Jump to content
Mupo_87

16x9 Ha Civic 5 Hatch

Recommended Posts

колеги имате ли идея дали ще има проблем ако сложим на един сивик 5 генарация 16ски джанти 9J , ще опират ли някаде ???и евентуално как ще излгежда , ако някой има снимка под ръка ще съм благодарен да ако я качи :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За отпред със сигурност ще е проблем със завиването. Не си писал колата дали е смъквана или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За отпред със сигурност ще е проблем със завиването. Не си писал колата дали е смъквана или не.

ми за сега е с стоково окачване , но мислиме да слагаме 60/40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За отпред със сигурност ще е проблем със завиването. Не си писал колата дали е смъквана или не.

ми за сега е с стоково окачване , но мислиме да слагаме 60/40
60/40 с тия джанти просто забравяте. Колата ще стане не-караема. 60мм отпред значи да влязат гумите в калниците, което с такива джанти не знам как ще стане. Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 / 195 / 40 мисля че няма да опитар :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195 на 9 J ей тва трябва да се види :rolleyes: Ще се разтегли до неузнаваемост !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195 на 9 J ей тва трябва да се види :rolleyes: Ще се разтегли до неузнаваемост !

тука имам един авер със 195 на 9,5 ... голям хит..П.С - ще ти опират на 100 % .. Правил сам го тоя опит стърже якооо.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама много ще съм ти благодарен ако ми пратиш някоя снимка да го видя това ,голяма изрудия :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама много ще съм ти благодарен ако ми пратиш някоя снимка да го видя това ,голяма изрудия :rolleyes:

нямам сега снимка но утре ще снимам .. това се случва на мазда 323 ф :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с купе 5 генерация и пружини 30/30 (понижаващи) ,джантите са 7,5J , ЕТ35 с гуми 205/45/16 ,отзад яко стържеха в по сабилни завои, а когато бяхме повече от двама при всяка неравност старжеше, аз реших проблема с изрязване на част от калника(огънатата част) :lol:

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега,минах точно по този път с девятките, само че с моя Дел Сол. Огромно значение има офсета на джантата. Пробвал съм 9-ки с ЕТ 15 и стърчаха 2-3 см от калника. Още при потегляне гумата взе да стърже по калника...2ри опит - 9-ки с ЕТ 25. Пробвах ги с 215/40 и не опираха ! Неможех да повярвам !Слагал съм 205-ици на 9-ките, но са прекалено тясни и дори не изглеждат красиво.215/40 е размерът, който хем стои ракрачено и красиво на джантата, хем не опира, защото гумата е ниска (205/45 опира повече)И така при мен се получи следното - със сток пружини не опираше нито отпред нито отзад.При сваляне на колата отпред все още не опираше, но отзад започнаха да опират. Просто като е била висока колата, пружината не се е свивала толкова, че да влезе в калика.Съветът ми е следният: взимаш си колата, взимаш джантите, взимаш 2-3 различни размери гуми и отиваш на някоя гумаджийница да правиш проби. Друг вариант просто няма. Колкото и да си пишем и обясняваме, ако с някой размер случайно не опират, то ще се разминават на косъм. Но пък стане ли ще е красота :)Успех и пиши какво е станало, най-добре със снимков материал :lol:

Редактирано от Stancho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станчо е прав,проба му е майката.Много зависи от офсета на джантата.На единия рекс съм с 9-ки с гуми 225/16.Отпред с клизма,отзад с 10мм дистанциращ фланец и корекция на вежди. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Фен аз бях с джанти 15ки с 7.5J ЕТ 28 и с окачването ми опираше яко на всяко най малко неравенство просто ми се струва, че при теб нещата ще са съсщите почти съм сигурен, че ще ти стърже :)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мен ме интересува 16 215 /40 отпред 7.5инча о зад 9 с реголира6ти прожини? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво ти е изнасянето на джантата то е много важно :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте пак , значи за момента мислим да изчакаме с 9-тките , дават ни джанти 16х7 ет37 от бмв е300 при тях какъв е случая ще паснат ли на сивика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте пак , значи за момента мислим да изчакаме с 9-тките , дават ни джанти 16х7 ет37 от бмв е300 при тях какъв е случая ще паснат ли на сивика

BMW-тата не са ли с 5 болта :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Е30 стават Зимните ми гуми са на железа от Е30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте пак , значи за момента мислим да изчакаме с 9-тките , дават ни джанти 16х7 ет37 от бмв е300 при тях какъв е случая ще паснат ли на сивика

BMW-тата не са ли с 5 болта :lol:
да колега , но по старите е30 са 4х100 само централния отвор ме притеснява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенове аз от хондата на бмвто което ми е Е30 без проблем слагам джантите и нямам никакви проблеми пробванено е хилади пъти :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенове аз от хондата на бмвто което ми е Е30 без проблем слагам джантите и нямам никакви проблеми пробванено е хилади пъти :)

blagodarq mnogo :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като гледам трябва да вкарате малко кембър (наклон на гумите) че да не опират в калниците, иначе би трябвало да изглежда така:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...