Jump to content
san4o

резерва на резервоара

Recommended Posts

някой знае ли колко е резервата на английския сивик ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип почти всички автомобили са проектирани за около 100 км (при нормално каране).Прецини си сам твоята колко гори и така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моята англичанка (Fastback, 2.0 TDI) лампичката ми светва на около 15 литра от 55 литра резервоар. Което са си направо 300км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервата е точно 8 литра, така пише в ръководството за Civic 6та генерация англичанка. Тук малко излиза от темата, но не мога да разбера нещо, в книжката за повечето неща (ABS, потенциометър, задни халогени и даже врътката за повдигане на седалката нагоре, което мисля че всички англичанки го имат и изобщо почти всичко) винаги в скоби пише - при някой модели, но точно за лампата за резервата не пише, че е за някой модели, което би трябвало да значи, че всички го имат. А като махнах таблото към тая лампа няма и пътечки. Изобщо я няма тая "екстра".

При моята англичанка (Fastback, 2.0 TDI) лампичката ми светва на около 15 литра от 55 литра резервоар. Което са си направо 300км.

А би ли казал при какво положение на стрелката на бензина се включва лампата ? Че аз не смея да я оставям под горната черта, но стрелката май отива доста надолу точно както тази за температурата на водата. Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не смея много да карам на светната лампа ама 50 км съм минавал, а пак ако е 6 литра ще минавам 100 -тина км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моята англичанка (Fastback, 2.0 TDI) лампичката ми светва на около 15 литра от 55 литра резервоар. Което са си направо 300км.

А би ли казал при какво положение на стрелката на бензина се включва лампата ? Че аз не смея да я оставям под горната черта, но стрелката май отива доста надолу точно както тази за температурата на водата.
Точно, когато е на последната черта, започва да ми мига от време на време лампичката. От този момент съм забелязал, че ми остават около 15 литра. Но това е дизелова англичанка. При бензиновите може да не е така. Около 40км мига от време на време, след което започва да свети постоянно. Веднъж ми светна на Плевен и заредих чак на Сливо Поле без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...