Jump to content
fresh4y

Мнение за гуми ?

Recommended Posts

Значи колеги доиде време за летни гуми. :cool: хо сега идва дилемата. значи предлагат ми много гуми.. различни марки модели и шарки :) но накрая се спрях на две фирми Мишлен Пилот Ексалто http://koleso.topof.ru/files/michelin_pilot_exalto.gifи Йокохама AVS Sport-v102http://www.superiortireco.com/yokohama/avs_sport.jpgВъпроса ми е към по компетентните хора в този форум.. ако някои е карал някоя от тези 2 гуми , впечатления добри,лоши..защото все пак всеки търговец си хвали стоката.. :) благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал с Мишлена-добър е и на мокро и на сухо,но ми се струва,че малко бързо се износи протектора.Може пък лятото да е било много горещо и затова да е свършил по-бързо(по спомен 2 лета карах с него).Йокохамата не съм я пробвал,но със сигурност ще е много добра и тя.Според мен каквото и от двете да вземеш няма да сбъркаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм такъв Michelin. Преди време, като взех Vectra-та ми беше с такива летни. Много съм доволен. На права отсечка, в завои, на сухо, на мокро - нямат мърдане. Колата беше супер стабилна, при положение че гумите бяха доста изтъркани. Когато ги смених, пртоектора им беше около милиметър, максимум - два, а за възрастта... мисля че бяха на около 6 год и въпреки всичко това - колата не трепваше. Може би са малко по-шумни, но.. мен това не ме е притенявало никога. Само че.. доколкото знам са доста стар модел и мисля, че не се произвеждат вече, но не знам от кога точно им е спряно (ако въобще е спирало) производството, така че ако ги взимаш 2-ра ръка, провери DOT-a да не са прекалено стари.За Yokohama-ta - карал съм модела C.Drive и пак съм супер доволен, но точно от този за който питаш нямам впечатления.Поздрави :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги доиде време за летни гуми. :) хо сега идва дилемата. значи предлагат ми много гуми.. различни марки модели и шарки :cool: но накрая се спрях на две фирми Мишлен Пилот Ексалто http://koleso.topof.ru/files/michelin_pilot_exalto.gifи Йокохама AVS Sport-v102http://www.superiortireco.com/yokohama/avs_sport.jpgВъпроса ми е към по компетентните хора в този форум.. ако някои е карал някоя от тези 2 гуми , впечатления добри,лоши..защото все пак всеки търговец си хвали стоката.. :) благодаря предварително :)

аз съм карал мишлен пилот спорт.много му е мек борда и лесно получава бузи след като минеш през голяма дупка.сега съм с йокохама avs sport.малко по шумна е,но с по здрав борд.според мен и двете държат еднакво добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

svima идеята е че.. сега много ми вият предните гуми .. като рейс съм :) :) и сега ще слагам нови гуми.. но резликата в цената е около 30 лв нагоре в полза на Мишлена на пърче :cool: и затова питам дали за 30 лв си заслужава Йокохамата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

svima идеята е че.. сега много ми вият предните гуми .. като рейс съм ;) ;) и сега ще слагам нови гуми.. но резликата в цената е около 30 лв нагоре в полза на Мишлена на пърче ;) и затова питам дали за 30 лв си заслужава Йокохамата ;)

Според мен да.на тази тема съм говорил с много приятели,които са карали със йокохама точно този модел и всички са много доволни.все пак трябва да е произведена в япония

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

svima идеята е че.. сега много ми вият предните гуми .. като рейс съм :D:rolleyes: и сега ще слагам нови гуми.. но резликата в цената е около 30 лв нагоре в полза на Мишлена на пърче :) и затова питам дали за 30 лв си заслужава Йокохамата :)

Според мен да.на тази тема съм говорил с много приятели,които са карали със йокохама точно този модел и всички са много доволни.все пак трябва да е произведена в япония
Колите за кеф се правят в янпония европеиските са за работа и гумите също така мисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм работил в "гумаджийница", ще споделя впечатленията си. Мишелин, всички модели имат недостатък - не държат на високи температури много пързо се износват и напукват в такива условия, иначе имат качества. Йокохамата е по-добрият избор, но само ако е произведена в Япония - също са чувствителни към високи температури. Пълно е с фалшификати и съм се нагледал на гръмнали, разфасовани и какви ли не Йокохами, вкл. С.Драйв. Аз лично карам с Ханкуук и съм доволен, други добри, но от малко по-висок клас са Фалкен и Тойо, също Пирели са доста добри и не толкова скъпи. На Фалкен също са навлязли фалшификати и трябва да се внимава. Такива са моите впечатления, успех с изборът.

Редактирано от Тодор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...