Jump to content
Mkilla

Хонда Прелюд 4та ген.

Recommended Posts

Здравейте хора.Обмислям да се кача на една такава колица в скоро време.Доста изчетох по темите ( за тези които веднага ще ме препратят ) и някой неща не ми се изясниха.Не съм се качвал на хонда от такъв клас до сега.Карал съм нисан терано но то е джип и няма нищо общо.Та искам да задам няколко въпроса и ако на някой му се занимава да драсне някой ред. 1.Притесняват ме годините на 4та генерация 92-96 а следващата не ми харесва как изглежда.Доста старички са на годинки и при покупка какво да се гледа специално за този модел. 2.Проблем ли са частите т.е дали са дефицит или има съвместимост с други модели на Хонда поне за някой от тях. 3.Когато нещо се развали в даден момент от времето , задължително ли от USA примерно трябва да се поръчва или трябва да се купуват части по 1000 лв от вносителя за България.Не ме притеснява поддръжката на масла , филтри и тн..но за ламбда сонда на Алфа 156 примерно оригинала към 1000 лева и човек започва да се замисля.Нямам намерение да я тунинговам и да я правя като в цирка.НЕ карам на газ и не мисля да карам някога. 4.И последно г/у към днешна дата някакви оринтировачни цени за части ( носачи , шарнири , радиатор примрено ). Благодаря предварително за коментарите :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, има 50000 теми за Прелюд 4ген. Но ще ти дам отговор.Колата си е уникална за себе си и за годините си, частите не са ти скъпи не се притеснявай. Тук от форума може да си доставиш всичко ново и втора ръка, от България, Англия и Щатите. Колата е здрава от към окачване, слаба от към ръжда по веждите и шибедаха. Поведение на пътя има завидно, ламбда сондата нова от БГ ти струва 140 лева ако не ме лъже паметта. Биалетки, шарнири и тем подобни работи са на цените на немските автомобили. Като ти харесва скачай в една такава. Хубаво е да напишеш от къде си и някой колега току виж се смели над теб и те повози, та даже ти даде да покараш :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма такова нещо като липса на части за Хонда и със сигурност не са (много) скъпи.На мене обслужването ми като я купих излезе 450 лв(приблизително), а частите уж са си японски (Koyo)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , няма нужда да ме вози :lol: Благодаря , возил съм се и знам за какво става въпрос.Пак казвам , изчетох доста материали но за някой неща не видах тема (може би не съм търсил достатъчно).Който не иска нека не коментира , предполагам , че доста като мен са питали какво ли не.Благодаря отново

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега. Напрао скачай в Prelude. 1 во Усмивката никога няма да ти липсва до като е караш и мацките ще полудяват2 Двигателя на Хонда и на този модел е просто жесток 3 то както каза по горе колегата за ръждата по веждите и люка си е прав .. там и ме слабото място Карам Prelude вече 1 г и по него съм сменил всички важни консумативи - ангренажни ремъци , пистови , ролки , водна помпа , и с работа всичко за ооколо 450 до 500 лв .Ще ти кажа че това е класическа кола и се кара само от ценители :lol: на Хонда ... Успехх и дано по скоро да си е караш !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел и аз съм като теб,очаква ме покупка на 4 ген ,но около зимата.Интересува ме какви са различните идентификации при оборудването на Прелюд 4 ген? Интересува ме главно мотора 2,3 160 hp. Примерно възможни ли са разлики в модел 92 и модел от 96 в оборудването или единствената разлика е в годината на производство? Чувал съм за JDM ,SI версии ,но явно те не са за европейския пазар и едва ли ще попадна на тях,когато купувам прелюда. Колкото по-подробна информация толкова по-добре! Благодаря предварително! Писах явно в грешен раздел и за това нямаше отговор на същия ми въпрос :D Мога да отделя до 3500 лева , и конкретно съм се насочил към този ,или ако го купят към нещо подобно ... prelude обява 2,3 160 hpТа за такива пари какво мога да получа като състояние и екстри? Разхлопана барака или наистина за тази цена се намират запазени прелюди? Просто съм луд по тая кола откакто се качих веднъж,много вълнуващ автомобил! Дано да имаме късмет колега и да случим на запазени ,че кефа да е пълен!Колегата James вече е от 1 година с прелюд и все още изглежда възхитен от колата ,не му е омръзнала :lol:

Редактирано от didotooo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяла вечер си говорих с човек , който цял живот е карал Хонди.1вата му кола е чисто нов Сивик от Япония 1994-та 5тата генерация 5 врати.Невероятно доволен и както той ми каза тази вечер доста здрави автомобили.На сивика за 16 години е сменил 2 шарнира и 3 маншона.Е естествено крушки за фарове , тампони и такива дребни неща не ги броим.Вярно е , че си я е взел чисто нова но все пак.Та за Прелюда човека ми каза че е също много сполучлив модел и както очаквах и да чуя с дураковоустойчив мотор , но важно е кой е бил бившият ( те ) собственик ( ци ) на колата.В Хонда сервизите в София прегледа на колата струвал около 200 лв по най-прясна информация.Цялостен преглед на всяка част от колата , та ако се купува нещо не е било лошо да се мине от там.Нямало скрито покрито да остане каквото и да е било според неговите думи.Но човек като се замисли ако си хареса 2-3 модела и на всяко ходене по около 200 кинта излиза скъпичко и затова човек трябва да избира внимателно , особено кола на тези години , макар и ХОНДА ПРЕЛЮД ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ли двигатели на прелюда са Vtec ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са всички. Само 185к.с и 200к.с са V-tek

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви един сайт точно за тази генерация. Има доста инфо, което да ви е полезно първоначално и включва отговори на по-горните въпроси.http://www.honda-prelude.com/car/modelsЛичен съвет, понеже виждам, че не сте много запознати с модела - добре е при оглед да има човек, който е запознат конкретно с модела(слаби места и прочее) или разбира от коли като цяло, за да знаете какво гледате.Успех с търсенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви един сайт точно за тази генерация. Има доста инфо, което да ви е полезно първоначално и включва отговори на по-горните въпроси.http://www.honda-prelude.com/car/modelsЛичен съвет, понеже виждам, че не сте много запознати с модела - добре е при оглед да има човек, който е запознат конкретно с модела(слаби места и прочее) или разбира от коли като цяло, за да знаете какво гледате.Успех с търсенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тодоре мерси много за линка , има всичко което ме интересува за оборудването! :D Направо съм се разболял по тая кола ,че и гаджето много го хареса тоя прелюд! Не знам дали някой ще повярва ,но точно заради Прелюда работим в Прага с приятелката ми и до нова година живот и здраве се прибираме и купуваме хондето :D За това казвам че мога да отделя до 3000-3500 лева ,че криза и тука :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...