Jump to content
tsurko

Сваляне на лепенки

Recommended Posts

Здравейте колеги,Имам на задния капак една много избеляла лепенка (от предишния собственик), която искам да махна. Изпекла се е здраво и няма сваляне - опитах да я търкам с топла вода и пластмасова лъжичка, но лака се драска. Някой знае ли как мога да я сваля без да повредя лака и боята?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с коресилин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш си един пистолет с топъл въздух нагряваш мястото,дърпаш и си готов :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш си един пистолет с топъл въздух нагряваш мястото,дърпаш и си готов :yes:

И малко допълнение . След като я свалиш ще остане лепило ,намокри един парцал с AMB и с него ще го свалиш.не опитвай с друго с това става най бъзо :P и лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Намираш си един пистолет с топъл въздух нагряваш мястото,дърпаш и си готов :yes:

И малко допълнение . След като я свалиш ще остане лепило ,намокри един парцал с AMB и с него ще го свалиш.не опитвай с друго с това става най бъзо :P и лесно.
Много благодаря за мненията колеги. Ще го пробвам и ще пиша какво е станало. Простете невежеството ми, но какво е АМВ?EDIT: Това е вид разредител за боя :PА до каква температура е безопасно да нагрея лепенката? Редактирано от tsurko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш си един пистолет с топъл въздух нагряваш мястото,дърпаш и си готов :yes:

И малко допълнение . След като я свалиш ще остане лепило ,намокри един парцал с AMB и с него ще го свалиш.не опитвай с друго с това става най бъзо :P и лесно.
Много благодаря за мненията колеги. Ще го пробвам и ще пиша какво е станало. Простете невежеството ми, но какво е АМВ?
коресилин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е разредител за бои. На бутилката пише с големи букви АМВ(АМъВъ). Другия вид е МРТ(МъРъТъ) :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте бързи:yes: Пак ви благодаря за помощта. Ще пробвам в петък като се прибера да я махна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са ти казали колегите с пистолет за топъл въздух. Това AMB силно ме притеснява, най безболезнено е с бензин(нямал съм грижи с него).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на стъкло, няма проблем с кореселин, но ако е на боядисана част, по-добре с нещо друго, кореселина матира яко лака, после нито пасти, нито нищо не помага...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е зле лака, може и да го матира, аз моята съм си я чистил от тиксо и не ми е матирала :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със сушоар за коса,аз така си сложих огледалото,но трябва да е около 2000 вата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък знам че оцета разяжда (разтваря, омеква?) лепилото по подобни лепенки. Едно време така съм свалял стикери от хладилника. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро свалях една лепенка на багажника, но само с мокри кърпички и здрави нокти :tease: , препоръчвам ти да не го правиш така, като мен. С пистолета май най - добре :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са ти казали колегите с пистолет за топъл въздух. Това AMB силно ме притеснява, най безболезнено е с бензин(нямал съм грижи с него).

Колега незнам какво ви притеснява като по цял ден това работя, не пиша глупости ако изкате пробвайте и с керосин!!!Като съм написал амб , значи съм го пробвал а не предполагам .Залепил съл сума си филио и съм свалил също много :lol: , кво има да ви притеснява незнам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто решение е по-общо - като отидеш на автомивка да ти измият колата, кажи на момците освен измиването и да ти свалят лепенката... Ако имаш доверена автомивка, разбира се. Най-добрият вариант за мен винаги е да се облегнеш на който разбира и може.

 

Стикерите ми от националната среща от миналото лято ги свалих преди 2 седмици по този начин... и те се бяха изпекли, че чак и напукали :-)... И всичко е ОК сега. Разбира се, хората от автомивката ги познавам от 5+ години и знам, че са точни - необходимо условие за моя вариант.

 

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пистолета и една стара дебитна карта се получи идеално. Почистих остатъците от лепилото с кореселин, но много внимателно. Получи се добре.Много ви благодаря за помощта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пистолета и една стара дебитна карта се получи идеално. Почистих остатъците от лепилото с кореселин, но много внимателно. Получи се добре.Много ви благодаря за помощта.

В Бриколаж има течности за махане на всичко !Има един препарат немски с жаба нарисувана на него - най-добрият е ... и най-скъпият сответно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...