Jump to content

Recommended Posts

Колеги здравейте!Някой може ли да ми даде жокер какви компоненти са ми необходими за обработването на P28(OBD1) към P30(OBD1).Като казвам компоненти имам предвид номерата на частите, които ще ми трябват.Намерих разни интересни темички из нета, както и видео материал в YouTube.com, но никъде не видях имената на частите, които ще ми трябват.По-точно намерих един от чиповете, който ми е необходим, но за другите никъде не намерих описание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P28 е от D16Z6, а P30 е от B16A2Доколкото разбирам искаш P28 да го накараш да работи с Б-серията, така ли е?Ако е така трябва да се сложат няколко компонента и подходящ чип, но в никакъв случай няма от П28 да направиш П30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да правилно си ме разбрал и не искам да го правя на P30, а просто да го докарам на нивото за да ми върши работа :huh: намерих една тема цък в която е описано какво точно ще ми трябва и тук идва другият ми въпрос има ли значение p28-цата или схемата за направата е една и съща за всички p28-ци(obd1)?

Редактирано от Golf-Assassin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне доколкото аз съм запознат всичките са OBD1. В линка който си дал пише че има и JDM версия, с P28 също е така, но вероятността да имаш такава клони към нула.Ето едно добро упътване ЦЪК има и табличка с необходимите части, които в БГ струват около 5 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо си мисля ( че п28 е същото като п30 само управляващия чип е друг (С други данни) може и да греша не съм на 100% сигурен. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Баце, за да го докараш до нивото да ти върши работа трябва само да го чипнеш и да си запишеш бин със основа п28 и таблици от п30, даже може би и основите са едни и същи - не съм много убеден, щот не съм разглеждал п30. :huh:Ецу'тата са практически идентични, разликата мисля е само във заводските таблици, които се намират нейде из процесора че едните са за д16з6, другите са за б16а2.

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така да добавя следното:P28 и P30 са с идентични захранвания и процеси и много добре знам че трябва да се чипне :huh: аз не питам как да го чипна, а какви части са ми нужни или да бъда още по-точен - търся номерата на частите и съпротивленията и т.н :huh:За пример ще дам следният чип: 74HC373 - с този номер ще си намеря часта :huh: и търся останалите номера на компонентите за да си ги потърся и тях :)п.п: Иначе благодаря на всички за разбирането и помощта, която полагате.

Редактирано от Golf-Assassin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- 28 pin цокъл с кръгли дупчици(по хубав контакт правят)- 28 pin Aries ZIF Socket * това само ако искаш да можеш бързо да си сваляш чипа , с ръчка се заключва и отключва- 4 pin CN Datalogging Header - може и без тва ако няма да логваш , ако ще логваш .... ще прочетеш едно такова беличко където ще вкарваш даталогинг кабела и се запоява на CN2 обозначеното място , в ляво от чипа - 0.1µf ceramic disc capacitors (qty 2) - 2 кондензатора , керамично дискови , от старите 0.1 микрофарада . Може и някой от новите да вършат работа ама ... знам ли , аз си взех 50 броя за 2 долара :huh: - 1k resistor - 1килоом резистор - 74 HC373 chip - това вече си го споменал - Jumper for J1 - тука ползваш или джъмпер да окасиш за да работи външния чип или краче от резистора (примерно)- SST chip (27SF512) reburnable Eprom - този модел чип се презаписва и се трия с програматор , иначе може да ползваш много видове - някой са - 29c256 29c512 29c128 , 27c128 , 27c256 , 27c512 и куп други - недостатъка е че се трият с ув-лампа ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина е ценна информация EXhonda Fen мерси много :huh:Понеделник ще търча да ги търся компонентите и да го мятам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми накратко, трябват ти:28-пинов сокет слага се на обозначеното с 27256 място на платкатачип памет, приметно 27C256, на който се записва бин-а и се бута в сокета1кОм резистор, запоява се на R542 бр. кондензатори 1uF (или повече), за позиции C51 и C52един брой 74HCT373 или 74HC373 за мястото обозначено със същото имена мястото на J1 или се слага джъмпер или с жичка накъсо. При махнат джъмпер чете сток бин-а, при сложен чете от тоя който си сложил ти.Аз с това описание което ти давам отидох в един магазин за електронни компоненти и хората си ми дадоха всичко :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркус така ще направя и аз :huh: хахаххаха мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...