Jump to content
ajax6

въпрос за акумулатор

Recommended Posts

Имам хондата от края на 2006г купих я пали без проблем.Първата зима една сутрин трудно запали ,развивам капачките на акумулатора гледам няма електролит ,налях дестилирана вода взе да пали от другия ден без проблем.Казвам си аз да го сваля за зареждане , а той отстрани с един прогнил найлон и на него пише че е пройзведен 2001 г.Заредих го слагам го и до днес пали без проблем дори тази зима на -23гр.Отвреме навреме като го отворя доливам дестилирана вода ,но не го зареждам.Виждам че и малко се окислява.Та въпроса ми е може ли да изкрава толкова години един акумулатор или динамото ми презарежда. Марката му е магнет марели нещо такова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Са не те разбирам какво се чудиш точно-дават ти се 100++ за акомулатор ли? :) Щом работи още-значи може.Стария на хондето къде я купих с него надписите му беха на италиански и там при годината беше протрито като от шкурка-това ме уверяваше продавача,че него е правил той :D .Карах го 3 години и като отказа от един път да пали и само една клетка се оказа че е влажна-другото сухо :D;) Долеах му вода от чешмата и го зареждаш.Верно са стигна до 80% но следващите 3 мес докато купа нов не съм имал ядове ;) Окис имаше още като я купих по плюсовата клема до такава стерен,че като умря окончателно и треаше да го зареждам при свалянето клемата се разпадна.п.п.Карай и да не ти пука.С един български едно време с редовни проверки мохера кара 8 години :D и после го изхвърлихме/мохера де със се акомулатора който още бачкаше/

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а тоз окис (това бялото) от какво се получава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капни две три капки масло на клемата ( аз така направи от щеката) и изчезна за малко после пак и така....акумулатора завира когато динамото го зарежда много бързо и от там мисля че се получава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не искам да давам пари за нов акумулатор но според един познат майстор не било нормално да изкара толкова и според него щом има иокисление динамото презареждало и иска да го ремонтирал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи твоя познат майстор недей изобщо да се връщаш при него! Да ти измери зареждането и ако е над 14.5 или по скоро над 15 волта тогава да ти го "ремонтира" И ако ти презарежда алтернатора ще кипи и има вероятност да се повреди аком. Това, че е изкарал повече време евала някой нямат такъв късмет :)И надявам се, че не пълниш с вода до горе ?ТЕНКО този окис може да се дължи на доста неща, но основно на не добре затегната клема, спукан акомулатор или презареждане ;)

Редактирано от cool24

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли по лесно да премерите зареждането на динамото с един мултицет ? ..Става за секунди.. :) И му кажи на този майстор, че ако динамото ти презареждаше, 2006 г. нямаше да я купиш колата с този акумулатор, камо ли да го караш още 4 години.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...