Jump to content
FasT and FuriouS

Въпрос за Хонда Сивик - гори масло

Recommended Posts

Здравейте, малко съм невежа в тези неща и за това реших да се допитам до някой по опитен. Имам хонда Сивик '93 и просто ми гори много масло.. Това нормално ли е или е проблем.. и ако е проблем как бих могла да го отстраня.. Благодаря ви предварително...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално да гори много масло,засечи какъв е разхода на масло за 1000км.пробег.А Решението на проблема е нови сегменти и гумички на клапаните. С какъв мотор ти е хондичката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално да гори много масло,засечи какъв е разхода на масло за 1000км.пробег.

А Решението на проблема е нови сегменти и гумички на клапаните.

С какъв мотор ти е хондичката?

 

 

Хондата ми е.. 90 коня, 1.5 , 16v ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И само да ви попитам с какво масло е най - добре да се кара хонда сивик.. За момента се ползвам с Кастрол.. Ще има ли някакво значение ако й сложа Репсол...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ч е т и! Има много изписано във форума за масла(това е една от най-масовите теми).

Колегата по-горе ти пусна връзка с една камара теми вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В българия на въпроса какво масло, най добрия отговор е оригинално(не менте) и може би най подходящия вискозитет е 10W40. По принцип хондите много рядко имат проблеми с гумичките но е хубаво да ремонтираш главата(основно леглата на клапаните и изравняване за всеки случай ако е малко крива) но тогава ще смениш и гумичките. Най важното е да намериш добри сегменти и гарнитури а и гумичките също за да не ревеш после като почне пак да ти харчи пак масло. но всичко това ако харчи прекалено много масло.Не е проблем да си караш така и да доливаш масло но веднъж забравиш ли ще ти се стъжни настроението за много време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за начало може да пробваш с 15w-50 и да го сменяш на 7-8000 км.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като заначало изобщо не сменяй с каквото и масло да е, няма смисъл ако ти харчи 1000км/1л. .. Пак ще харчи... Помисли за сегменти и гумички на клапаните.. Може и една малка проверка на водачите на клапаните за хлабини....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало ще ви кажа че тая тема скоро ще я заключат ,най вероятно !kalinski84 ако трябва да го сменява и е минал над 9к.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Привет колежке(доколкото разбирам от 1вия ти пост) :lol: Ако не те притеснява доливай масло,но мини на 15w40-по гъсто е така да се каже и ще падне разхода му(теоретично).То да се долива не е гот-пуши,мирише по колата и ако ти писне-купи си сегменти,гумички на клапаните,направо и основни и биелни лагери(така и така се отвара мотора),гарнитура на главата,неща за обслужване и читав майстор да ти сложи всичко това.Приготви си 1000тина лева със се работата и спира да гори.п.п.Фен,а на мен какво ми казваше за нервите и връзването? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...