Jump to content
Guest _Daniel

Ускорение

Recommended Posts

Guest _Daniel

Здравейте, скоро си купих хонда сивик 94-та година 1.3 55кв(Д13Б2). Изглежда доста запазена, двигателя работи добре, но ми се струва, че набира доста бавно. Вдига 100 за около 17 секунди. Незнам това дали е нормално, все пак е само 75 коня, но си мисля, че трябва да е по бърза. Сменил съм масло, ремък и въздушен филтър. От какво може да е? Може ли да ми кажете къда мога да отида на диагностика и дали има смисъл? (за София става въпрос)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

Здравейте,

 

  скоро си купих хонда сивик 94-та година 1.3 55кв(Д13Б2). Изглежда доста запазена, двигателя работи добре,  но  ми се струва, че набира доста бавно. Вдига 100 за около 17 секунди. Незнам това дали е нормално, все пак е само 75 коня, но си мисля, че трябва да е по бърза.  Сменил съм масло, ремък и въздушен филтър.

  От какво може да е? Може ли да ми кажете къда мога да отида на диагностика и дали има смисъл? (за София става въпрос)

<{POST_SNAPBACK}>

иди при Омбре :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L
Отговорено (Редактирано)

трябва да прави 100 за 11.3 по заводски данни а твоета е за 17 :D:o:D а максимална скорост как е? :P;)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest atanasbe

Здравейте,

 

  скоро си купих хонда сивик 94-та година 1.3 55кв(Д13Б2). Изглежда доста запазена, двигателя работи добре,  но  ми се струва, че набира доста бавно. Вдига 100 за около 17 секунди. Незнам това дали е нормално, все пак е само 75 коня, но си мисля, че трябва да е по бърза.  Сменил съм масло, ремък и въздушен филтър.

  От какво може да е? Може ли да ми кажете къда мога да отида на диагностика и дали има смисъл? (за София става въпрос)

<{POST_SNAPBACK}>

така като чета тук на теб ти требва OMBRE

 

аз съм с същия двигател и е по бърз може да са две причини или в двигателя или в задкормилното устроисво :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

на максимална скорост е добре. По магистралата за Пловдив 140 си ги държеше, а максимално вдигнах 160, но можеше и още. Струва, ми се че като давам по малко газ върви добре, но като я настъпя повече само бучи :o Може ли да ми дадете адрес на този Омбре. Събота и неделя работи ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gena_g

Може ли да ми дадете адрес на този Омбре.  Събота и неделя работи ли?

<{POST_SNAPBACK}>

Ombre - koordinati в събота и неделя е почивка, а през седмицата е доста зает, така че звънкай от рано :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

V Sofia mi har4i kym 10 litra na 100, benzin. Normalno li e tova za D13B2 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

не, нормално е 7-8, но и тук е прието за нормално да се пише на кирилица!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

V Sofia mi har4i kym 10 litra na 100, benzin. Normalno li e tova za D13B2 ?

<{POST_SNAPBACK}>

до голяма степен зависи от кръка на газта :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

колата ти се дави и за това бучи .имаш нужда от диагностика ,която във всеки свестен сервиз срещу 20-25 лв. ще ти я направят.успех :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest techobg

Здравейте,

 

  скоро си купих хонда сивик 94-та година 1.3 55кв(Д13Б2). Изглежда доста запазена, двигателя работи добре,  но  ми се струва, че набира доста бавно. Вдига 100 за около 17 секунди. Незнам това дали е нормално, все пак е само 75 коня, но си мисля, че трябва да е по бърза.  Сменил съм масло, ремък и въздушен филтър.

  От какво може да е? Може ли да ми кажете къда мога да отида на диагностика и дали има смисъл? (за София става въпрос)

<{POST_SNAPBACK}>

Бате,и аз го имам абсолютно същия проблем,даже мойта харчи малко повече от твоята (20 на 100),и от 0-100 ги прави за 17-18 секунди.............

Ако идеш при Омбре преди мен,пиши да кажеш какво си направил...........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest descender

Имах подобен проблем с моята красавица D15B2.Оказа се че шумоизолационнота вата на последното гърне е запушила на 90% тръбата.Управляващия блок на автомобила се намира под постелката в предната дясна част на автомобила.Червения диод,който свети отчита всички повреди по електрониката,погледни и там.15 светвания мисля че бяха за повредени дюзи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Според мен си за настройка на кърбуратора. Незнам дали на тези мотори се слага катализатор, ако има го махай. Също така не съм сигурен, че имат такъв управляващ блок като на D15B2 пред предната дясна седалка.......?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest techobg

Според мен си за настройка на кърбуратора. Незнам дали на тези мотори се слага катализатор, ако има го махай. Също така не съм сигурен, че имат такъв управляващ блок като на D15B2 пред предната дясна седалка.......?

<{POST_SNAPBACK}>

За настройка на карбуратора съм съгласен!

Моята д13б2 има и катализатор и управляващ блок(може и без него да върви)!

Катализатора съм го избушил..........,а тест лампата на управляващия блок(ецу)мига на 4-ри секунди по един път.........,което пък зна4и ,4е дава грешка 1(1 O2A - Oxygen sensor )...............!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest techobg

Колеги,а при нормален режим на работа как мига тест лампата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

Според мен си за настройка на кърбуратора. Незнам дали на тези мотори се слага катализатор, ако има го махай. Също така не съм сигурен, че имат такъв управляващ блок като на D15B2 пред предната дясна седалка.......?

<{POST_SNAPBACK}>

За настройка на карбуратора съм съгласен!

Моята д13б2 има и катализатор и управляващ блок(може и без него да върви)!

Катализатора съм го избушил..........,а тест лампата на управляващия блок(ецу)мига на 4-ри секунди по един път.........,което пък зна4и ,4е дава грешка 1(1 O2A - Oxygen sensor )...............!!!

<{POST_SNAPBACK}>

при мен когато харчеше повечко :D се оказа делкото :D беше блокирало :lol: раздвижиха ми го и го настроиха :P сега градско с доста юркане ми дава макс 9-100 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

Мерси за помоща! Ще погледна червения диод и ще пиша какво съм видял. През седмицата ще се оабадя на Омбре, защото сам май няма да мога да се справя с проблема. Катализатора ми не е махнат, може и от него да е. Преди да я купя колата не е била карана доста дълго време, така че както каза колегата може и от делкото да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest triegger

Пич и моята 13ка има същите проблеми като твоите. Не съм я засичал за колко ускорява от 0-100км но мога да ти кажа колко ми харчи.16газ-12 бензин в града извън него 10 газ 8 бензин.Тези гнусни карборатори.Като се кача от 15ката на 13 ката имам чуство че съм закачил каравана отзад ужас.Забележи дали пуши черно от ауспуха това значи че пренасища с гориво /моята го прави/Преди време ми влезна муха в главата да и сложа моно отD15Z1 економичния v-tec но като поразпитах се поотчаях и реших да го оставя за по нататака защото ще ми трябват поне 500лв за части но ще пробвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

Пич и моята 13ка има същите проблеми като твоите. Не съм я засичал за колко ускорява от 0-100км но мога да ти кажа колко ми харчи.16газ-12 бензин в града извън него 10 газ 8 бензин.Тези гнусни карборатори.Като се кача от 15ката на 13 ката имам чуство че съм закачил каравана отзад ужас.Забележи дали пуши черно от ауспуха това значи че пренасища с гориво /моята го прави/Преди време ми влезна муха в главата да и сложа моно отD15Z1 економичния v-tec но като поразпитах се поотчаях и реших да го оставя за по нататака защото ще ми трябват поне 500лв за части но ще пробвам

<{POST_SNAPBACK}>

500лв. ми се струват доста, само за да се мине от карбуратор на моно. Но ако го направиш пиши какво е станало.

 

Иначе от ауспуха не пуши черно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

Пич и моята 13ка има същите проблеми като твоите. Не съм я засичал за колко ускорява от 0-100км но мога да ти кажа колко ми харчи.16газ-12 бензин в града извън него 10 газ 8 бензин.Тези гнусни карборатори.Като се кача от 15ката на 13 ката имам чуство че съм закачил каравана отзад ужас.Забележи дали пуши черно от ауспуха това значи че пренасища с гориво /моята го прави/Преди време ми влезна муха в главата да и сложа моно отD15Z1 економичния v-tec но като поразпитах се поотчаях и реших да го оставя за по нататака защото ще ми трябват поне 500лв за части но ще пробвам

<{POST_SNAPBACK}>

триабва сериозно да си прегледате хондетата :lol: моита на извън градско до 130км-ч харчи към 5,3-5,5 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

тя и моята извънградско харчи към 6.5 / 100, но градско 10-12. Вярно, че от време на време я настъпвам, но се съмнявам заради това да вдига толкова разхода. А и щом някъв умрял сеат ибиза 1.9 дизел (96-та годиа) ме би ма ускорение до 100 киломертра, мисля че нещата не са добре :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

сега търсих червения диод за управляващия блок на автомобила, но не можах да го намеря. Може ли да ми кажете точно къде е. Възможно ли е да нямам такова нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

ами доколкото знам Д13 нямат такъв идиьот :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest techobg

сега търсих червения диод за управляващия блок на автомобила, но не можах да  го намеря. Може ли да ми кажете точно къде е. Възможно ли е да нямам такова нещо?

<{POST_SNAPBACK}>

Пич,ецу-то се намира долу в дясно под жабката,сваляш част от мокета и ще видиш една кутия ,в средата е лампата............палиш и гледаш как мига(ако мига изобщо)........успех!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest techobg

ами доколкото знам Д13 нямат такъв идиьот :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Ще го снимам да ти го покажа..... :D ....!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

ами доколкото знам Д13 нямат такъв идиьот :D

<{POST_SNAPBACK}>

Ще го снимам да ти го покажа..... :P ....!!!

<{POST_SNAPBACK}>

я и аз мисля че нямам :lol: но ще провера :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

сега търсих червения диод за управляващия блок на автомобила, но не можах да  го намеря. Може ли да ми кажете точно къде е. Възможно ли е да нямам такова нещо?

<{POST_SNAPBACK}>

Пич,ецу-то се намира долу в дясно под жабката,сваляш част от мокета и ще видиш една кутия ,в средата е лампата............палиш и гледаш как мига(ако мига изобщо)........успех!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Да кутията я видях, но не съм забелязал да мига нещо. Утре ще погледна пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia
Отговорено (Редактирано)

тя и моята извънградско харчи към 6.5 / 100, но градско 10-12. Вярно, че от време на време я настъпвам, но се съмнявам заради това да вдига толкова разхода. А и щом някъв умрял сеат ибиза 1.9 дизел (96-та годиа) ме би ма ускорение до 100 киломертра, мисля че нещата не са добре  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Зависи колко често е това отвреме навреме?! :D

Щом извънградско ти се държи добре, сигурно разхода си е както трябва. И на мойта като я настъпвам ми отива на 15/100, а като върна малко газта(с настъпване отвреме навреме) и свалям на 10! Ако един ден си сменя карането мога лятото и до 7-8 да стигна градско, а това вече са 7-8 литра разлика с първоначалните, което ще рече че всичко е въпрос на каране, а пък на прав път всички караме еднакво! :D

 

А със сеата, това вече е лошо! :P

Редактирано от shestia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

тя и моята извънградско харчи към 6.5 / 100, но градско 10-12. Вярно, че от време на време я настъпвам, но се съмнявам заради това да вдига толкова разхода. А и щом някъв умрял сеат ибиза 1.9 дизел (96-та годиа) ме би ма ускорение до 100 киломертра, мисля че нещата не са добре  :cool:

<{POST_SNAPBACK}>

Зависи колко често е това отвреме навреме?! :lol:

Щом извънградско ти се държи добре, сигурно разхода си е както трябва. И на мойта като я настъпвам ми отива на 15/100, а като върна малко газта(с настъпване отвреме навреме) и свалям на 10! Ако един ден си сменя карането мога лятото и до 7-8 да стигна градско, а това вече са 7-8 литра разлика с първоначалните, което ще рече че всичко е въпрос на каране, а пък на прав път всички караме еднакво! :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

ти ако си с 1.6 DOHC :lol: е нормално :lol: по принцип си говорим зо 1.3 :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia

Е разликата е само 300мл! :lol: 6.5 не е ли нормално за 1.3?! Предполагам че 5.5 - 6.5 , а като се настъпва дори да е 1.3 пак гълта, то за да ръмжи трябва да има бензин да смуче! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

Е разликата е само 300мл! :lol:  6.5 не е ли нормално за 1.3?! Предполагам че 5.5 - 6.5 , а като се настъпва дори да е 1.3 пак гълта, то за да ръмжи трябва да има бензин да смуче! :cool:

<{POST_SNAPBACK}>

ми аз моита я карам като за последно :lol: и не е качвала повече от 10

градско и 7 извън градско :lol:

а според мен неможе да става и дума за сравнение между 1.3 карб. и 1.6 DOHC :lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

аз всеки ден минавам през тъпите задръствания в София. Може и от това да вдига разхода, но това, че набира за 17-18 сек. до 100 си мисля, че е проблем! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

аз всеки ден минавам през тъпите задръствания в София. Може и от това да вдига разхода, но това, че набира за 17-18 сек. до 100 си мисля, че е проблем!  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

и аз пътувам от Дружба до Овча Купел всеки ден по 2-пъти :cool: през задръстванията :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

Пич и моята 13ка има същите проблеми като твоите. Не съм я засичал за колко ускорява от 0-100км но мога да ти кажа колко ми харчи.16газ-12 бензин в града извън него 10 газ 8 бензин.Тези гнусни карборатори.Като се кача от 15ката на 13 ката имам чуство че съм закачил каравана отзад ужас.Забележи дали пуши черно от ауспуха това значи че пренасища с гориво /моята го прави/Преди време ми влезна муха в главата да и сложа моно отD15Z1 економичния v-tec но като поразпитах се поотчаях и реших да го оставя за по нататака защото ще ми трябват поне 500лв за части но ще пробвам

<{POST_SNAPBACK}>

D15Z1 - да наистина става въпрос за икономичен ветек, но само така информативно да ти кажа че не е моно а пълна инжекция!!!!! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viTec

Колега Мисля че най добре да послушаш По опитните вав Форума и да не се питаш "Колата ми Зле ли е?" Защото това ако е така 100км/ч 17сек. и 160 макс.скорост....само говори по себе си има си маистори и по добре не се прави ако нямаш познания 4е може да оцапаш не6то :cool: имам VW Jetta 81g. 1.1 45hp(не са сигорни :lol: ) не се обиждаи ама тя вдига 160км/чаи сас здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel
Отговорено (Редактирано)

Колега Мисля че най добре да послушаш По опитните вав Форума и да не се питаш "Колата ми Зле ли е?" Защото това ако е така 100км/ч 17сек. и 160 макс.скорост....

само говори по себе си

има си маистори и по добре не се прави ако нямаш познания 4е може да оцапаш не6то :cool:

имам VW Jetta 81g. 1.1 45hp(не са сигорни :lol: )  не се обиждаи ама тя вдига 160км/ч

аи сас здраве

<{POST_SNAPBACK}>

Ами освен да продам хонда-та и да си купя джета. Продаваш ли твоята? :lol: Редактирано от _Daniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

хахахахах кви сранения праят тука ужас....така пък тая хонда до колко видах са писали 4е вдига 160 и още може слу4аино и дават 170км като максимална скорост (слу4аино от завода) пък тая джета ли там каквото е.... нека си ги вдига 160 по надолнище ;П(по нагорнище кадето иска)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cls

Стига ве.Има си проблем колата на Даниел и това е.Аз заставам рамо до рамо до ма4о с мойте данни.Точно така си гори колата както казва той на дълго и на градско.На дълго при 140-160 дава 5.5 макс 6 и да досега не съм успял да изхарча повече от 7/100.И наистина ако си от София какво чакаш още ами не тичаш при Омбре? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

слу4аино и дават 170км като максимална скорост

...случайно вдига доста повече....да не дразним колегите с Д15б2 :lol: .... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...