Jump to content
Dzenky

Смяна на книжка

Recommended Posts

Здравейте,интересува ме инфо за смяна на Българска книжка с англиска такава?От тази година (или по рано) се иска ресидент статус в декларацията която се праща по пощата,някой ако има актуално инфо мисля че ще е полезно за всички , понеже с УК книжка може да караш почти в целия свят ,а БГ такава почти никъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да разбирам ли, че искаш английска книжка, само за да имаш право да караш в ОАЕ? Ако да, то проучи ли добре въпроса, имаш ли право да караш с английска книжка и колко време? Ако ОАЕ не са подписали(май беше Виенската) конвенция, то няма значение дали си с БГ или УК книжка. А иначе, УК книжката е официален документ за самоличност, и за да вземеш такава, освен че трябва да си живял в УК, документа и снимката ти трябва да са подписани и от някой англичанин, който те познава от 2 години.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам приятел, който кара с някъкав документ изкаран само с данните от червен паспорт. Документа представлява даден вид разрешително за шофиране само с придружител. Интересното в случея е, че моят приятел никога не е притежавал свидетелсатво за управление на МПС, и кара спокойно в БГ с него. На мен също ми предлагаха да ми изкарат такова понеже ми е взета книжката. Ако ще ти върши работа това разрешително мога да попитам как се вади. Било доста лесно и не изисквало много средства, само някаква такса. Ако имаш приятели в Англия ги попитай дали могат да свършат тази работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за шофиране в ОАЕ ми трябва , тук румънците си сменят книжките за 10 мин и някаква смешна такса ,както и повечето наций ,а България отново е преебана от своите политици доколкото разбрах ,консула ни бил на почивка и заместника му нямал право да подпише договора , и сега пляскаме с ръце всички със работни визи... За англиска питам понеже имам роднини в англия и ми е по лесно да си изкарам такава , но ако трябва ще си изкарам румънска,при цените на колите тук и цените на бензина си е престъпление да не се кара!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да те питам само как мога да изкарам работна виза за Дубай? Майка ми беше преди няколко месеца там за седмица и ми каза, че имало доста възможности за работа. Прати едно ЛС ако не те затруднява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак говорите неясно :

Колега аз имам приятел, който кара с някъкав документ изкаран само с данните от червен паспорт.

Къде е издаден документа? Ако е в БГ, не съм запознат. Ако е в UK, то става въпрос за Provisional Driving License. На външен вид е като истинска книжка, само че е зелен на цвят. Редът за издаване е същия като за книжка. Дава ти право да се УЧИШ да караш кола, с инструктор или просто с някой който има книжка (UK или БГ) от 3 години.Това, че в БГ карат с такива е незаконно. Някой просто не знае или си затваря очите по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да незаконно е, но нашите полицаи просто не знаят какво пише на документа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година питах в КАТ за международна книжка - струва 10-20 лв и се издава на момента :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Международната ни книжка доколкото разбрах е на френски и важи тук само с туристическа виза :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ефекта май ще е същия. Тук явно не става въпрос за проблем с арабите, а с БГ посолството там. И ако е по-лесно да се смени БГ книжка с румънска, защо трябва да се вкарвате в "Mission London". Все пак нещата не са такива , каквито изглеждат, т.е. GB не е BG (да не говорим за RO).п.п.Сега го видях - на последната страница на Международната книжка трябва всичко да е написано на ръка на английски.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея как мога да си сменя книжката със румънска все още ,но ак отрябва и това ще проверя :lol: защото в техния КАТ казаха че няма проблем да м исменят книжката ,ако имам румънска?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...