Jump to content

Recommended Posts

Колеги,

 

Вчера случайно видях, че под централната конзола има някаква букса, която свободно си се "разхожда" !!

 

Някой има ли идея каква е тази букса и нормално ли е да е в свободно положение ?

 

Прилагам снимки: Публикувано изображение Публикувано изображение

 

 

Също така, след свалянето на жабката за смяна на филтъра за купето, открих две сини букси (празни и свободно разхождащи се) в дясната част, зад жабката - тези букси за какво са ?

 

Предварително благодаря за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази букса не е празна а доколкото виждам в нея е включено някакво реле,пък празните букси отдясно под жабката са сервизните букси -тази с двата пина като окъсиш и ти дава на таблото дали имаш грешки някакви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази букса не е празна а доколкото виждам в нея е включено някакво реле,пък празните букси отдясно под жабката са сервизните букси -тази с двата пина като окъсиш и ти дава на таблото дали имаш грешки някакви

Да има нещо, но ми се вижда доста странно да е оставено така да се клатушка... някаква идея какво е и трябва ли някъде да го закрепя?! Ако е нужно ще направя по-добра снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно някои е разглабял, и или не е затегнал релето, или не го е закачил въобще. И сам можеш да намериш къде е било, само трябва малко панели да се свалят. Или го закрепи някъде където ти е удобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че буксата е зелена. Разгледай под изолацията дали има синьо "тиксо". Ако има, това е релето за халогените. Просто га закачи някъде да не подскача свободно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Успях да намеря инфо в интернет за въпросната букса/реле: ето малко по-дорба снимка

Публикувано изображение

 

Отана въпросът: къде и е мястото на това реле/букса ?

 

If 1989 civic si turns over but dont start?

 

Answer

 

You need to find out if it is getting fuel. Crank it a couple times and then pull out a plug to see if it has "fresh" gas on it end of it. If it does then your coil or distributer is probably bad. If no gas then check the fuel pump relay first to see if it is good. If that doesnt work then make sure fuel filter not plugged up. If that is good then your fuel pump has probably gone bad. I hope this helps. Good luck.

 

You should check for spark. Check at each plug, or directly from the coil which is under the distributor cap. The main power relay (Honda part number 39797-SE3-003 Denso part number 056700-8570) is notorious for failing. This relay will power the fuel pump and the computer amongst other things. The computer controls the spark. If you put your head under the driver's side dashboard, and you turn the key to the on position, you should hear this relay click, and the fuel system pressurize. The relay is right above the hood release latch.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Main power relay е друго, и седи на съвсем друго място. Просто го закрепи някъде, какво толкова го мислиш :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос на тема "Какво е това":

 

Този стикер трябва ли да ме притеснява ?

Вчера се загледах в него и имам подозрения, че тези стикери се слагат когато нещо е сдало багажа по една или друга причина - пример: сложиха ми подобен стикер, когато катастрофирах, като стикера означаваше, че колата е извън движение.

Нищо на тема airbag не ми свети постоянно по таблото, а само когато дам на контакт и после загасва.

 

Има ли безопасен за проверка поне за наличност на възглавниците ?

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай от стикера. сложен е да преудпреждава, че не бива да се оставя детска седалка с лице по посока на движението, защото не може да се изключва. Би трябвало да си е нарисувана детска седалка на него. Указва само как да не се монтира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...