Jump to content
Newbie

Луфт от много ръчки

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги карам d14a3 от много ръчни вчера ми изпука нещо в дясната гума.Първо си помислих, че е външно каре, понеже и преди от ръчни ми се е пръскало направо, но като гледам е здраво и не тропа по завой пробвах я и с напълно навит волан - наляво и надясно но нищо не тропа, а ви казвам че нещо изпука адски.И сега като хвана дясната гума и като я разджагъркам напред назад има известен луфт.Идей? ясно е че без стенд и да се погледне неможе да се гадае, но нека все пак някой изкаже мнение.ПП: И друго когато си боядисвах задните барабани, като свалях джантата видях че самия болт, които излиза от фланеца и на него се навърта гайката се люлее (шпилките му бяха изпилени) късмет как съм го отвъртял даже.Та въпроса ми е цял нов апарат ли трябва да се взима или продават такъф тип болт (с шпилки), които сам да го набия в дупката на фланеца ?

Редактирано от Newbie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с болта е голям филм. Аз моя не си го правих сам и немога да ти дам пълна информация, но мисля че имаше писано из форума, но трябва да се избива един лагер, а щпилки поне аз не можах да намеря никъде и бяха стругове, фрези и секфи те такива български работи за да станат нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Погледни надлъжната щанга, която свързва долния носач със напречната греда (под радиатора).На мен ми се скъса точно в областа на гайката. При това положение щангата не можа да изпадне, защото отвора в който влиза е дълъг. При това положение колелото ще има луфт напред - назад по дължината на автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много много не схванах къде ти е луфта на предното колело или на задното ?Но аз имам същия проблем с предно ляво колело като го размърдам напред назад на ръка има луфт.При мен е лагер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предната дясна гума, като го бутам в посока - купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имам този проблем и когато мина през по лош път трака , казаха ми че е лагер и до 2-3 дена ще го сменя ако искаш изчакай да ти кажа дали е било такова поне при мен :) Но с голяма скорост когато вземам завой на дясно или на ляво се чува шум , така на място както ти пробва пробвах и аз но нищо не се чува :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...