Jump to content
Ganchev

Цена на черен мат боя

Recommended Posts

Първо, извинявам се ако темата ми не е за тук, ама не се сетих за по-подходящо място да я пусна. Значи, предстои ми пребоядисване на колата и се спрях на бяло с черен мат. Интересуваме за цената на черния мат за 1 литър, понеже гледах в Добрич на 2-3 места и все ми предлагаха черен мат с който пръскали брони, а като им казвах за какво ми е ме гледаха като гръмнал телевизор. Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гръмнал телевизор.

Фен пръска се черна база с мат лак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото ми казаха бояджиите, трябвало да има готова или ако не се смесвала. Тая база и мат лака смесват ли се, какво се прави? Може ли малко инфо?

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се шприцва като за нормална боя /не че другата е ненормална :D / ,пръска се черна база и после върху нея мат лак .Боята се пази от лак, ама не е лъскава а си е мат.Има и готови матове ама те са по скоро за брони и по не претенциозни места .Тях не ти ги препоръчвам .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За БГ не знам, но тук в UK струва около £50 за 1 литър

Редактирано от Krasi-mir
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега както ти казва фена е купуваш си там каквото боя искаш и си купуваш МАТ ЛАК, демек от лаковото покритие зависи матовият ефект. Преди да си боядисам колата бояджията ми предложи ако искам да го направим по този начин, но ми каза, че при една драскотина и всичко свърша няма детайлно боядисване или по-скоро частично само. Не знам до колко е верно, но си иска слугуване този тип външен вид.И да, цената на лака няма да е малка, ако не ме лъже паметта около 100-150 лева, може и нагоре. АА и бояджията трябва да ти е доста добър, защото както е капризна на подръжка, така е капризна и на боядисване.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като посочвате цена ,посочвайте и количеството което коментирате .Важно е щото лакове и бои много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е става на въпрос за литър лак. Боята си е отделно и втвърдители. Аз лично си боядисах колата с лак на Lecher и съм страшно доволен. Даже и цените му са добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се откажа от черен мат и ще бъде черен акрил. Мерси много, колеги, за изчерпателните отговори! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тиа па кон на магаре от къв зор па точно акрил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се откажа от черен мат и ще бъде черен акрил.

Хонда черен акрил заводско нямат! Всички черни цветове са им перли. Ако си заинтересован, мога да ти дам цветовия код на мойта Хонда (черна перла с жълтеникави кристалчета) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се откажа от черен мат и ще бъде черен акрил.

Хонда черен акрил заводско нямат! Всички черни цветове са им перли. Ако си заинтересован, мога да ти дам цветовия код на мойта Хонда (черна перла с жълтеникави кристалчета) ;)
Цвета ако ти е такъв е мания много се кефя на такъв в Елин ПЕЛИН СИ ИМАМЕ ЕДНА гти-КА 3ка с такъв цвят уникална е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искам да го направим по този начин, но ми каза, че при една драскотина и всичко свърша няма детайлно боядисване или по-скоро частично само. Не знам до колко е верно, но си иска слугуване този тип външен вид.

Да ти кажа тогава дали е вярно - НЕ! :lol: Не е вярно, ако се направи както си му е реда. Аз съм с черен мат вече почти две години, като изключим факта, че бояджиите не сметнаха за нужно да ми третират веждите и следите от удара с антикорозионно и съответно да ги обработят както си му е редът преди да боядисват, друг проблем нямам с матЪТ. Но сам разбираш, че това е ЧОВЕШКА "грешка", а не това, което се опитват да ти обясняват твойте бояджии. Само да спомена, че новобоядисана кола бърка много в очите на разните му там мангали и тем подобни хулиганчета. Проблема го решихме, разбра се. Бързо, бързо се разбра кои са били, но резултатът беше доста драскотини по предния и задния капак. Е, НИЩО не свърши, напротив още си е така и няма проблеми, като нормална боя с нормален лак. Мисълта ми беше, че това са си МИТОВЕ И ЛЕГЕНДИ! Ако искаш мат слагай мат без да се притесняваш и гледай да ти го направят ИСТИНСКИ майстори.Единственият недостатък е, че много се цапа и събира прахоляк, заради микроскопичните шупли, които се образуват по повърхноста. Тоест едиствената ти грижа ще е да посещаваш по-често автомивката, но там пък може да има някоя готина барманка, тъй че гледай от светлата страна! :)Забравих да ти кажа, че Хонда няма черен мат, нито акрил. Аз карам с Лотус черен мат. Ако искаш мога да ти дам и номера на боята, но ще трябва да врътна една шайба първо до БГ. Редактирано от Тодор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, след като не иска слугуване този вид цвят защо не си пастираш драскотините? Или се налага да пребоядисаш детайлно матЪТ

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, след като не иска слугуване този вид цвят защо не си пастираш драскотините? Или се налага да пребоядисаш детайлно матЪТ

Въпрос на приоритет - първо трябваше да се оправят ръждите по веждите + заден десен панел. Имаше една тема за борба с ръждата, там може да видиш какво съм писал. :D Написах по инерция, че още е така колата...ИзвинетИ. Спим още. :lol: Така беше до преди месец и половина. Сега боята е напълно оправена, скоро чакам снимки, понеже оставих на бащата да се погрижи, а аз трябваше да замина. Включително драскотините. А още по-първо имаше...доста неща, докато стигна до шибаните драскотини. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Founder боята е мат,той нали е все напред с цветовете................. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...