Jump to content
Guest _Daniel

Ускорение

Recommended Posts

Guest roadracer

Пич и моята 13ка има същите проблеми като твоите. Не съм я засичал за колко ускорява от 0-100км но мога да ти кажа колко ми харчи.16газ-12 бензин в града извън него 10 газ 8 бензин.Тези гнусни карборатори.Като се кача от 15ката на 13 ката имам чуство че съм закачил каравана отзад ужас.Забележи дали пуши черно от ауспуха това значи че пренасища с гориво /моята го прави/Преди време ми влезна муха в главата да и сложа моно отD15Z1 економичния v-tec но като поразпитах се поотчаях и реших да го оставя за по нататака защото ще ми трябват поне 500лв за части но ще пробвам

<{POST_SNAPBACK}>

...Не са гнусни карбовете...ами вашите мотори не са "уред"...водете ги на До`ф`тор че така не можете да им се радвате на "освободеноста" !!!:lol::cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

Стига ве.Има си проблем колата на Даниел и това е.

Аз заставам рамо до рамо до ма4о с мойте данни.

Точно така си гори колата както казва той на дълго и на градско.

На дълго при 140-160 дава 5.5 макс 6 и да досега не съм успял да изхарча повече от 7/100.

И наистина ако си от София какво чакаш още ами не тичаш при Омбре? :D

<{POST_SNAPBACK}>

Утре или другиден ще отида до Омбре, да я погледне, но каза, че ако е за ремонт ще трябва да чакам около седмица докато ми дойде реда :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest triegger

Пич и моята 13ка има същите проблеми като твоите. Не съм я засичал за колко ускорява от 0-100км но мога да ти кажа колко ми харчи.16газ-12 бензин в града извън него 10 газ 8 бензин.Тези гнусни карборатори.Като се кача от 15ката на 13 ката имам чуство че съм закачил каравана отзад ужас.Забележи дали пуши черно от ауспуха това значи че пренасища с гориво /моята го прави/Преди време ми влезна муха в главата да и сложа моно отD15Z1 економичния v-tec но като поразпитах се поотчаях и реших да го оставя за по нататака защото ще ми трябват поне 500лв за части но ще пробвам

<{POST_SNAPBACK}>

D15Z1 - да наистина става въпрос за икономичен ветек, но само така информативно да ти кажа че не е моно а пълна инжекция!!!!! :D

<{POST_SNAPBACK}>

Благадаря за инфото но по външен вид не се различава от D15B2 така че се съмнявам да е пълна инжекция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viTec

Колега Мисля че най добре да послушаш По опитните вав Форума и да не се питаш "Колата ми Зле ли е?" Защото това ако е така 100км/ч 17сек. и 160 макс.скорост....

само говори по себе си

има си маистори и по добре не се прави ако нямаш познания 4е може да оцапаш не6то :ph34r:

имам VW Jetta 81g. 1.1 45hp(не са сигорни :) )  не се обиждаи ама тя вдига 160км/ч

аи сас здраве

<{POST_SNAPBACK}>

Ами освен да продам хонда-та и да си купя джета. Продаваш ли твоята? :P

<{POST_SNAPBACK}>

Не се продава Ще я пращам в Германия че на 29.5 прави 25 години :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dreamer85

<{POST_SNAPBACK}>


и аз пътувам от Дружба до Овча Купел всеки ден по 2-пъти :ph34r: през задръстванията :)

<{POST_SNAPBACK}>



Съчувствам ти :P И аз почтни всеки ден минавам по този маршрут.Ние даже сме се заси4али 2-3 пъти!Извинявам се за офтопика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFen

Благадаря за инфото но по външен вид не се различава от D15B2 така че се съмнявам да е пълна инжекция

Не си прав, колега, съвсем пълна инжекция сие. Не търси разликата в мотора, а около него - тротълбодито и смукателните колектори - имат си по 1 инжектор на всеки :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda bassmbass

аз всеки ден минавам през тъпите задръствания в София. Може и от това да вдига разхода, но това, че набира за 17-18 сек. до 100 си мисля, че е проблем!  :ph34r:

<{POST_SNAPBACK}>

брато моята е с същия мотор ускорението е за 11сек,а разхода в града е 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

аз всеки ден минавам през тъпите задръствания в София. Може и от това да вдига разхода, но това, че набира за 17-18 сек. до 100 си мисля, че е проблем!  :ph34r:

<{POST_SNAPBACK}>

брато моята е с същия мотор ускорението е за 11сек,а разхода в града е 10

<{POST_SNAPBACK}>

Да значи моята има някъв проблем. Петък съм на диагностика и ще видим какво и е. Намерих управляващия блок(до дясната седлака), но не видях да мига червн диод. Възможно ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest techobg

аз всеки ден минавам през тъпите задръствания в София. Може и от това да вдига разхода, но това, че набира за 17-18 сек. до 100 си мисля, че е проблем!   :ph34r:

<{POST_SNAPBACK}>

брато моята е с същия мотор ускорението е за 11сек,а разхода в града е 10

<{POST_SNAPBACK}>

Да значи моята има някъв проблем. Петък съм на диагностика и ще видим какво и е. Намерих управляващия блок(до дясната седлака), но не видях да мига червн диод. Възможно ли е?

<{POST_SNAPBACK}>

И при мен не мигаше по едно време..........,а сега като дам на контакт и изключа имобилайзера мига един път..............и като запяля започва да мига на 4-ри секунди по един път.............и това не е добре.........

 

 

Хайде в петък кажи какво си направил,бате.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

и аз пътувам от Дружба до Овча Купел всеки ден по 2-пъти :ph34r: през задръстванията :P

<{POST_SNAPBACK}>

 

Съчувствам ти :) И аз почтни всеки ден минавам по този маршрут.Ние даже сме се заси4али 2-3 пъти!Извинявам се за офтопика.

<{POST_SNAPBACK}>

:P забелязал съм :P много ти е добра колицата :P:P

:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Колеги някой път ще карам с яко натискане на педала на газта , за да вида дали ще постигна разход в градски условия от над 10+ :bounce: Последни засичания на д15-ката ми е 150 км каране в София , без да контролирам крака си , т.е. с натискане , цедене , но и с каране до 2000 оборота :D 20 лв бензин 12 литра бензин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Незнам вашите ,но моята д15б2 в града дава разход макс. 10л. газ при това с настъпване и извън 6л. ,което е доста добър разход :bounce: И при това си ускорява и върви доста прилично!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PROKURORA

моята д13-ка ми харчи 6,5-7 мах.в градски условия и това е със сериозна стъпка.приятелю гледаи да я оправиш по-барзо,защото наистина нещо и има,а относно мах.скорост трябва да е мин.180.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darcosi

еххх от кога и аз си мечтая за на D13-ка дето харчи по 6/100 градско :tongue1:моите и двете дето съм ги имал не падат под 9-10 градско а за успорение едната беше супер пъргава но новата ми яко направи 100 за 15 ще се радвам ония ден на магистралата пробвах мах спеед колко ще направи и на 150км на 4-та и повече неще :unsure: нещо е бъгната ама ще я оправя за 02.04 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia
Отговорено (Редактирано)

Колега Darcosi, тази с която беше зелиникаквата ;) , тя със какъв двигател е, не е ли d13 ?! Между другото двигателят от старата дали си е паснал вече на мястото или като чета май ъпгрейда тепърва предстои?! :unsure:Това с икономичната 13-ка не си е работа, по-добре да е малко по-динамична колата, пък бензина вече като застанеш на бензиностанцията пред колонката по-добре тогава да го мислиш! :tongue1:

Редактирано от shestia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

shestia - и аз съм на мнение, че не си е работа с икономичната Д13, която в моя случай даже не е и икономична, а напротив ходя до бензиностанцията на 5 дни и ми става зле :tongue1:. Не съм карал Д15, но си мисля, че са доста по добри от Д13!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

shestia -  и аз съм на мнение, че не си е работа с икономичната Д13, която в моя случай даже не е и икономична, а напротив ходя до бензиностанцията на 5 дни и ми става зле  ;).  Не съм карал Д15, но си мисля, че са доста по добри от Д13!

<{POST_SNAPBACK}>

аз ги имам и двете ;) и разликата не е огромна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

Здравейте,

 

  скоро си купих хонда сивик 94-та година 1.3 55кв(Д13Б2). Изглежда доста запазена, двигателя работи добре,  но  ми се струва, че набира доста бавно. Вдига 100 за около 17 секунди. Незнам това дали е нормално, все пак е само 75 коня, но си мисля, че трябва да е по бърза.  Сменил съм масло, ремък и въздушен филтър.

  От какво може да е? Може ли да ми кажете къда мога да отида на диагностика и дали има смисъл? (за София става въпрос)

<{POST_SNAPBACK}>

иди при Омбре :(

<{POST_SNAPBACK}>

Ходих при Омбре. Каза, че е направил центровка, свалил оборотите, и че вскчко друго било на 6, но аз кой знае каква разлика не усетих.

Не съм сменял свещи възможно ли е от тях да дава чак такава разлика в ускорението? Разхода 10литра на 100 ще го преживя, но това, че не върви ме дразни много!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viTec
:( Рачната спирачка пипал ли си я :(:D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Da Syth

никак не е нормално.Виж я щото нещо и има ;) моята е същата и без да е ракета бяга никак не зле и харчи безобразно малко :) Само не зная при кого да те пратя в Софиа,но ако имаш път към Варна,тук има при кой ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest marcinqra

И аз имам D13 разхода не е голям,върви доста,но имам един проблем! Повече от 160 не иска да вдигне!!! Карам с гуми 195/55/15! Възможно ли е да е от тях или е нешо друго!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen
Отговорено (Редактирано)

Ами май са ти големички и от там идва , 1,6 двувалката я дават да е с такива , моята с 185/60/14 които се равняват на 195/50/15 , 1,5 - 175/70/13, които са колкото моите , а 1,3 мисля са с по-малки (пише 155/13 ама незнам каква височина) ако са 80 са колкото моите , а неможе по-малкия двигател да е с по-големи , ако са на 75 са -13 , ако са 70 -29ммНека предположим ,че трябва да са 75 високи , като си сложил 195/55/15 при 100км/ч километрава ти показва 94, ако ако са на 70 - 91 , при 160 грешката е още по-голяма ...

Редактирано от ASUSfen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest marcinqra

Искаш да ми кажеш че като ми показва 160 карам с 180-190 така ли???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen

Зависи каква ти е разликата в гумите , но в общи линии ДА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest marcinqra

Еми на колонката пише 155/80/13 а те са 195/55/15-предните и 195/50/15-задните!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen

Еми на колонката пише 155/80/13 а те са 195/55/15-предните и 195/50/15-задните!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Щом са на 80 значи при 100 ти показва 97

Важното е какви са предните мисля

Километража ти мери обороти , и скоростта се смята по обиколката на гумата

Когато оборотите са същите километража си показва същата скорост , но тъй като обиколката на гумата е по-голяма се оказва че се движиш по-бързо

 

Обаче по-големите гуми товарят повече "моторетката" и може и дефакто да ти е паднала максималната скорост (не съм 100% сигурен), но ускорението ти е по-зле със сигурност

При положение ,че са ти на 80 значи при 160 лъже 5-6 км/ч и при тази скорост вече и километража си има грешка , но накъде е незнам и може би в най-добрия случай да се движиш с 10км/ч повече отколкото показва

Като гледам и дават Максимальная скорость 170 км/ч , така че може все пак да не ти върви нормално , защото съм забелязал ,че вдигат поне с 10км/ч повече , моята и дават 201, аз вдигнах 210 и можеше още малко

Абе с 2 думи незнам какво и е на колата , ако някой е по-наясно да каже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

Искаш да ми кажеш че като ми показва 160 карам с 180-190 така ли???

<{POST_SNAPBACK}>

аз съм с такъв размер гуми и съм вдигал по киометраж 200 :D значи триабва да съм доволен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Тия размери нещо за голяма магия ги приемате :lol:разликата между 155/80/13 и 195/55/15 е 3% 160км/ч = 164.8км/чне знаех че д13-ките са фабрично със 155... аз мислех че са с 175/70/13разликата между 175/70/13 и 195/55/15 е 3.5% 160км/ч = 165.6км/чза справка: http://www.miata.net/garage/tirecalc.htmlп.с. на тия наще малолитражки, никога не бих сложил гуми с по-голям диаметър от фабричните..... и малкото въртящ момент който имаме отива по дяволите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

Тия размери нещо за голяма магия ги приемате :D

разликата между 155/80/13 и 195/55/13 е 3% 160км/ч = 164.8км/ч

не знаех че д13-ките са фабрично със 155... аз мислех че са с 175/70/13

разликата между 175/70/13 и 195/55/13 е 3.5% 160км/ч = 165.6км/ч

 

за справка: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

 

п.с. на тия наще малолитражки, никога не бих сложил гуми с по-голям диаметър от фабричните..... и малкото въртящ момент който имаме отива по дяволите.

<{POST_SNAPBACK}>

говорим за 155/80/13 и195/55/15 :lol:

а не за 175/70/13 и 195/55/13 :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

добре деееее, правописна гршка.... и аз за 195/55/15 говоря... ей сега ще го оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

Ами има явно различни D13 според годината може би...вероятно след фейслифта или нямам идея кога точно е промяната, но моята е със 175/70/13 - това си пише на колонката на вратата...малко off topic май...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

...но моята е със 175/70/13 - това си пише на колонката на вратата...малко off topic май...

<{POST_SNAPBACK}>

И моята е с такава лепенка и си я карам с такива гуми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

...но моята е със 175/70/13 - това си пише на колонката на вратата...малко off topic май...

<{POST_SNAPBACK}>

И моята е с такава лепенка и си я карам с такива гуми!

<{POST_SNAPBACK}>

и моита е с такива лепенки :P но си я карам в момента с 195-55-15 и и нема нищо :D пак си :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen
Отговорено (Редактирано)

Споко , разликата в диаметъра на 155/80/13 и 175/70/13 е 3мм - никакватези на които им пише 155/80/13 могат спокойно да си карат и с 175/70/13, което пък е равно на 195 /50/15 с каквито съм аз , но 195/55/15 са само за двувалката 1,6 витекАз съм се навил на 205/45/16 , ама има време да посъбера пари за тяхМачо , ние за твоя самолет не говорим , я си кажи къде си скрил азота , та вдигаш 200 с тези гуми :lol:

Редактирано от ASUSfen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

Естествено е ,че по-големия размер джанти и гуми влияе негативно на динамиката на колата.Особено при Хонда, която фабрично страда от липсата на голям вьртящ момент на двигателя ...(при Сивик-а конкретно),поради малката си кубатура и малка челна площ на буталото.Не се заблуждавайте, че броя на клапаните ще компенсира това. Аз лично нямам ли 140кс под капака, и за 15"-ки не смея да си мисля.... Тогава пьк вьв F1, що не карат с 20"-ки, имат по 900кс ..... знам ли :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen

Във формулата са им малки джантетата , ама са им големи гуметата :DА 15-ки е много относително казано , зависи със какви гуми (ширина и височина)Може от 14-ки да минеш на 15-ки с по-малък диаметър, моите примерно са с 3 мм по-малки :lol: Но при всички случаи като минеш от 13/14 стоманени на 15 алуминиеви с по-широки гуми се получава ,че слагаш по-тежки комплекти и ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Yama

Тогава пьк вьв F1, що не карат с 20"-ки, имат по 900кс ..... знам ли  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Щото окачването, гумите и джантетата във F1 са за Race F1 и работят по малко "по-различен" начин от този на която и да е много натокана шосейна малолитражка :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen

Те там буквално нямат нищо друго да обира неравностите освен високите гумииначе щеше да е яко да са на 24" с 30 високи гуми , ама трябва и меко окачаване да им слагат :shutup:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Yama

Те там буквално нямат нищо друго да обира неравностите освен високите гуми

иначе щеше да е яко да са на 24" с 30 високи гуми , ама трябва и меко окачаване да им слагат :ermm:

<{POST_SNAPBACK}>

Почти нищо друго :shutup: !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...