Jump to content
https

Проблем с двигател:повече ряз и след 10 метра колата ми огасна сама

Recommended Posts

Здравейте, фенове на Хонда. Имам един голям проблем с моят двигател на CRX.Всичко се разви така... Тръгнах с малко повече ряз и след 10 метра колата ми огасна сама, сякаш изтарвах съединител. Опитах да запаля отново, стартера въртеше но не запалваше. Слязох да погледна ремъка но не беше скъсан дори при опит за старт въртеше ангренажа. Опитах да запаля направо на скорост (2-ра предавка) но не ставаше. Смених на 5-та предавка, с натиснат съединител и с рязко пускане да проверя дали двигателя е блокирал. Ефекта е нулев, предницата забива и спира на място на момента. Бензин имам не е от това, имам ток в акумулатора стартера си е добре маслото е сменено преди 300км в сервиз. Някой може ли да кажи нещо повече или дали на някой му се е случило същата случка като моята. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не разбрах върти ли се двигателя или неако върти стартера, и то върти доста бързо - скъсал си ангренажен ремъкако не върти изобщо, щом и на 5та блокира - нещо сериозно си омазалнедей да мъчиш повече колата, ами я закарай на сервиз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен проблема ти е в делкото почни от там първо,ако мотора превърта и не е блокирал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених на 5-та предавка, с натиснат съединител и с рязко пускане да проверя дали двигателя е блокирал. Ефекта е нулев, предницата забива и спира на място на момента.

Гадна работа, остави тия проби и ходи в сервиз, както написаха по-горе !

според мен проблема ти е в делкото почни от там първо,ако мотора превърта и не е блокирал

Кво делко - мотора кове на 5-а, кви 5 лв. ?Как може да напишеш първото си мнение неподготвен и Що точно тук ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво делко - мотора кове на 5-а, кви 5 лв. ?

На 5 кове, а на стартер отковава.. :) .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз имах същия проблем с рекса.. След лека цедка на 3-та след като натиснах съединителя за 4-та колата изгасна... Запалих я на скорост и си продължих.. Никога не ми го беше правила преди.. на другия ден скъсах биела при нормално каране... Затова недей го мъчи двигателя, а го закарай на майстор и се моли да е нещо дребнаво.... Не пречи и да си провериш биелните и основните лагер..Защото после става мазало..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо да не е делкото не разбрах? а за бензинова помпа мислел ли си :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми щото не е ясно мотора блокирал ли е или не е.

Как се вижда при въртене на стартер, че ангренажа се върти, ако всичко е сток ?

Как при палене на 5-та като пуснеш долния ляв педал колата веднага спира ? "Ефекта е нулев, предницата забива и спира на място на момента."

П.П. Пиша глупости - без мнение от автора на темата - никой не разбира... !!!

П.П.П. Защо да мисли за бензинова помпа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На 5-та нормално ли е да забие така в движение?

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е нормално. На 5-та трябва да превърта лесно двигателя, даже и на трета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как рзбираш, че ангренажа върти? Както колегата по-горе е писал, ако всички капаци са ти на място, не би трявало да го виждаш. Лично на мен малко ми намирисва на скъсан ангренаж. Не че искам да те плаша, ама най-добре, както са писали по-горе, я закарай на сервиз, че да не стане още по-мизерна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...