Jump to content
Wardog

Сивик на 18" !?

Recommended Posts

Здравейте колеги, от известно време 17ките ми се виждат малко... малки. Може би съм свикнал с тях... Върпосът е, че се замислям за 18", а колата е Сивик 5ген Хечбек... Размерът гуми за 18", който мисля че ще е най-удачен е 215/35/18. Какво мислите вие!? Ще има ли проблеми със завойте, возенето на 3-4 човека (общо), което се случва изключително рядко, но все пак... Сигурно ще вози като каручка (не че със 17ките вози по друг начин) и може би окачването ще е най-потърпевшо но... кеф - цена няма. Та... кажете какво е вашето мнение... отвен от гореизброените неща (комфорт, окачване и мощност) ще се лиша ли от още нещо? Благодаря Ви предварително

Редактирано от Wardog

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... то това е въпрос на вкус най-вече, но освен натоварените карета, окачване, влошена возия и т.н. - най-голямата загуба ще е за вида на колата. 5г с 18-ки е безумно грозна и неестествена гледка.Пак казвам - лично мнение. Не те ангажирам с него. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също като колегата, смятам за излишно загрозяване, поставянето на джанти по-големи от 15" на сивик, друг въпрос е стойката на колата, ЕТ-то, и разни по-важни за пълноценния вид на автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм съгласен за по-големите от 15" джанти. Зимните са ми 15ки и като си сложа летни просто колата е... милион пъти по-красива, НО както каза колега - това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него. Ако всички харесвахме едно и също щеше да има само един Сивик, но с различни ДК номера :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без лоши чувства колега, също лично мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се обидил ни най-малко. Просто исках да отбележа, че различните хора харесват различни неща!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето мнение е да не товариш с 18" колицата.Брат ми си кара БМВ-то 5серия с 18" и наистина изглежда добре,но не си ги праедтавям на моя хеч.Моето мнение е караи си със 17".Щом зимните ти гуми са 15" ти сам виждаш разликата във возията като сложиш 17",а искаш 18".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен друсането не те ли притеснява че има голяма опасност да нарежеш гумите, един приятел има голф с нископрофилни гуми и доста пъти е сменял гуми и затова все кара с гуми втора употреба :) на година ги е сменял по няколко пъти :tooth: сега си взе по високи гуми и няма проблем опират в веждите малко но той си е чубанини и не веднъж е съсипвал колите си от нехайство и скрънзавос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен лично 18" ми се виждат твърде големи, пък и по тея пътища в БГ както изкривих една от 15ките за по-големи не си е работа, лично мое мнение на сивик 5 ген максимум 16" 'жанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 ген - 16 джанта е супер, ама зависи и джантата как ти отваря колата, има 16-ки който правят колата много яка , а има и 18-ка която я загрозява супер много, зависи от вкуса каква е джантата. лично мое мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди карах с 15-ки и ми се струваха малки.след като боднах 17-ката така се отвори колата че такава красота няма.само дето аз съм раздул калници и вежди за да не опира че 215 /40/17 с фланци на 25мм си е бая широко.колега ако имах пари бих боднал и 19 ки така Че ако те кефи се мятай на 18 ки.кефа цена няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 17ка - Не, поне според мен, за да не се получи аналогия със повечето коли от този клип:http://vbox7.com/play:cb725ecb или този: http://vbox7.com/play:71d984bc :D това на шега разбира се, но с такива големи гуми, ще стои грозно.

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, много важно е да разбереш, че красотата и хубавата стойка на автомобила се създават не само с хубави джанти, но и с ниско окачване! Ако колата ти е достатъчно ниска, може и с 15-ки да изглежда добре. Специално за 5-тата генерация 15 и 16 цола са най-добрите размери, всичко останало е боза :D

Редактирано от TheDevilTwin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,аз по принцип не се влиая от хорското мнение,затова ще те посъветвам да правиш каквото ти е кеф. Обаче,където ще търсиш скъпи гуми 18-ки а и самата цена на 18-те ,защо не вземеш да си поръчаш от Япония оригинални 15/16-ки Mugen и си рулирай??? Поне ще имаш нещо истинско и неповторимо на колата си. поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение :)

:)

 

 

Май ще пускам 17ките за продажба...

Редактирано от Wardog

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...