Jump to content
triturbo

Съвет за окачване

Recommended Posts

Здравейте колеги. Бях си намерил един евтин комплект coilover -и от eBay (въпросният), но изтече срокът и продавачът не ги релистна, и не ми отговаря. Намерих други, но при тях регулировката на височина оказва влияние на хода - нещо, което определено не ми харесва. Помислих малко и реших, че щом ще е така по-добре да дам малко повече и да си взема комплектът на Koni - 1130-1805 (Koni Sport Kit). От "Руди 96" ми отговориха, че го няма наличен и трябва да се поръча, като ще пристигне за около месец и половина. Добро решение ли съм взел, или има някоя по-евтина и бърза (като срок на доставка) алтернатива?Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конито е дърво,ще ти изпадат пломбите!По-добрият вариянт е ФК :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K-sport - реглажа на височина не се влияе на твърдоста на пружината, а отделно амортисиора се регулира на твърдост за секунди с 36 позиций.Цената обаче е над 2000 лева :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@policeman - Чак толкова ли е твърдо? Гледам FK има доста разновидности, кое от многото :hondarulez: Пътищата в моя район са доста засукани (демек трябва ми нещо стегнато, или направо твърдо), но пък имат и дупки, така че не е без значение. @Sa8o - Поглеждал съм ги, но нещо цената не ми хареса :bounce:

Редактирано от triturbo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И евтиният вариянт ще ти вършат работа,цената е към 500лв.Говоря за комплект-амортисьори и пружини.Конито е твърдо и то доста,за Сивик не е много за препоръчване,виж за Прелюд,Акорд става,но те са по-тежки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2 ръце съм против кони, билщайн, ФК... просто твърде много мои приятели които не ме послушаха и си купиха такива чисто нови комплекти за по 800-1000 лв, им изтърваха амортисиорите и отделно са супер твърди.Марките са KW,K-sport,buddy club,tein....... ти си решавай. Аз лично съм минал по този път и в момента съм с K-sport - дори и 5000 лв да струваше пак щях да си го купя - 2 години не е мръднало а претърпя адски много настройки :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един + за FK аз съм с такива и съм супер доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@policeman - Като им поразгледах сайта видях, че всъщност има само един единствен комплект за Civic - този. Цената определено ме устройва, но май не са регулируеми. За толкова пари, толкова.@Sa8o - KW намирам само coilover -ите им, които започват от $1000 нагоре. K-sport намерих само това, което има в eBay (без малко $1000 с доставката, но ще има и мито) и немският им сайт, но там цените са без коментар, на английският пък не видях менюто за окачвания, има само за спирачни комплекти (2 пъти по-евтини от немският). Buddy club, Tein много на север отиват.@prelude_2.3 - Вярно е това и бях готов да платя 1000лв за Koni -то, но не повече. Кеф цена няма, но пък и аз не ги копая, пък и wish листа край няма. Намерих това, но липсва доставка, мито, пружини :hondarulez: Пробвах се да намеря и други, но не успях. В България само Ауто Плюс ли ги предлага? Има ли къде да проверя онлайн цените, че те нямат ценова листа (поне аз не видях).@KICK - Радвам се, че си доволен, че май натам отиват работите.

Редактирано от triturbo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,тези ще ти вършат работа.Нямат регулиране за твърдост,а само задните за височина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да,тези ще ти вършат работа.Нямат регулиране за твърдост,а само задните за височина.

+1 за FK, не знам на кой са му изтървали, ама мойте за 1 година не са. Виж тук: http://kz-tuning.com/store/index.php?optio...01&Itemid=2 фирмата е официален представител на ФК. Моите ги купих от там. За почти всички модели (както и 5 ген) има 2 варианта, смъкване 35 отпред и 40 отзад, или смъкване 60 отпред и 40 отзад.Успех!п.с. - моделите High Sport са регулируеми, и цената ми се струва добра. Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за К-Sport. Много добро качество на супер цена. За Сивик с доставката ще ти излязат на 1300-1500 крайна цена (в лева).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговорите колеги.Американецът с AGX -а още не ми е отговорил колко ще иска за доставка, но не вярвам да е под $100. Намерих още едно място от където мога да си набавя KYB AGX - http://www.camskill.co.uk/ , някой пазарувал ли е от там? Комплектът излиза 900 лева с доставката, но още не съм питал за наличност, понеже искам, ако някой може да ми отговори на няколко въпроса. Мога ли да ги ползвам временно със стандартните пружини? Какви коилоувъри ще са подходящи за тях и колко ще струват? По принцип почти съм купил FK-то, единственото, което ме спира е, че не искам зимата да карам снегорин, а да си надигна колата при необходимост (тук чак на 3-я 4-я ден след сноговалеж чистят).@chris_barnes - Ти с кои си?@Димитър Коев - Това с митото ли? Много ми идват за наведнъж.

Редактирано от triturbo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@chris_barnes - Ти с кои си?

Аз съм с това, което смъква 35мм отпред и 40мм отзад. Колата вози добре - не друса много, но пък е доста по-стабилна от преди. Не опирам по легнали полицаи. Ако искаш да видиш как стои колата с това окачване, виж темата в проекти.Успех!п.с. - смятам, че за цената от 640лв (в БГ) това което получаваш си заслужава. Естествено, окачване от 1300-1400 сигурно е по-добър вариант, но човек трябва да прецени колко налива. На мен ми се видя нелогично да дам 1500 за окачване, при положение че една д13ка върви до 2000лв на старо. Ако караш на писта - по-скъпото. Ако караш колата ежедневно - ти преценяш. Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...