Jump to content
SCORPIO

Honda Accord 2000г.

Recommended Posts

Здравейте колеги, обмислям варянта да мина в по висок клас и съм се насочил към този модел цък . Моля тези който имат такава с 1.8 или 2.0 двигател да споделя мнение (дефекти,вървеж,разход и т.н.).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много изписано по темата. Аз съм с 2.0 доволен съм като цяло, освен от разхода от друго не мога да се оплача , но това е нормално- 12-13 градско и към 7,5 извън.Имат слабост в задните глвини -цена от 120 лв. Има някой слабости в ел. инсталацията(главно реле и т.н.) , те са характерни за всички хонди от края на 90-те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам същата 2,0 147коня мога само да е похваля. от три години я карам и само профилактика и малко повече гориво слагам че си полапва ама за сметка на това е куче и няма ядове. Само един съвет ако си копуваш не се лажи да е с по малък мотор от 2,0 кубика. Това което чувам и виждам не са по икономични и си имат косури в повече. Но верно е че са втора употреба и всичко си е късмет на какво ще попаднеш. Но няма да съжаляваш колата си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, а някой да е слагал газ :) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефекти не съм забелязал много за сега, освен: шума на вятъра през уплътненията на вратата ми, но това е при скорости над 120. Друг дефект е автоматичната антена на по-старите модели (след 2001 мисля са на тавана). От високите скорости постепенно се изкривява антената от вятъра, но все още се прибира нормално. Волана според мен се върти сравнително трудно за кола с хидравлика (не означава, че не се върти с една ръка на място). Разхода зависи от скоростта много. При спазване на всички ограничения по пътя е 8/100, при други обстоятелства (примерно не ме минава никой в разстояние на София-Варна) - 10/100. За две години посмених доста неща, но повечето са консумативи - предни амортисьори, дискове и накладки, задни накладки, тампони на стабилизиращата щанга, акумулатор, свещи, гуми, крушки, много масла и филтри. Нищо друго не се е разваляло. Изключително стабилен по целия километраж.А за тази газ.... много кофти според мен залиташ. Успех при избор на вариант!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също несъм превърженик на газ ама карам много и вече сложих газов инжекцион и мога да ти кажа че си върви както трябва и за сега няма никакви проблеми сложих е преди две три седмици и съм навартял около 3000км. светкаше ми чека ама днеска ходих да е реголират малко че сигурно и идваше малко гаста и записваше грешка на сондите. Но с два три реглажа всичко ще е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

записваше грешка на сондите. Но с два три реглажа всичко ще е ок.

Слага се ламбда-емулатор, който лъже ЕКУ-то на колата, за да не светва чека!Той се монтира заедно с ГИ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...