Jump to content
kortik

Впечатления от форума

Recommended Posts

Здравейте колеги, Искам да споделя с вас впечатленията ми от форума. Регистрирах се във форума преди да си закупя хондата, с цел да получа информация,помощ и съвети от колеги, които имат същите автомобили. Това обаче до момента не се оправдава. Разбира се преди да задам тук интересуващ ме въпрос се опитвам да намеря отговор със търсачката и в случай че не успея тогава питам във форума. Но на въпросите които ме интересуват нямам отговор.Всъщност на един мой въпрос / филтър за твърди частици/ имам отговор от един колега от Варна за което още веднъж му благодаря.Мисля,че трябва да се гледа отговорно на сериозните въпроси и ако можем да помогнем с знания или опит от практиката. В противен случай форума се превръща в място за обикновенно бръщолевене, спорове и заяждания, а от това губим както ние,така и престижа на форума. С поздрав: Коста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нека и аз споделя своето мнение, което в случая е точно противоположно на твоето. За всичко което някога ме е интересувало или ме интересува в мометнта съм намерил инфо тук. Това е и причината да не съм пуснал тема - на нещата които мен ме интересуват е отговорено и често по повече от веднъж :) . Специфични проблеми досега съм нямал и не ми се е налагало да питам тук. Както беше казано на едно място от един колега, помощта е по желание а не по задължение :) . Това че нямаш отговори на някои въпроси съвсем не означава негативно отношение или пренебрежение.Надявам се че разбираш какво искам да кажа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нека и аз споделя своето мнение, което в случая е точно противоположно на твоето. За всичко което някога ме е интересувало или ме интересува в мометнта съм намерил инфо тук. Това е и причината да не съм пуснал тема - на нещата които мен ме интересуват е отговорено и често по повече от веднъж :) . Специфични проблеми досега съм нямал и не ми се е налагало да питам тук. Както беше казано на едно място от един колега, помощта е по желание а не по задължение :) . Това че нямаш отговори на някои въпроси съвсем не означава негативно отношение или пренебрежение.Надявам се че разбираш какво искам да кажа :D

Зравейте, Не съм казал,че имам негативно отгошение към някого или към нещо или че се чуствам пренебрегнат. Просто не намирам това което ме интересува отгосно автомобил Хонда модел CRV 2.2 I-CTDI 2006г. Може би не търся правилно. Ще опитам отново. С поздрав: Коста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колега, първо че сравнително малко хорат карат такава кола, а още по-малко влизат изобщо във форума, така че от първа ръка информация по-трудно ще получиш. Така като гледам ЕРС-то има със и без ФТЧ/DPF/, ако дадеш номер на шаси ще е ясно, но иначе няма как да разбера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав че е доста нов модел и малко хора са имали такива проблеми затова неможе да се намери информация. Аз лично съм имал подобен проблем с дизел на Пежо и се задръсти фап филтуъра. Проблема го отстраних в София и там ми сложиха една платка към компа за да го лъже че всичко е ок. И точно затова повече дизел няма да си купе че с тези нови изисквания за покриване на евро емисиите ти излиза доста солено. Една евентоална смяна на този фап филтър за твърди частици е доста скъпо, за Пежото ми искаха около 2500лв за твоя двигател незнам колко ще е а за слагането на тази платка ми излезе към 1000лв. и изчистихме всичко катализатор и фапа. Малко повече пушеше ама какво да се прави на всеки около 100000 км ако се задръства и трябва да се дават по толкова пари за смяна нещо не е работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрвейте колеги аз лично събрах доста информация за моята колица защото е на 13 годинки както казва колегата тук повечето коли са над 8 години .А за по-новите информацията е по-трудно намираема има инфо и за тях но се изка повече търсене.

Редактирано от Gencho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от форума и доста съм научил от него,за това което съм се интересувал съм имал отговор кой с каквото е могъл е помогнал,не знам защо изобщо си пуснал тази тема защото съм обеден че ще има само положителни отговори защото хората в Хонда сектата са супер и никой не би ти отказал помощ ако е според възможностите разбира се :P:D:) :) :P:D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колега, първо че сравнително малко хорат карат такава кола, а още по-малко влизат изобщо във форума, така че от първа ръка информация по-трудно ще получиш. Така като гледам ЕРС-то има със и без ФТЧ/DPF/, ако дадеш номер на шаси ще е ясно, но иначе няма как да разбера.

Здравейте колега Keel, Благодаря за отзивчивостта. Вероятно по номера на шасито могат да се свали много инфо за автомобила.Молбата ми е ако не Ви затруднявам да ми изпратите мялата информация за колата.Ето и номера- SHSRD97606U119287 Когато оглеждах колата отдолу забелязах,че на скоростната кутия няма нивомерна пробка,или поне аз не успях да я открия.Как бих могъл да разбера откъде се се налива маслото в скоростната кутия при смяна. С поздрав: Коста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за мненията. Тези въпроси ги поставих най-добронамерено и считам,че ще има полза от тази дискусия. Ето например аз си мисля,дали не би било по удобно ако техническите проблеми за отделните модели на Хонда не бъдат обособени самостоятелно,където всеки собственик на определен модел на Хонда би споделял своите проблеми и начина за тяхното преодоляване. Надявам се и Модераторите да помислят за да стане форума още по приятно и полезно място за посещение. С поздрав: Коста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за мненията. Тези въпроси ги поставих най-добронамерено и считам,че ще има полза от тази дискусия. Ето например аз си мисля,дали не би било по удобно ако техническите проблеми за отделните модели на Хонда не бъдат обособени самостоятелно,където всеки собственик на определен модел на Хонда би споделял своите проблеми и начина за тяхното преодоляване. Надявам се и Модераторите да помислят за да стане форума още по приятно и полезно място за посещение. С поздрав: Коста

Колега преди седмица аз си купих същата кола само че модела от 2001 година. Преди да я закупя питах тук за какво ли не. Отговориха ми на всичко което бях запитал и все пак дори и за по старите CRV-та информацията е малко. Така че нормално за твоята да няма инфо. Аз не съм видял никъде да се споменава по форума.Има на къде още да се разработва но като цяло аз като човек ползващ доста активно всякакви видове форуми съм доволен от този и затова си пазя регистрацията тук и го посещавам всекидневно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отзивчивостта. Вероятно по номера на шасито могат да се свали много инфо за автомобила.Молбата ми е ако не Ви затруднявам да ми изпратите мялата информация за колата.Ето и номера- SHSRD97606U119287

Вместо да мрънкаш кат вкиснала пастърва у форума не можа ли да отвориш гоогле и да напишеш honda vin decoder и да paste-неш SHSRD97606U119287Нищо лично колега :) Редактирано от yokozuna™

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Стига сте цитирали горния....По темата:Да, има на къде да се развива форума и точно тук сте вие, колеги. На вас се пада задчата да съберете специфична информация за вашите модели и да я споделите с тези след вас :) . Все пак не очаквайте такава от колега с Дел сол или Прелюд... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега и с ВИН не показва със сигурност. До колкото разбрах зависи за кой пазар са произвеждани. Мога само да ти предложа да легнеш пак отдилу и да видиш - ако има трябва да стърчат от него тръбички за налягането и датчици.

Публикувано изображение - без

Публикувано изображение със

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и с ВИН не показва със сигурност. До колкото разбрах зависи за кой пазар са произвеждани. Мога само да ти предложа да легнеш пак отдилу и да видиш - ако има трябва да стърчат от него тръбички за налягането и датчици.

Публикувано изображение - без

Публикувано изображение със

Здравейте Keel,

 

Къде в интернет мога да открия такива схеми и на двигателя. Не мога да намеря нивомерната пробка на скоростната кутия, ако има въобще такава. Казаха ми,че маслото на скоростната кутия се сменя на 40 х.км.

Колата е на 106 х.кв. и реших да го сменя. Проблема е че не открих нивомерна пробка и не знам откъде се налива новото масло.

С поздрав: Коста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...Къде в интернет мога да открия такива схеми и на двигателя. Не мога да намеря нивомерната пробка на скоростната кутия, ако има въобще такава. Казаха ми,че маслото на скоростната кутия се сменя на 40 х.км....

Примерно тук http://www.hondaworld.ru/honda_car_vin_SHSRD97606U.htm. Избираш регион и ниво на оборудване, а след това раздел "Трансмиссия". Иначе пробката за наливане трябва да я търсиш през двигателния отсек. На моята кола като й сменяха маслото на скоростите (вече 2 пъти), отваряха капака на двигателя и с една фуния с удължител го наляхя в скоростите. Моята е Civic, но принципа сигурно е същия. Иначе за източването май си имаше една "бурма" отдолу. Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички колеги за мненията. Тези въпроси ги поставих най-добронамерено и считам,че ще има полза от тази дискусия. Ето например аз си мисля,дали не би било по удобно ако техническите проблеми за отделните модели на Хонда не бъдат обособени самостоятелно,където всеки собственик на определен модел на Хонда би споделял своите проблеми и начина за тяхното преодоляване. Надявам се и Модераторите да помислят за да стане форума още по приятно и полезно място за посещение. С поздрав: Коста

Колега преди седмица аз си купих същата кола само че модела от 2001 година. Преди да я закупя питах тук за какво ли не. Отговориха ми на всичко което бях запитал и все пак дори и за по старите CRV-та информацията е малко. Така че нормално за твоята да няма инфо. Аз не съм видял никъде да се споменава по форума.Има на къде още да се разработва но като цяло аз като човек ползващ доста активно всякакви видове форуми съм доволен от този и затова си пазя регистрацията тук и го посещавам всекидневно.
колега, щом вече си горд собственик на HONDA, мисля че трябва да поправиш и даните в профила си, примерно кара..... :worthy: извинявам се за :worthy: Редактирано от KICK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за мненията. Тези въпроси ги поставих най-добронамерено и считам,че ще има полза от тази дискусия. Ето например аз си мисля,дали не би било по удобно ако техническите проблеми за отделните модели на Хонда не бъдат обособени самостоятелно,където всеки собственик на определен модел на Хонда би споделял своите проблеми и начина за тяхното преодоляване. Надявам се и Модераторите да помислят за да стане форума още по приятно и полезно място за посещение. С поздрав: Коста

Колега преди седмица аз си купих същата кола само че модела от 2001 година. Преди да я закупя питах тук за какво ли не. Отговориха ми на всичко което бях запитал и все пак дори и за по старите CRV-та информацията е малко. Така че нормално за твоята да няма инфо. Аз не съм видял никъде да се споменава по форума.Има на къде още да се разработва но като цяло аз като човек ползващ доста активно всякакви видове форуми съм доволен от този и затова си пазя регистрацията тук и го посещавам всекидневно.
колега, щом вече си горд собственик на HONDA, мисля че трябва да поправиш и даните в профила си, примерно кара..... :) извинявам се за :)
Здравейте! Забележката е напълно уместна и се извинявам,че досега не се сетих да променя и допълня профила си. Ще го направя още днес. Поздрави: Коста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...