега само да ми скимне, мятам се на колата и отпрашвам на където ми щъкне. Някак си по не се усеща ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

... Сега само да ми скимне, мятам се на колата и отпрашвам на където ми щъкне....

<{POST_SNAPBACK}>

един приятел така го питам защо само обикаля с колата, не слиза от нея. И той ми вика

- Имам газова да изплащам.

 

Не познавам някой, който да харчи по-малко пари за колата си, след като е сложил газова. Просто кара повече. Това дали е добре или зле - човек сам си решава ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Нещата стоят така , че ако работиш с колата ти и нон стоп си на път, а парите които заработваш след като си я използвал да те пренесе ( или да пренесе ) до дадено място ( или нещо ) са оправдани т.е. разхода ти на бензин/газ се възвръща , та и спечелиш нещо е съвсем нормално да имаш газово , при условие , че на бензин нямаш печалба или още по-лошо не ти се възвръщат разходите които си направил :lol: Не съм ядосан или бесен , че карате хондите си на газ , на мене ми е се тая , просто карам хората да се замислят дали си заслужава да сложиш газово и да знае човек какво трябва да има в предвид преди да си сложи , нали за това е темата :lol: това което знам със сигурност , че много ще се радвам ако имам кола с газово и не ми пука колко за разхода , но нямам 400 лв да отделя да си сложа :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mit.mil

Аз карам на газ от както се помня, на сегашната ми кола имам и метан и газ, смея да твардя че наред с всички минуси плюсовете са повече главното е с 4лв. изван града и с 5лв. в града 100км. А що се отнася до минусите има си правила, които ако се спазват гарантирам далго и безпроблемно шофиране ;) .

<{POST_SNAPBACK}>

Ама я ми кажи цената на двете ти уредби :P цената на профилактиките ти и т.н. и после аз ще ти кажа колко хиляди километра ще плащаш много повече от мене за изминати 100 км градско или извънградско :unsure: а аз ще си джиткам на бензин и няма да се съобразявам с нищо повече освен масло и филтри !!! а и я кажи ква марка караш :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Колата я купих с LPG, a CNG(Метан) си го монтирах сам, но на въпроса ти - цената на 2-те уредби е 1000-1100лв., но уточнявам че LPG я даржа само защото не на всякъде има Метан станции и тя не е основното ми гориво. Профилактики при Метан не са необходими освен периодичен преглед за теч, но и това може да се сведе до минимум ако са укрепени както трябва ботилките и другите части от уредбата. Това че имаш възможност да "а аз ще си джиткам на бензин и няма да се съобразявам с нищо повече освен масло и филтри " може само да ме радва :lol: - дай боже всеки му !!! Старата ми кола беше Nissan Bluebyrd, a в момента карам Nissan Sunny 1,4 16v. - 75 к.с., но ми е слабичко, редно е да спомена, че преди да го взема се разминах със Сивик 1,5 - 1995г. Та сега съм се навил на една Хонда Акорд 2,0 карб. 115к.с. 1994г.

Bluebyrd-а го продадох и сега ще продам и Слънцето за да си я взема, макар че то е перфектно след някои мои ремонтчета ;) .

Това е както виждаш не крия нищо и сега спокоинно можеш да ми кажеш "колко хиляди километра ще плащаш много повече от мене за изминати 100 км градско или извънградско".

P.S.

Aз мога да ти спомена един факт от днес: Пловдив - София и обратно + 30км. градско в София общо 320км. с 14,40 лв. ;) при каране по магистралата 140-150км/ч. Вече имаш по пълна информация за сметки.

В мнението ми няма и нотки на заяждане, моля да не бъда разбран погрешно :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Аз карам на газ от както се помня, на сегашната ми кола имам и метан и газ, смея да твардя че наред с всички минуси плюсовете са повече главното е с 4лв. изван града и с 5лв. в града 100км. А що се отнася до минусите има си правила, които ако се спазват гарантирам далго и безпроблемно шофиране :unsure: .

<{POST_SNAPBACK}>

Ама я ми кажи цената на двете ти уредби :lol: цената на профилактиките ти и т.н. и после аз ще ти кажа колко хиляди километра ще плащаш много повече от мене за изминати 100 км градско или извънградско :P а аз ще си джиткам на бензин и няма да се съобразявам с нищо повече освен масло и филтри !!! а и я кажи ква марка караш ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Колата я купих с LPG, a CNG(Метан) си го монтирах сам, но на въпроса ти - цената на 2-те уредби е 1000-1100лв., но уточнявам че LPG я даржа само защото не на всякъде има Метан станции и тя не е основното ми гориво. Профилактики при Метан не са необходими освен периодичен преглед за теч, но и това може да се сведе до минимум ако са укрепени както трябва ботилките и другите части от уредбата. Това че имаш възможност да "а аз ще си джиткам на бензин и няма да се съобразявам с нищо повече освен масло и филтри " може само да ме радва ;) - дай боже всеки му !!! Старата ми кола беше Nissan Bluebyrd, a в момента карам Nissan Sunny 1,4 16v. - 75 к.с., но ми е слабичко, редно е да спомена, че преди да го взема се разминах със Сивик 1,5 - 1995г. Та сега съм се навил на една Хонда Акорд 2,0 карб. 115к.с. 1994г.

Bluebyrd-а го продадох и сега ще продам и Слънцето за да си я взема, макар че то е перфектно след някои мои ремонтчета :lol: .

Това е както виждаш не крия нищо и сега спокоинно можеш да ми кажеш "колко хиляди километра ще плащаш много повече от мене за изминати 100 км градско или извънградско".

P.S.

Aз мога да ти спомена един факт от днес: Пловдив - София и обратно + 30км. градско в София общо 320км. с 14,40 лв. :) при каране по магистралата 140-150км/ч. Вече имаш по пълна информация за сметки.

В мнението ми няма и нотки на заяждане, моля да не бъда разбран погрешно ;) .

<{POST_SNAPBACK}>

В по-горното съм казал и отговорил на въпроса ти :D с изключение на сметките :D мисля , че се разбрахме ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...