Jump to content
Нимрод

Пререгистрация

Recommended Posts

Здравейте Имам въпрос към по-запознатитеможе ли да ми кажете каква е процедурата с пререгистрирането на автомобил със сменен мотор?имам си всички документи към двигателя и прочие интересува ме кога и къде се минава въпросният технотест какво представлява аджеба? после в кат каква е процедурата и тнМного благодаря предварително !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има от този модел с такъв двигател може и да не минаваш технотест.Колата донор трябва да е бракувана, да имаш от нея талона,или ако е от чужбина оригиналният талон на колата, договор за покупко-продажба със собственика по талон(не нотариално заверен върши работа) и твоите талони на автомобила(голям и малък).Това е.Като цена 10-20лв.-не помня колко точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има от този модел с такъв двигател може и да не минаваш технотест.Колата донор трябва да е бракувана, да имаш от нея талона,или ако е от чужбина оригиналният талон на колата, договор за покупко-продажба със собственика по талон(не нотариално заверен върши работа) и твоите талони на автомобила(голям и малък).Това е.Като цена 10-20лв.-не помня колко точно.

А при условие,че суапнатият двигател не е от бракувана кола тогава как става регистрацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой има ли информация със сигурност какво става ако сложиш по-слаб двигател?Намалят ли ти данъка?Извинявам се за спама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е от бракувана кола трябва или тази кола от която си взел мотора да се отпише/бракува или да се пререгистрира с друг мотор за да се освободи твоя такъв , технотест според мен ще ти е задължителенКоко променя се данъка, отчисляваш я от данъчното и после я зачесляваш с големия НОВ талон които е с по малкия мотор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи при наличие на документ че колата е бракувана и съм си закупил легално мотора/той се слага заводски в този модел не би трябвало да има никакви затруднения и няма да минавам технотест ?Блгагодаря за отговорите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи при наличие на документ че колата е бракувана и съм си закупил легално мотора/той се слага заводски в този модел не би трябвало да има никакви затруднения и няма да минавам технотест ?Блгагодаря за отговорите

Ами така би трябвало да бъде,но май не навсякъде става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам документи от колата от коята съм взел двигателя и мога ли да го запиша като резервна част "смяна блок" ,нещо от сорта. И да не се променя в талона ? :cool:

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да се убижда никой ....ама вие сте голям смях момчета ... отивате в кат ,влизате при началника и си задавате въпросите ,тои ще ви отговори наи правилно !!! Нито аз нито Пепо ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе ами смешните момчета ако се опитва да получат малко инаформация която някой във форума може да има преди да отидат до кат ?!Логично е че ще се ходи в кат и че там ще ми се отговори на тези въпроси исках да бъда запознат преди товатакаче коментари като вие сте голям смях за напред си ги спестявай ;) форумите са за това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по тоя въпрос е писано и преди това ...после мисля че отоговорите са напълно правилни и са отговорили на питането ти ;) аи не всичко става на готово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами то по пове4ето въпроси е писано - да затворят форума и да 4етем само не става така !Менят се законите постоянно ситуацийте са разли4ни и затова 6те се пита !Ако колата е бракувана то би следвало да е оти6ла за скрап. Така 4е се регистрира наново. Или има вариант да вземеш фактура със номера на този двигател от някое депо за втори4ни суровини и да я представиш в КАТ .п.п. Между другото има доста автомобили без номер на двигател в талона.

Редактирано от lud fen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за глупавия въпрос, ама не може ли да си затраеш и нищо да не пререгистрираш? Кой ще знае?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% от форума карат така включително и аз , когато си харесвам колата , нямам намерение да я продавам защо да ходя да се белосвам с българската бюрокрация и простотията в кат , технотести и т.н. като си имаш документи за новият двигател си караш , свиркаш и ти дреме. Носиш си документите за мотора в колата и нямаш грижи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно въпросче.Ако си сложа друг мотор и искам да продам моя какво следва.Да регистрирам колата с новия мотор и какво трябва да напиша за стария защото примерно не е за брак а искам да го продам цял,или ще трябва задължително на части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...