Jump to content
BashNako

Препоръчаите

Recommended Posts

Интересуват ме кои от модели произведени след 2000 година, са по-икономични. Смятам да сложа и газова уредба. Питазм , защото съм се засилил да си купувам кола, и ми е щръкнало да си купя Хонда, но изобщо не ги знам. Малкият разход на гориво ми е приоритет номер едно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15z6,Витек-е,икономик,но са от 1996 до2000,японски хеч,3 врати,аз карам по стария d15z3,пак с витек-е,на дълго със 100-110 ми дава 5,5-5,7,вече като го забия със 140-150,6,0,6,2,ама на бензин карам и не знам за гас как ще я понася двигателя,аз лично няма да си слагам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се движа с такъв D15z6 и колата е наистина икономична, като става дума за седан а хеч-а трябва да е съвсем пестелив ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Която и Хонда да си избереш е достатъчно икономична - под 6 литра на 100 км. извън градско .Малкото условие обаче е тухла или заварен винкел под педала на газта , така , че да няма ход повече от 5 милиметра самият педал .... ;) Може и по- малко , ако се тика/дърпа с запален двигател (около 0.8 - 0.9 литра /час без климатика на празен ход ) :tooth: Това е все едно да си вземеш спортен автомобил и въобще да нямаш средствата за гориво ...Защо спамя в темата - ами просто всичко зависи от зад кормилното устройство /гарнитурата между волана и шофьорската седалка / - например двигателя може да гори от 4 л/100 км. до и повече от 35 л/100км , като това зависи от избраният маршрут и скоростта. По същество - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=24630 - пишк@мера на форума ....

Редактирано от kokodaf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето модели до 1.6 са икономични. Но за газ - просто не! (сега съм се подготвил психически как ше ме дебнат газаджиите на националната и ще ме замерят с развалени домати).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми витеците под 117 к.с. са с близки разходи, ама пък 1.4 90 коня е с 1 резервоар по-малък данък ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

D15Z3 зимата ми даде разход 24 за 530 километра при скорост 100-90-80

Редактирано от Plevelcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15z3 найстина е много икономичен, ама май не се слага на коли след 2000г (не съм сигурен)И аз не мога да разбера газаджиите, има едно изказване - икономията е майка на мизерията.За дръта кошница на газ бих го приел, ама да имаш пари да си позволиш кола след 2000г и да и сложиш газ е някакси .......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи 7ма ген.Сивик 1.6 110 коня/хечбек или седан/,от личен опит за мен по икономичен няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересуват ме кои от модели произведени след 2000 година, са по-икономични.Малкият разход на гориво ми е приоритет номер едно.

....Хонда CR-Z казават,че била много икономична и е след 2000 ...мисля,че няма нужда и от газова уредба :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателите на хонда са много икономични какъвто и да избереш няма да сбъркаш само е важно ако се слага газ да е газов инжекцион за по малък разход и не се спъва мотора както с обикновена газова с плочка .:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От най икономичните, мисля е дизеловия вариант на сивик 7-ма генерация 1,7, и няма нужда от газова уредба :ph34r:

ей това бусче&

Публикувано изображение

Колеги, които карат такива, могат да споделят и разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо първо не уточниш какво значи икономично ? Аз имам ЦР-В 2 ген. и съм много доволен от разхода, направо е супер ( на газ ) около 10/100. Това на теб много ли ти е или не защото всеки има различна представа за икономична кола :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...