Jump to content
steffff

Въпросче относно лайсни на таблото

Recommended Posts

Става въпрос за едни лайсни имитация на махагон на таблото и около въздуховодите на английски сивик.Ще кача снимка ако трябва,но предполагам че се сещат всички които карат такъв сивик.Понеже ме дразнят,а и смятам че не се връзват много със сивото табло,смятам да ги облепя с фолио тип карбон.Въпросът ми е на щипки ли са или са залепени(специално тези около въздуховодите и по таблото)Часта около пепелника,врътките за парното и лоста за скоростите със сигурност се сваля.Благодаря предварително на отзовалите се,предпочитам да питам преди да счупя нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква марка фолио и откъде ще го пазаруваш? Сложи някоя снимка после тук. И на мен ми беше голям мерак да го разкарам махагона на англичанката, но разкарах колата... Сега на Прелюда имам 4 дупки за стойка за телефон на централната конзола и искам да наглася нещо с фолио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да го махна тоя махагон така, че колеги - даваите съвети, моля ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами фолиото е от микро асу ама ще пристигне в края на месеца и не знам още каква му е цената и кой е производител,видях само мостра.Имаше 3-4 варианта.А снимки ще сложа като го налепя.Само не разбрах за лаисните на таблото и около въздуховодите как се смъкват,така че още чакам отговор нот някой запознат.Продават и карбоново фолио на 3м ама е около 80 лв. квадрата,надявам се това да е по-евтино.Виждал съм и имитация която не е релефна за около 20 лв. на квадрат но не изглежда добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че беше на щипки,но трябва много да се внимава.Имаше и винтче някъде,но не съм сигурен,ако мога ще проверя и ще пиша пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с темата?Аз сега съм в процес на боядисване на таван и някоя дуга пластмаса и следващото по интериора ще да махна махагона.Пишете как става и пуснете някоя друга снимка, че маи на много хора не им харесва тоя махагон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво става с темата аз чакам да получат фолиото и не съм пробвал още как се махат.Така че ако някой знае и сподели ще съм много благодарен.Ако ли не-като го залепя ще сложа снимки,сигурно ще е в началото на май,казаха че до края на месеца трябва да го получат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кфо фолио ще слагаш и кфи пари е, че чак си го поръчал и толкова време го чакаш.Ще чакам да видя добре ли се е получило и как си ги свалил, че аз така като гледам маи трябва да се свали цялото табло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ли не-като го залепя ще сложа снимки,сигурно ще е в началото на май,казаха че до края на месеца трябва да го получат

Колега сложи ли го най-накрая тфа фолио, че ме гложди, а пък ти се спотаиваш и не искаш да кажеш кфо става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво ви пречи тоя Маха :) Гон :) .По принцип трябва да се разглоби цялата централна конзола , ако ще го правите със свалени елементи - на място без да махате нищо ще стане по-бързо и с по-малко главоболия и разглабяне стига фолиото да е достатъчно гъвкаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как кфо ми пречи, чуствам се като в някой стар мерцедес пък и вече е избледнял от слънцето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един въпрос-каква е тънкоста при ваденето на двата бутона,които са от страни на часовника?Пробвах с две тънки отвертки,едната в долния край където има отворче и другата от дясната страна,където май трябва да е щипката и нищо,само пука и се притесних да не счупя нещо.Под тях би трябвало да са два от болтовете за разглабяне на конзолата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А фолиото без да разглабяш нищо ли го сложи? Иначе ного добре се е получило, предполагам ти е много кеф че си разкарал махагона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайсните могат да се залепят без да се свалят,самото фолио като се нагрее може да се подпъхне,но за конзолата не става,трябва да се разглабя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един въпрос-каква е тънкоста при ваденето на двата бутона,които са от страни на часовника?Пробвах с две тънки отвертки,едната в долния край където има отворче и другата от дясната страна,където май трябва да е щипката и нищо,само пука и се притесних да не счупя нещо.Под тях би трябвало да са два от болтовете за разглабяне на конзолата.

Аз ги извадих само с една отвертка - мушкаш в отворчето я буташ надолу и конзолата на бутона излиза. При мен стана много лесно без пукане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайсните могат да се залепят без да се свалят,самото фолио като се нагрее може да се подпъхне,но за конзолата не става,трябва да се разглабя

Колега много добре е станало,сам ли ги облепя или някои които се занимава с това.И ще съм ти мн благодарен ако споделиш цената на фолиото ма кв.м.И каква марка е фолиото,изглежда доста добре,прилича на /3М/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая ги лепи един приятел,който се занимава с това,но не е толкова трудно,може и сам човек стига да има търпение за да изпипа нещата и пистолет за горещ въздух или сешоар.Иначе фолиото е на Orafol,не е 3М и е 70 лв квадрата,на 1.50 му е дължината и е малко по тънко от 3М-ското и според мен по-добро.Микроасу са представител.Наистина изглежда много добре,особено "наживо",все едно не е моето табло :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,аз си направих стоповете с такова фолио,и ако му хванеш чалъма дори със сешоар е малко по лесно,така че смятам да се пробвам,ще се похваля после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече всичко е завършено,качвам малко снимки за хората които се интересуваха:http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2900/13...SUr6AhMl6Ng.JPGhttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/1724/14...A4pqIhoE4DP.JPGhttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/1921/12...I4goiguiOWi.JPGhttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/1980/17...P5W64KgfOv0.JPGПП.Едната е общ план ама не се сдържах,че е още чиста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффтопик. По скоро вече е за тунинг часта :dry:. Много добре е станало а дали може цялото табло на някой сивик 5та ген хеч да стане такова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чак сега видях, че си объркал шарката на пепелника и запалката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало колега и бях се замислил за същото. Колко струваше долу горе,ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чак сега видях, че си объркал шарката на пепелника и запалката

А аз след като каза,ама парчетата фолио нямаше как да стигнат по друг начин,но не се забелязва лесно като си в колата а и не е грозно.А за колегата,който пита за цената-около 14 лв,стигнаха ми 13 см на 1.50 м дължина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А по моят въпрос, дали може да се сложи навсякъде така. Имам предвид цялото табло на 5та хеч.

Редактирано от AuruMoon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по моят въпрос, дали може да се сложи навсякъде така. Имам предвид цялото табло на 5та хеч.Ами със сигурност може,но не мисля че ще е хубаво да е цялото,но въпрос на вкус.Но първо ще е доста скъпо,защото за да няма снадки ще ти трябва много фолио и второ трябва да се разглоби цялото табло,което си е трудоемко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...