Jump to content
pitbuls

има ли хора, който се занимават с дограма

Recommended Posts

я някой знаещ да обясни ефекта от 4-ри и 5 камерните дограми/говорим принципно за пвц дограма/. има ли кой знае ква разлика, или само в цената. интересува ме също ефекта натн К-стъкло. дайте мнение за добър вариант марка/цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата е в дебелината на профилите и от там лека разлика в цената.. Принципно 90% от дограмата е стъклопакет... Относно к-стъклото само съм чувал митове и приказки.... На който честно казано не вярвам.. Ако ти дават цена на стъкопакет и к-стъклото е на цената на бялото е тогава си слагай ка.. Профилите в бг вече станаха доста на брой.. Принципно най ме радва Профилинк имат както 4 така и 5 камерен профил. Другите вече са Trocal, Thyssen, Deceuninck и т.н . Всяка дограма е добра ако бъде иработена и монтирана като хората..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Теорията казва че по голям брой камери по-добра изолация. Аз лично си поръчах 5 камерен трокал. За К стъклото смело го слагай. МАлко по късни ще пиша цифри за него, но определено има смисъл и ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти,разликата в 4 и 5 камерните дограми е по- скоро рекламен трик,дори бих казал ,че при 3 и 5 е същото,броя на камерите не трябва да е водещ при изборът ти разликата в коефициента на топлопропускливост е 2-3 десети.Ефект от к-стъклото има но е противоречив каквото и да ти говорят.Предимствата му са че образно казано той е по-топъл или студената"пелена" около стъклото зимата почти я няма, по спомени температурата на обикновения пакет пада до около 6-9 градуса а на к-то 14-16 или той е с почти двойни изолационни качества от обикновения някъде бях чел дори че превърнато в пари при идеални есловия само от един прозорец икономисваш3 до 5 лева на месец, при него се намалява температурната разлика вътре-вън и от там по малка вероятност за конденз, мое мнение е обаче ,че к- стъклото не е подходящо за южни изложения,заради обратния ефект.Значи моя съвет е че можеш да направиш компромис с броя на камерите и дори марката на самия профил но не пести от качествен пакети още по важното добър обков и най-важното, лесно е да изработиш един джам най-важното е как ще бъде монтиран той защото това определя безпроблемното му ползванеу тоест търси добри монтажници:D!:DПИТАЙ ГИ С КАКВО ПЪЛНЯТ ДИСТАНЦИОНЕРИТЕ на пакета, изискай силикагел а не стъклосорб -български от 5 лева,машинно ли се мият пакетите и с какво ги заливат,хот мейла е за предпочитане.Обков-сигения,GU,мако,рото...има турско GU CORVUS-бягай далече от него.За цената бяло или цветно 3 или 5 камери българско или немско,белгииско ,турско...от българските профилинк,вайс профил, KMG тва са ти най евтините варианти с почти еднакво качество,от чуждите-РЕХАУ,ТИСЕН,ДЕКЬОНИК,ШУКО,ВЕКА,КЬОМЕРЛИНГ са качествените неща,шуко имат обаче рециклиран профил на добра цена но не става...аз лично съм доволен от Тисен,страшен профил,яки укрепвания ,добра работа но обкова абе супер е...и пак ти повтарям ВАЖЕН Е МОНТАЖА...и ако някой ти се кълне ,че няма да имаш конденз по стъклото не му вярвай, профилът е едно пакета друго,конденза по стъклото зависи от редица фактори-влажност в самата стая,изложение,наличие на климатик,цветя,готви ли се вътре,санирана ли е стаята....п.п-пиши кво ти предлагат и на каква цена и ще го обсъдим...а иначе примерен вариант-да речем вайс профил,аз съм с такъв,обков сигения и качествен пакет....за последно на вайс профил монтирах дори троен стъклопакет....трокал не е лош профил но го предлага най-голямата шайка некадърници-Ролпласт,бягай далече от тях,говоря от опит:D!:D!!

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти,разликата в 4 и 5 камерните дограми е по- скоро рекламен трик,дори бих казал ,че при 3 и 5 е същото,броя на камерите не трябва да е водещ при изборът ти разликата в коефициента на топлопропускливост е 2-3 десети.Ефект от к-стъклото има но е противоречив каквото и да ти говорят.Предимствата му са че образно казано той е по-топъл или студената"пелена" около стъклото зимата почти я няма, по спомени температурата на обикновения пакет пада до около 6-9 градуса а на к-то 14-16 тоест при него се намалява температурната разлика вътре-вън и от там по малка вероятност за конденз, мое мнение е обаче ,че к- стъклото не е подходящо за южни изложение,заради обратния ефект.Значи моя съвет е че можеш да направиш компромис с броя на камерите и дори марката на самия профил но не пести от качествен пакети още по важното добър обков и най-важното, лесно е да изработиш един джам най-важното е как ще бъде монтиран той защото това определя безпроблемното му ползванеу тоест търси добри монтажници:D!:DПИТАЙ ГИ С КАКВО ПЪЛНЯТ ДИСТАНЦИОНЕРИТЕ на пакета, изискай силикагел а не стъклосорб -български от 5 лева,машинно ли се мият пакетите и с какво ги заливат,хот мейла е за предпочитане.Обков-сигения,GU,мако,рото...има турско GU CORVUS-бягай далече от него.За цената бяло или цветно 3 или 5 камери българско или немско,белгииско ,турско...от българските профилинк,вайс профил, KMG тва са ти най евтините варианти с почти еднакво качество,от чуждите-РЕХАУ,ТИСЕН,ДЕКЬОНИК,ШУКО,ВЕКА,КЬОМЕРЛИНГ са качествените неща,шуко имат обаче рециклиран профил на добра цена но не става...аз лично съм доволен от Тисен,страшен профил,яки укрепвания ,добра работа но обкова абе супер е...и пак ти повтарям ВАЖЕН Е МОНТАЖА...и ако някой ти се кълне ,че няма да имаш конденз по стъклото не му вярвай, профилът е едно пакета друго,конденза по стъклото зависи от редица фактори-влажност в самата стая,изложение,наличие на климатик,цветя,готви ли се вътре,санирана ли е стаята....п.п-пиши кво ти предлагат и на каква цена и ще го обсъдим...а иначе примерен вариант-да речем вайс профил,аз съм с такъв,обков сигения и качествен пакет....за последно на вайс профил монтирах дори троен стъклопакет....

напълно съм съгласен с теб колегано нищо не каза за саламандърРолпласт са си били щораджий и винаги ще останат такива има какво да кажа по въпроса за дограмите ,но още ме държи ракията и ... по късно Редактирано от jivaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам Трокала е най добра оферта.. почти на цената на българското.. а за вайс профил нямам думи.... доста насран профил с който отдавна не работим поради редица причини...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До колкото знам дейността на концерна не е строго профилирана в изработката на пвц профили...качествата на самия профил се определят от неговите физико-химични показатили който обикновения потребител а дори и доста от фирмите не знаят...в България единствено Вайс профил имат лаборатория но колко е коректна не знам...останалото е опит,,, аз съм с Вайс профил,макар че можех да си позволя и по- скъп,качествен обков, нискоемисионно стъкло и вече 5 години съм доволен...но всичко съм направил сам от изработката до монтажа...и пак за 10-ти път ,МОНТАЖА Е НАЙ-ВАЖЕН:D!:D!:D!

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам Трокала е най добра оферта.. почти на цената на българското.. а за вайс профил нямам думи.... доста насран профил с който отдавна не работим поради редица причини...

Давай ги тия редица причини да ги чуем....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко което написа Едмундо е вярно,да добавя само за ка стъкло,то не пропуска слънчеви лъчи от които имат нужда растенията и ако някой гледа у вас цветя които се нуждаят от слънце ,могат да увехнат :D .Друга препоръка която мога да ти дам,да си поръчаш пакет с по голямо стъкло,например 6плюс5 разлика има,както знаеш половината площ от дограмата се явява пакет.Между другото профелинг имат 5камерна каса с комбинация 6 камерно крило,на което има водобран, малко иметира 6 камерен тиссен.Колега, надявам се че ти помогнахме с нещо ,с братя по бургиите и наточени тесли :D .Успех :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаш че кой каквото работи него хвали.. казваш вика преди 5 години.. ами верно тогава си държаха на качеството... кофти е когато имаш да режеш 500л.м профил за мн малък срок и след като го сложиш на отрезната машина да усетиш че на самата каса в средата и има некав шибан ръб... оп и после разправии с дистрибутори и т.н.. п.с Аз пък съм с 5 камерен ТУРСКИ профил МАXIMA с обков сигения и нямам никакви проблеми вече 3-та година..Защо избрах него?! Защото ми хареса като цена-качество.. спрямо нашите профили ..И споко и аз си ги изработих и монтирах така че...Относно изработката и монтажа в 1-си пост го писах ... че те са най- важни..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

к-стъклото е флоатно стъкло покрито с накакъв вид метално покритие най- често титаниево,то превръща късите лъчи в дълги,което от своя страна не съм сигурен ,че влияе върху цветята.Но пак казвам то не е трайно решение на проблема с влагата, тоест може да си с него и пак да ти се появи конденз по самия пакет....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да избегнеш конденс ,иска повече проветрение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаш че кой каквото работи него хвали.. казваш вика преди 5 години.. ами верно тогава си държаха на качеството... кофти е когато имаш да режеш 500л.м профил за мн малък срок и след като го сложиш на отрезната машина да усетиш че на самата каса в средата и има некав шибан ръб... оп и после разправии с дистрибутори и т.н.. п.с Аз пък съм с 5 камерен ТУРСКИ профил МАXIMA с обков сигения и нямам никакви проблеми вече 3-та година..Защо избрах него?! Защото ми хареса като цена-качество.. спрямо нашите профили ..И споко и аз си ги изработих и монтирах така че...Относно изработката и монтажа в 1-си пост го писах ... че те са най- важни..

Точно обратното...в началото предлагаха по-тънката каса,стъклодържачите бяха твърди и се чупеха,нямаха цветова гама....а колкото до споменатия проблем,знаеш ли колко РЕХАУ съм виждал с дефекти а тва че едната партида ми я топи3 а следващата 6 милиметра...а ходи работи...ами алуминия на вайс профил, смея да твърдя че е на топ ниво и сглобките и цветовата гама, а алуминиевите капачки в различни цветове за пвц-то кой ги въведе пръв от българските профили....не казвам че вайс са по-добри от шуко да речем.просто от българските е най-свястното....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус....Колко си държат на качаството тяхна си работа... колкото повече гафове толкова по малко клиенти и обратното. Важно е впечатлението но още в началото не ми вдъхна довери и се спрях..А до това колко е свясно не знам... В бг нали знаеш кое е свястно - колко остъпка ще ти направят, при по голямо количество още по голяма отстъпка и накрая най добрия бг профил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се спори повече кой бг профил е най-добър.Този на който на теб ти харесва... А й в бг никой не иска качество и сертификати, всеки клиент иска НИСКА цена .....THE END

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на всички за бързата реакция. като вземам офертата ще обсъдим вече точно марките, качеството и цената, щото при нас избора не е голям на марки, тъй, че ще са няколко от който ще се избира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички отваряеми ги поръчвай с двуосови механизми...предимствата са много а оскъпяването минимално, ако пък държиш на нормално отваряне изисквай да ти сложат средна а не скрита панта.....абе кат вземеш офертата пиши и ще я изкоментираме.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ка - стъкло не слагай в южни и западни изложения на помещенията ,че да не станеш като в парниказ лично не бих си сложил български профил - лично мнение а пък алуминиева дограма -никога

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам дори качествен термомост съм виждал да образува лек конденз....половината Декьонинк е турски,Рехауто румънско, а Тисена гръцки...да не говорим за рециклираното Шуко, най-доброто за мен си остава Кьомерлинг но си е цифра....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... най-доброто за мен си остава Кьомерлинг но си е цифра....

Миналото лято сложих този профил, без ка-стъкло. Избрах 3-слоен стъклопакет с тонирано 1-во стъкло за южно изложение.Определено инвестицията си заслужава, но е изключително важен монатажа, последващата настройка и довършителните работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си направила, но това с последващата настройка в повечето случай говори за претупана работа....когато монтажът е изпълнен професионално и крилата са "навирени" по правилата не би трябвало да се върти обкова....десетки пъти съм попадал на завъртян на макс обков само защото при монтажа или изработката някой не си е свършил работата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си направила, но това с последващата настройка в повечето случай говори за претупана работа....когато монтажът е изпълнен професионално и крилата са "навирени" по правилата не би трябвало да се върти обкова....десетки пъти съм попадал на завъртян на макс обков само защото при монтажа или изработката някой не си е свършил работата....

Не се изразих коректно, обкова трябва да допуска такава, не че по принцип се налага...Лично на мен не се наложи, но аз съм геодезист ... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам май всичко нужно вече е изписано.Нека само да вмъкна нещо относно Ка-стъклото.Когато излезе на пазара(не помня май преди 5-6 години масово) това което ползвахме беше наистина Ка със твърда,нехлъзгава амалгама.Последният стъклопакет който разглобих от този тип се оказа със някакво странно стъкло(умишленно май вече го рекламират като нискоемисионно а не като Ка) та покритието е меко и се драска дори като го бършеш със вестник,много ме съмняват качествата му а и цената на стъклопакет с Ка падна доста което ме навежда на мисълта че е менте да не говорим че и аргона който по спецификация трябва да се сложи във стъклопакета с Ка често отсъства.С две думи внимавай като поръчваш Ка -най вероятно ще те преметнат,не че трябва да ти пука или ще усетиш,просто на истинското Ка цената е друга предполагам и ефекта също.Поискай мостра въпреки че и това не е гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам дори качествен термомост съм виждал да образува лек конденз....половината Декьонинк е турски,Рехауто румънско, а Тисена гръцки...да не говорим за рециклираното Шуко, най-доброто за мен си остава Кьомерлинг но си е цифра....

и саламандър :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дааам дори качествен термомост съм виждал да образува лек конденз....половината Декьонинк е турски,Рехауто румънско, а Тисена гръцки...да не говорим за рециклираното Шуко, най-доброто за мен си остава Кьомерлинг но си е цифра....

Едмундо тук си в лека грешка с Рехауто.Профилите от серия Евро от няколко години се произвеждат в завода на Рехау в Полша като съответно има минимално изменение на стените на вътрешните камери/по тънки са с 1,5 десети от профила произвеждан в Германските фабрики/Завод в Румъния в дествителност съществува,но сам се произвеждат само канализационни и други тръби.Наистина качествена ПВХ-дограма си остава Кьомерлинг а обковите са Сигения,Рото,Мако.Относно Ка стъклото има Ка и Ка стъкло произвеждат се вече къде ли не,но за мен Чешкото си остава най-доброто цена-качествоСега за кондензите малко.Херметизацията на помещение с ПВХ и дървена обикновена дограма разликата във въздухообмените е до 100 пъти,а как всъщтност се появява конденз,студена стена отвън топъл въздух в помещението и 100 пъти по-малък въздухообмен.Проблемите с конденза се решават с външна изолация и често проветряване на помещението.По темата може да се драска прекалено дълго но това мисля,че е долу-горе достатъчноREHAUА в тази фирма работя аз от 8 год.ЧЕХ ПЛАСТ ООД-Враца Редактирано от kiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако можеш да намериш Шуко(schuco), въпреки че е по-скъпо това е иделния вариант+24 мм бяло/ка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шуко са ЦАРЕТЕ на алуминиевата дограма дори на последното изложение показаха профил с Кв/коеф на топлопроводимост/близък до 5 кам ПВХ профилиНо пластмасата и не е толко добра/незнам кой всъщност и тегли ПВХ профилите/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам дори качествен термомост съм виждал да образува лек конденз....половината Декьонинк е турски,Рехауто румънско, а Тисена гръцки...да не говорим за рециклираното Шуко, най-доброто за мен си остава Кьомерлинг но си е цифра....

Едмундо тук си в лека грешка с Рехауто.Профилите от серия Евро от няколко години се произвеждат в завода на Рехау в Полша като съответно има минимално изменение на стените на вътрешните камери/по тънки са с 1,5 десети от профила произвеждан в Германските фабрики/Завод в Румъния в дествителност съществува,но сам се произвеждат само канализационни и други тръби.Наистина качествена ПВХ-дограма си остава Кьомерлинг а обковите са Сигения,Рото,Мако.Относно Ка стъклото има Ка и Ка стъкло произвеждат се вече къде ли не,но за мен Чешкото си остава най-доброто цена-качествоСега за кондензите малко.Херметизацията на помещение с ПВХ и дървена обикновена дограма разликата във въздухообмените е до 100 пъти,а как всъщтност се появява конденз,студена стена отвън топъл въздух в помещението и 100 пъти по-малък въздухообмен.Проблемите с конденза се решават с външна изолация и често проветряване на помещението.По темата може да се драска прекалено дълго но това мисля,че е долу-горе достатъчноREHAUА в тази фирма работя аз от 8 год.ЧЕХ ПЛАСТ ООД-Враца
Да знам я тая евтина серия...точно преди да я пуснат спряхме да работим с Рехау...на една и съща лепачка при еднакви условия едната партида ми я топи 3 мм другата 5-6 мм...лично мнение но Тисена е по-стока..ебахти якото укрепване,масивни и красиви държачи,водобранни крила...абе ок е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за немския и полския профил нормално е да даде различна стопилка поради причината която споменах/разликата в двата профила/.При работа с Еврото,лепачката се пренастройва за работа на малко по-ниска температура време и сила на притискане.Иначе като свойства и Еврото не е за пренебрегване пред немския профил най-вече цената му идва колкото на българските и по-качествените турски профили.Коеф. на топлопроводимост,УВ-защита и еластичност са супер спрямо нашите,а и немците щом се навиват да му дават 40 години гаранция като материал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Аз пък по стечение на обстоятелствата целия апартамен е с рехау.Като се има в предвид,че те са вносители и нямат фирмен магазин.Дограмата в стаята е най-нова и е 3 камерна с ка стъкло и външно тонирано.Ка стъклото не пропуска топлото да излезе,а тонираното не позволява да има към стаята видимост.Това обаче на лампа се обръща и треат щори,за да не си на кино.начи преди дограмата стаята е южна зимата крепеше със зор 17-18 градуса,сега под 21 не пада. :lol: А за мухъл при външна стена трябва изолация-сега ги бера тия ядове.Просто избива по студената стена. :huh:

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен най-важното е ... какъв ти е късмета ! ;) Почти всеки хубав профил си има менте(или се поръчва такова в близка нам държава вероятно за по евтино на производителя). Минат някоя и др партиди с хубави профили и земат че докарат неккъв шит и се почват яките проблеми в цеха както следва - нарязващата ги на парчета машина почва да се троши щот или неможе да захване пръта(дълъг 6метра щот се е изкривил или др) или не ги реже както трябва щот материала на места е по дебел или по тънък или по твърд или по мек. По същите причини се троши и лепачката(слепките се пукат или др) и създава кви ли не главоболия. Като най-досадните 2 са смяната на фолиото на нагревните плочи и тва че трябва или да се нарежат нови профили за било то рамка или крило или да се прерязва същата(като всичко това се прави на ръка) което във всеки случай се получава с няколко милиметра по малко - ако е крило кофти - и ако не се пререже и рамката още по кофти! прерязването и лепенето наново изяждат няколко мм. От там пък проблеми и с обкова, слагането и затварянето на крилата, някой пакет ще излезе по малък или по голям, прерязват се стъклодържачи пък няма същите и тичаш (щото вече 3 позиций са забавили цялата смяна а вече си 8-9-10 часа случвало се е и 12-13-14 ;) на работа) взимаш режеш слагаш и така. Лошо че се получава в краина сметка че зависи и кой ден от седмицата е произведено и с какъв материал ам какво да се прави. А монтажа вече си е друго нещо или те претупват набързо или не - всмисъл можеш сам да направиш така че да не те претупат и да направят монтажа както трябва ;)) Всичко трябва да е точно за да ти е ок и дограмата а тва едвали е нещо друго освен късмет ?! ;))) ;)п.п. написах само няколко неща иначе факторите са мноого !! Късмет колега ;) ;))

Редактирано от khalata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...