Jump to content
gothic_fan

Имам безумна идея, някой може ли да ми помогне?

Recommended Posts

Викам да изтрепем политиците и народните представители, общественици и всякакви държавни К*Рви, пък после не само дупките ще се оправят :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gothic_fan, хайде да ти орговоря и на твоята глупост и се спирам с темата - сякаш ми е малко ~ дето имаш...Нямам идея какво си/що си/къде и какво работиш. Вълнува ме факта, че излизаш с нещо доста неподготвен - ако съм в грешка, ще ме опровергаеш ли!?Нямам идея защо се засягате - ти, амигосите ти и някои останали колеги от форума ...Все пак това е форум и всеки има право на неангажиращо мнение нали!? Моето е такова, ако не ти харесва ме игнорирай(като не ми отговаряш) или помоли модерсите да ме блокират. Все си мисля, че ти пускам градивна критика и то с основание, а замисли се за какво говоря или ти е/Ви е трудно?Пак казвам(пиша), дори ще го направя в големия сайз(CAPS style) - НА ДУМИ Е ЕДНО, НО НА ДЕЛА СЪВСЕМ ДРУГО...

После/следпис 2: Филма - Карам си безгрижно и закачам бронята на флага/знамето или което там... От което се пука/лющи/драска и от сорта, а видиш ли километър след това видя знаменосеца - кво правим тогава!? :>

Правиш това че ще поздравиш човека, че се е опитал да те предпази. Колкото до идеята ти за стачка,митинг, ала бала, мисля че след няколкото жалки опити за такива мероприятия на всички трябва да е ясно,че това са само приказки и нищо повече. По форумите реки от подкрепа, много желаещи, голямо надъхване,голямо чудо и накрая какво стана? Пак филм, но с жалък завършек. Ние не сме нито Гърция, нито Франция за жалост... И тъй като си прав че сме коне с капаци пак е нещо да се хване всеки който има поне малко гражданско съзнание да допринесе реално за промяна на положението. Иначе само ще си щракаме тук и ще се надлъгваме кой колко е велик.Колкото до това дали има действия.... Ами за един ден се пусна темата, реши се да бъде с боя или спрей, уточни се точния тип на боята, обадиха се хората тук-там от къде може да се намери такава, сега се търси вариант за превръщане на боята в аерозолна смес. В краен случай ще се поръча от чужбина.След което ще се направи шаблон и т.н. С изброените неща не ангажирам никого,най-малкото финансово, но се радвам,че има колеги, които са решили да помогнат РЕАЛНО за каузата. Следва продължение :( PS: Тук имаше колеги които се занимават с внос от чужбина, знам Ви кои сте ;)
После/следпис: А да видим това - "помогнат РЕАЛНО за каузата" и "Следва продължение" - бас ловим за обратното = 1000лв.(мога да си го позволя)! :D После/следпис 2: Моля, не ми отговаряй(пиши), нежелано и банално ще е!После/следпис 3: Да ме извинят модерския екип за OFF-a, БАШ ми е последен в тази тема... Редактирано от ivankrystev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

████████████████████████████████████████████

Това е най-видимият цвят за човешкото око, спреят или флагчетата е добре да са такъв цвят. Иначе идеята за флагчетата в дупките е добра, но пък много пъти, за да избегнеш ямата по пътя се налага тя да остане между колелата на колата. А ако има нещо стърчащо от нея няма да може да се премине по този начин. Идеята със спрея също е добра, но и тя си има недостатъци - законово е неясно какво е положението с боядисването на асфалта ; доста е опасно да шариш, докато преминават коли ; лесно може да се заличи, особено ако го прегазят преди да е изсъхнала боята съвсем.

 

Аз имах подобна идея, но тя се изразяваше в постоянно ъпдейтваща се gps карта с дупките, която да те предупреждава, че в участъка някъде напред се крият ями. Но осъществяването и е доста по-трудно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен скъпо ще излезе начинанието само ако шепа хора се заемат. Засега някои от нас просто участват с мнения в една тема, но реално колко ще се навият да отделят някакви средства за флагчета, бои, прилагане на идеята на практика - загадка. Българите сме страшно слаби в общуването и подкрепата помежду си, което се отразява навсякъде! Ясно е, че ако хората в инициативата са много, то едва ли някой ще бъде силно натоварен финансово, а това дали е законно или не да се "рисува" по настилката смятам, че е пренебрегнато в идеята, тъй като на много от нас ни е писнало да "сканираме" земята пред фаровете докато караме.. Аз го приемам не само като начин да избегнем някой еднопосочен билет до сервиз за ходова част, но и като някаква тиха форма на недоволство, стига да се осъществи нещо.

 

По темата - не знам вечер как ще се вижда едно малко флагче, или пък боя, която не е светлоотразителна (по-скъпа), и изобщо начин да се боядиса така, че да подсказва само едно нещо - "Ще имаш проблеми, ако минеш със средната си скорост оттук!" но може би нямам идея, затова пиша така... изобщо не е ясна и реакцията на българския шофьор, които отдавна е приел дупките за даденост, и явно му е по-добре така - доказано! Но съм за идеята. Най много да си платим пътния данък пак (в кръга на шегата)

 

 

 

:offtopic: Знак "Пътя в ремонт" - на всяка граница на България :bg:

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята си я бива и си мисля че ако добие популярност ще е чудесно. Например ти, аз или някой друг решава да очертае дупка, не да притичва покрай колите а да се направи демонстративно, като със саденето на цветя в дупките за пътя към Перник, и организирано с блокиране на пътя за 10-ина минути докато се очертава, примерно "господарите на ефира" или новинарски екип да присъства ще има доста по-голяма полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...