Jump to content
Magnum

Седалки от прелюд в Crx

Recommended Posts

Здравейте,

 

Намислил съм да сложа по-стабилни седалки в CRX-а, и много ми харесаха как държат седалките от 4ген прелюд. В момента ми предлагат от 5ген прелюд - имат ли разлика 4г/5г, кои са с по-добра странична опора?

 

Има (поне) 2 теми за прелюдови седалки в сивик - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=21686 и http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=49146

Обаче на CRX-а седалките са доста по-различни от тези на сивика, в реска се седи доста по-ниско - и се чудя дали седалките от прелюда няма да дойдат прекалено високи и да си удрям главата в тавана, и да не мога да ги вдигам като сядат хора отзад :)

Публикувано изображение

 

в ляво е рексова, в дясно от сивик, и 2те са леви (шофьорски), и релсите са различни.

То ясно, че релсите ще се преправят - някой борил ли се е с такава интервенция?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако целта на смяната е стабилност и опора в завой, седалките от 5г. няма да ти свършат работа. Седалките на 4г. също са СУПЕР НИСКИ и не вярвам да усетиш разлика. Просто самия Прелюд е малко по-висок, но спрямо пода на колата височината на седалките няма разлика. Даже няма да се учудя, ако се окаже, че Прелюдовите са по-ниски. За монтажа вече не знам. Някой друг да каже до колко се различават релсите. В Сивик влизат лесно и с минмално преправяне. Важно е да си оставиш твоите машинки за коланите, защото прелюдовите няма да станат.

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Държиш ли да са от прелюд или хонда изобщо .

 

Е това имам впредвид страшно удобна седалка за мен лично:

 

Публикувано изображение

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На тези облегалката е къса и няма да се удря седалката в тавана при вдигане, обаче са много високи за CRX. Иво има да заляга по неравностите :)От Prelude 5 са много блиски като десен до CRX, но се присъединявам към мнението, че нямат добра опора в завой :) Лично аз бих оправил и претапицирал CRX-овите. Иво нали помниш на Civic-а ти как добре бяха станали след тапицера, нищо че страницата е малко по-ниска от на Prelude 4, пък и ти не си 2 метра все пак :)

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РойлеФ , намери си читави седалки от 3г Людец ... хем се закантваш по завойчетата , хем не са корави като на 4та ! Ела да пробаш моите ... ако искаш ?!! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих това упътване http://www.crxcommunity.com/viewtopic.php?t=19501Обаче е за CRX 1 генерация и седалки от прелюд 3 генТам сменят тавата под седалките, за да може да се използват оригиналните релси на CRX-аНякой правил ли е подобна процедура, ще мога ли да сложа тавата от CRX 2ген на седалки от прелюд 4/5та ген?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен за да се монтират макс ниско до пода отрязохме "ушите" на Прелюдовите седалки и заварихме други.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...