Jump to content
M3D

не светят светлините на таблото

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте хондаджии,сравнително нов притежател съм на CIVIC 6 GEN. и от както имам автомобила светлините за парното, там където са плъзгачите и степените-не светят.Честно казано изобщо незнам дали трябва да свети тази част от таблото за това и пиша понеже не видях конкретно такава тема във форума.Въпроса ми има ли светлини там и ако при мен са изгорели как да ги подменя ? Благодаря предварително!

Редактирано от M3D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

здравей колега, честито за колата. има светелени, трябва да свети, явно ти са изгорели диодите.

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или някой бушон, нявярвам да изгоряд всички диоди щото те не са 1 или 2. А ако греша и са те не се колебай да ги замениш с диодна лента. Прегледай тези теми http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BD%D1%82%D0%B0 и http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BD%D1%82%D0%B0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са диоди, ами обикновени крушчици от ония дето немат намиране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,които се отзоваха,ама не разбрах това със светодиодната лента как точно става?Трябва ли да се обърна към сервиз или с прости познания ще се справя и аз? Дайте малко повече конкретика и ако може за тази част от таблото на Сивик 6, не от километража

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма ти още ли не си оправи светлините?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма ти още ли не си оправи светлините?

Kолегата пита за светлината за парното. Колега аз съм с 5та, свалих си го, разглобих го и замених крушките с по 1 диод, само че трябва и по един резистор да вържеш, за бял диод мисля че е около 800 ома резитора. Не знам как се сваля наа 6та но не мисля, че е чак толкова трудно, ако не искаш диод, сваляш, виждаш крушките и отиваш до някоя бензиностанция да си ги купиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че става въпрос за тея светлини и точно за тях попитах, щото като видях темата повдигната от автора и предположих, че е написал, че си е оправил проблема и какъв е бил той.Незнам точно колко бяха крушките, но пак казвам според мен немогат ей така да изгорят всичките.За диодната лента прочети пак темите и ще схванеш, ако ли не пиши ми на скайпа или на този на колегата hondakio.Колеги дайте и вие едно мнение по въпроса, та да му светне на човека колицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички,които се отзоваха,ама не разбрах това със светодиодната лента как точно става?

Трябва ли да се обърна към сервиз или с прости познания ще се справя и аз?

Дайте малко повече конкретика и ако може за тази част от таблото на Сивик 6, не от километража

Светодиодната лента е лесно и практично решение. Имаш да изведеш два проводника от едно от гнездата за крушките, или директно от платката, да спазиш поляритета, и ...светва. Само дето лично не ми допада нарядко разположените диоди, зради тъмните участъци, които се получават, но ако диодите са дифузен тип е по-добре. Другото е, че вече има ленти с диоди с много миликандели (висок интензитет) и не е много приятно светлината да ти се "набива" докато караш през ноща. Това важи и за таблото с другите уреди. Таблата според мен не е нужно да светят като коледна елха, а с мек и приятен интензитет, който не ти грабва вниманието нощем. Разбира се подлежи на корекция, като се сменят SMD резисторите на лентата, и да се докара подходящия интензитет, но там наистина опира до някакви познания, и ако ти се вижда сложно най-безболезнено е намиране на нови лампички, ако естествено в тях е причината да нямаш осветление.

 

п.п. Не мога да помогна конкретно, особено с демонтаж/монтаж на таблото, понеже с шеста генерация нямам опит, но нещата са сходни като се замисли човек..

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разглабял 6та чпонка ама съм сигурен, че човека ще се справи.Няма ли обаче кой да му даде схема с бушоните да си ги прегледа преди да си разваля таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дори и без конкретна схема не отнема много време да се проверят всички, не са чак толкова много :cool: А и на капачето има някакви бегли означения.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

o.k. ясно днес ще действам по таблото и ще пиша за крайния резултат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да сваля таблото,ако някой има опит в свалянето на табло на сивик 6 ген да сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, малко е трудно свалянето на таблото, има едни винтове зад бутоните за аварийни и за отопление на задното стъкло. Т.е. първо трябва да свалиш тези бутони и да развиеш винтовете. При мен също не светят и ще трябва и аз да го правя това нещо. Най-добре виж в менюъла точно как е захванато таблото преди да му даваш много зор, защото се чупи лесно и после не е приятно. Поздрави и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо първо не провериш бушончето което е за тази част от таблото вероятността да изгорят всички лапички в един и същ момент е нищожна перката на парното върти ли и с ел огледала ли си защото май всички тези неща са с един предпазител успех и от мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всеки път пиша за тоя бушон ама незнам колегата провери ли го най-накрая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...