Jump to content
Kobayashi

Данъци...

Recommended Posts

Здравейте колеги!Имам следния проблем:Взех си Хондата преди около 2 години, тя е 1.5 Втек-Е 90 коня и не съм я регистрирал в данъчното. Днес след като обиколих всички места за прегледи ми обясниха, че вече няма как да стане без да си плата данъците. Аз съм от Добрич, а както вярвам знаете тука са най-бруталните данъци в цяла България. Друг е въпроса защо в слабо населени места данъците са високи при полужение, че доходите ни са ниски, а в големите градове данъците са ниски, въпреки по-добрият стандарт и проблема с трафика, абе просто голям парадокс, от цялата работа страда бедния селяк ... ! И сега ми се налага да я регистрирам в данъчното с 2 години закъснение и да си платя данъците за 2 години...Някой ако му се е случило нещо подобно или има информация за Глоби, Актове и Лихви (поради забавяне) и точно колко върви данъка на 90 коня с катализатор в Добрич да пише!Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С Сори за спама ама и ти си на влакчето на ужасите :lol:Мисля че си ги плащаш има си мпс калкулатори почти точни са прасни си данните виж през годините как се мени, сложи няква лихва на всичко и си готов :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз платих данък на една Лада, която бях изхвърлил преди 15+ години. За щастие тогава е била спряна от движение но това не е било обявено при данъчните. След като взех удостоверение за това от КАТ, платих данъците само от 2007-а насам, когато промениха закона да се плаща данък и за спрените от движение коли. Платих около 70 лв. Иначе ми сикаха над 350 :lol:До колкото си спомням Лада-та неше 73 коня (от първите Лада 1500 - 2103 май се водеше)Много хора карат без да обявяват колите в данъчните и не плащат данъци. Според мен е въпрос на време тази система да се затегне и не мисля, че ще пропуснат да си съберат данъците с лихвите, дори напротив, много усърдни ще са в тази дейност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама моята изобщо не е регистрирана! Не знам какви данъци и на кого вървят през тея години...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле, звънкай на тоя номер 058/602 314 - Данъчна служба Добрич, вчера ми се наложи и на мен да проверявам. За твоите 90 кончета, нито данъка ще ти е прекалено висок, нито лихвите, но за глобата, че не си я регистрирал при покупката...попитай ги в Данъчното, ще ти кажат. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две години като минат минава и давноста на глобата,след това си я регистрирай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз бях така :-) Глобата ми беше 200 лв :lol: ама трябваше да се плати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глобата е 100 лв на година колега и се трупат лихви другият вариант е да се помолиш да ти напишат фиш аз така направих също не я бях регистрирал 1г. естествено бутнах и 10 лв +10лв фиш виж намери някой в данъчното да те оправи с фиш да минеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глобата е 100 лв на година колега и се трупат лихви другият вариант е да се помолиш да ти напишат фиш аз така направих също не я бях регистрирал 1г. естествено бутнах и 10 лв +10лв фиш виж намери някой в данъчното да те оправи с фиш да минеш

Не става ли първо да си платя данъците пък глоби и фишове там да си седят когато имам пари ще ги оправя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глобата за пропуснатия срок за регистрация ще бъде между 20 и 200 лв. по усмотрение шефа на местни данъци и такси във вашия град. Ако имаш някой да ти ходатайства може да минеш с най-малката 20 лв. След това си плащаш данъка за времето от реалната регистрация в КАТ до сега + лихвите за просрочието за предходните години.Не мога да ти кажа колко точно ще е, защото всяка община сама си решава какъв да бъде размера на данък МПС. Има калкулатори, но най-добре звънни в данъчното да ти кажат.П.П. Това с фишовете не знам откъде ви хрумна, това да не ви е КАТ ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... След това си плащаш данъка за времето от реалната регистрация в КАТ до сега + лихвите за просрочието за предходните години....

Плащаш данък от датата на договора за покупко-продажба. На старият собственик не му дреме че ти не си си регистрирал собствената кола и от добра воля да ти плаща данъка докато решиш да я регистрираш в КАТ. Талона от КАТ е нужен само да видят колко да те обръснат за данъка, щото нали се сещаш че може и двигател да си сменял Редактирано от Nasakoto.Yakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2 години отпада глобата - давност, но си плащаш всикчи данъци за изминалите години + лихви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2 години отпада глобата - давност, но си плащаш всикчи данъци за изминалите години + лихви.

А дано да е така ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

След 2 години отпада глобата - давност, но си плащаш всикчи данъци за изминалите години + лихви.

А дано да е така ...
Само че давността тече след като глобата вече е факт. Така че първо трябва да те глобят, а тогава да чакаш давностен срок ;). Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее тоя Бойко ни разката фамилиите ... оня ден хем ходих при мои хора за прегледа ми разправят един дошъл с една Фиеста дето му се събрали 1500 лв данъци пък колата му 500 лв ... колко хора ще се изгорят сега ... аз като казах на аверите си напрао получиха пристъп... аз лично като ми обясни авера от прегледите за какво става въпрос ме заболяха пломбите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оле майко.. и аз съм от добрич мисля че данъка за 1500кубика 92година 5места беше 30-40лв а ако си с катализатор и си под 100коня плащаш само 50% данък.. НО аз документи за катализатор нямам... и не ми е ясно как ще стане работата... и аз не съм плащал данък вече 2ра година и ме е страх да отида да провервя :ppp но получих писмо от садия изпълнител.. и да в добрич са НАЙ високите данъци.. така че колега ако искаш някой ден пиши ми ЛС да им направим атака в данъчното :P а това за 1500лв данъци на фиеста е невъзможно ;) трябва да е много грешен този човек ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оле майко.. и аз съм от добрич мисля че данъка за 1500кубика 92година 5места беше 30-40лв а ако си с катализатор и си под 100коня плащаш само 50% данък.. НО аз документи за катализатор нямам... и не ми е ясно как ще стане работата... и аз не съм плащал данък вече 2ра година и ме е страх да отида да провервя :sick1: но получих писмо от садия изпълнител.. и да в добрич са НАЙ високите данъци.. така че колега ако искаш някой ден пиши ми ЛС да им направим атака в данъчното :sick1: а това за 1500лв данъци на фиеста е невъзможно :sick1: трябва да е много грешен този човек :dry:

Тенко ние се знаим аз съм Ачо (едно време играхме мачове на Пионер стадиона с Преслав). А за документи за катализатор тука до нас има един сервиз за 5 лева ще ти издадат бележка че имаш такъв!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

След 2 години отпада глобата - давност, но си плащаш всикчи данъци за изминалите години + лихви.

А дано да е така ...
Само че давността тече след като глобата вече е факт. Така че първо трябва да те глобят, а тогава да чакаш давностен срок :sick1: .
Значи ако това е така е супер.Моя акт е от 09,10,2007г. Жената тогава каза от 20 до 50 и така и не са ме виждали повече :sick1: .Само нз кога да мина да попитам,че са едни опашки....п.п.Някой ако изрови закона има бира.член 50ти е акта :sick1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минал съм по този път...не се плаши нищо страшно няма...аз бях "закъснял' с 5 години...но колата беше Ауди над 100 коня и ми отрязаха главата...както и да е. Няма никакви актове от КАТ-това са глупости. Давността е 5 години...тоест може да си закъснял 10г. но плащаш последните 5г. В твоят случай...данъкът ти за 1 година е приблизително колкото моят...25лв. с регистриран катализатор, той се регистрира в момента на регистриране на колата в данъчното...във формуляра има специално място за това. Глобата за закъснение беше около 20лв. (минимум) и с таван 200лв. Огледай се в данъчното, сигурно работят жени...направи мили очички, кажи че си направил беля и искаш една услуга ... много ти е неудобно и питаш колко ще ти излелзе всичко...само информативно...не забравяй да се отблагодариш за услугата...всички жени обожават качественни бонбони и Кока кола :sick1: това може да ти спести 180 лв. от глобата и да получиш добри съвети какво да направиш. По мой сметки с данъка за 3 години, глобата за закъснение и наказателните лихви би трябвало да се разминеш с около 150лв. P.S. не забравяй големият талон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...