Jump to content
Dragomirov

Ел. огледала за Prelude 4 Gen.

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам едно въпросче относно ел. огледала ПРИБИРАЩИ се. Смених обикновените ми ел. огледала с такива прибиращи се пак от Прелюд, но имаше несъответствие с кабелите сигурно заради допълнителното копче за прибирането. Говорил съм в едно сервизче за автоаларми да ми ги свържат, но там ми казаха че можело да не стане ... понеже първите ми не били прибиращи и не се знаело дали няма някакъв отделен модул по електрониката дето да управлява въпросната функция :) И това ми е въпроса всъщност ... има ли такъв модул ( който аз може да нямам ) или се опитват да ми вземат повече пари ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За 5-та генерация има нещо като реле, предполагам и за 4-та ще има.

Публикувано изображение

 

Намерих и за 4-та!

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/JDM-BB1-BB4...sQ5fAccessories

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих същата трансформация на моя Прелюд. Да, има допълнителен модул за тези автоматично прибиращи се огледала, но при мен го направиха без този модул, и всичко си работи на "6". Мога да ти дам координати на мястото, ако живееш в София. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност този модул който командва прибирането е едно обикновенно реле подобно на релетата които командват вдигането и свалянето на прозорците (подава 12волта и при натоварване на моторчето (когато огледалото стигне до края) спира подаването на напрежение)! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих същата трансформация на моя Прелюд. Да, има допълнителен модул за тези автоматично прибиращи се огледала, но при мен го направиха без този модул, и всичко си работи на "6". Мога да ти дам координати на мястото, ако живееш в София. Поздрави!

Колега, а как са ти го направили без тоя модул ? Друго реле ли са сложили ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност този модул който командва прибирането е едно обикновенно реле подобно на релетата които командват вдигането и свалянето на прозорците (подава 12волта и при натоварване на моторчето (когато огледалото стигне до края) спира подаването на напрежение)! :)

Колега, според теб ще може ли да се монтира друго реле, защото явно нямам, а не съм се сетил и да питам момчето дето ми ги продаде, а явно и той не се е сетил да ми го даде :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'ManiaK' - точно така

 

@'Dragomirov' - при мен не е с оригиналния модул, а е направено с homemade реле, което изпълнява същите функции като оригиналното реле, както описа по-горе 'ManiaK'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че ще ползвам темата.Има ли възможност да се добави една екстра към оригиналните ел.прибиращи се огледала - като дам на контакт да се отварят и като изкл.контакта да се прибират? В същото време да се запази и командването с бутона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че ще ползвам темата.Има ли възможност да се добави една екстра към оригиналните ел.прибиращи се огледала - като дам на контакт да се отварят и като изкл.контакта да се прибират? В същото време да се запази и командването с бутона?

Разбира се че има вариант. При мен например какво се случва:Натискам бутона на дистанционното за алармата:1.Залючват се вратите2.Прибират се прозорците3.Прибират се огледалата4.Прибира се антената на радиото5.Спира аудио системата6.Включва се аларматаНатискам повторно бутона на дистанционното:И всичко се случва отново, но в обратен ред :):D:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че съм без дистанционно и аларма. Само централно с ключа и допълнително монтиран имобилайзер, от тези дето са като мемори стик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че има вариант. При мен например какво се случва:Натискам бутона на дистанционното за алармата:1.Залючват се вратите2.Прибират се прозорците3.Прибират се огледалата4.Прибира се антената на радиото5.Спира аудио системата6.Включва се аларматаНатискам повторно бутона на дистанционното:И всичко се случва отново, но в обратен ред ;) ;) ;)

Колега колко пари ти струва това реле и колко пари ти взеха за връзването и ако може да ме свържеш с тези хора ? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пак подкарвам темата на ново ... Интересува ме къде точно в купето се намира тоя модул за управление на огледалата ( да се прибират и отварят ). Налага се да си търся. За оригиналния модул питам. Тези неща дето си ги пишем с какво да го заместим не са точно така, но това могат да го обяснят жичкаджиите няма смисал да разтягам тука. Та да знам къде да го търся по купетата , че ще падне търсене ... не знам кой ще се навие да си даде само модула без огледалата ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в една от вратите е модула за управление на огледалата,а в другата-модула за централното заключване,при теб работата отива като на paRADOxa,защото няма да намериш само оригинален модул

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...къде точно в купето се намира тоя модул за управление на огледалата...

Ето това представлява оригиналния модул:

Публикувано изображение

 

Модула се намира под кората на вратата:

Публикувано изображение

 

а ето ти и схемата на свързване на модула:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...