Jump to content
Dak

Civic Coupe D16y8

Recommended Posts

Здравейте колеги , харесал съм един Сивик Купе 6-та D16Y8 v-tek генерация и имам няколко въпроса.1. Има ли нещо по специфично по този модел което трябва да гледам при покупка ?2.Колко ще излезе обслужването на този мотор (ангренаж,ролки,филтри и.т.н)3.Колата има отличен мотор на пръв поглед но ми направи впечатление че бавничка в ниските обороти , това нормално ли е ?4.Може ли да се сложи обикновенна газова или само газов инжекцион ? Колата ще се кара всеки ден по 60км. и няма как :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега 0.1 пише се Vtec :honda: 1. Гледаш обичайните неща за една кола: външно състояние, интериора вътре, мотора ако имаш възможност вдигни я някъде и погледни отдолу. Палиш, гледаш гасне ли чека на контакт, като загрее настъпи я до 5-6000 оборота и виж дали пуши отзад. Покарай малко, виж я как е в движение.2. За обслужването във всеки сервиз различно да кажат колегите които са го правили скоро3. Нормално е да е по-бавна от маздата която караш. Общо взето хондите са така до 3000-3500 оборота икономия след това power :honda:4. Газов инжекцион е по-добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обслужването нещо цени ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Агренаж със ролка 100лв. маслото си знаеш частите не са скъпи защото станаха повечко хондите вече по евтини са със сиг от маздите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Агренаж със ролка 100лв. маслото си знаеш частите не са скъпи защото станаха повечко хондите вече по евтини са със сиг от маздите :)

Ангренажа не минава ли през водната помпа ?п.п. В момента карам Ауди А4 2.6 бензин , добър автомобил но не ми е по джоба. Редактирано от Dak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ангренажа минава през водната помпа може и нея да подновиш около 55 лв май беше цената и.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , харесал съм един Сивик Купе 6-та D16Y8 v-tek генерация и имам няколко въпроса.1. Има ли нещо по специфично по този модел което трябва да гледам при покупка ?2.Колко ще излезе обслужването на този мотор (ангренаж,ролки,филтри и.т.н)3.Колата има отличен мотор на пръв поглед но ми направи впечатление че бавничка в ниските обороти , това нормално ли е ?4.Може ли да се сложи обикновенна газова или само газов инжекцион ? Колата ще се кара всеки ден по 60км. и няма как :)

Ти от къде си колега?Аз карам такава и не ми се струва да е много бавна в ниските.Иначе гледаш обичайните неща,автомобил като всички!Ако си ми в района пиши ако ти трябва помощ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...WINK.. никога не сравняваи твоито d16y8.. от ниските с другите.. винаги ще си по добре от тях.......... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...WINK.. никога не сравняваи твоито d16y8.. от ниските с другите.. винаги ще си по добре от тях.......... :)

От Пазарджик съм колега . Какво е по различното по колта на колегата WINK ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...WINK.. никога не сравняваи твоито d16y8.. от ниските с другите.. винаги ще си по добре от тях.......... ;)

От Пазарджик съм колега . Какво е по различното по колта на колегата WINK ?
Ха ха,ми незнам,колата беше негова преди това :worthy: той си знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега...WINK.. никога не сравняваи твоито d16y8.. от ниските с другите.. винаги ще си по добре от тях.......... :worthy:

От Пазарджик съм колега . Какво е по различното по колта на колегата WINK ?
Ха ха,ми незнам,колата беше негова преди това ;) той си знае.
Ясно ;)...колега , да ти кажа сегашната ми кола започва да тегли от 1700/2000 оборота и много ми стана странно като се качих на Хондата и натиснах газта , до 4000 оборота колата набираше като 1.3 после се поотпуши на вървене. Твойта как е с харча на масло , имам приятели с Хонди и казват че доливат по 1л. масло на 10 000 км. Редактирано от Dak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги , имам още един въпрос , Въпросния Сивик 6-ген. Има ли преден мост за който са хванати носачите или носачите са хванати директно за купето ?

Редактирано от Dak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много наясно с предницата,но мост няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...