Jump to content
ivo_shogun

смяна на глава на D16y2

Recommended Posts

Здравейте колеги! Свалих си галавата с нмерението да сменям гарнитурата, но се оказа че е пукната 2-3мм. от резбата на свеща. Явно свща е била пренатегната и се е спукала. Интересува ме дали може да се използва глава от друг двигател или трябва де е от същия модел.Двигателят е d16y2 vtec 126k.s. 96г. Има ли разлика в главите на другите d16y..... или разликата е в vtec-a. Може ли да се смени "карантията " от моята глава на друга, която не е втек.Надявам се да има колеги които да помогнат с информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май от Д16У8 става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е пак витек глава , само че да не е икономичен витек .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност В-тек вал пасва и на не в-тек главите(говорим за Д серия). Т.е. теоритично би могъл да ползваш и глава от Д15,но там портовете са по-малки, а в повечето случаи и клапаните. Не съм сигурен,че всички Д16 глави от 6ген са с еднакви горивни камери-ако е така отговора е лесен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте за късния отговор ,но нямах компютър с мен. Оказа се ,че главата не е спукана сериозно и ще издържи само да не се прегрява. Благодаря за отговорите, които ще ми помогнат при нужда от смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Със сигурност В-тек вал пасва и на не в-тек главите(говорим за Д серия). Т.е. теоритично би могъл да ползваш и глава от Д15,но там портовете са по-малки, а в повечето случаи и клапаните. Не съм сигурен,че всички Д16 глави от 6ген са с еднакви горивни камери-ако е така отговора е лесен.

Изкарай малко доказателсвта аз това :oДо колкото те разбирам мога да си сложа вал от в-тек кратуна на д14ката без да сменявам главата... :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...