Jump to content
MakaveliTheDon

Въпроси за прелюд..

Recommended Posts

Колеги вече съм собственик на Прелюд 98ма,2ка 133/6 кончета :P,много съм развълнуван и имам няколко въпроса :)1во като за начало ще ми трябва смяна на консумативите,интерсва ме някой може ли да ме ориентира с реалната цена на ангренаж,ролка + всички филтри?Маслото е ясна работа за него няма какво да говорим :P Благодаря предварително на всички отзовали се :lol:P.S. Не че нямам доверие на майстора който ще я обслужва,но да попитам и вас ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли незнае приблизителната цена на тези консумативи :lol: ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не се притеснявайте може някой да се излъже да даде някакво предположение поне :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъците наскоро взех за 50лв. двата-ангренажен и балансиращ.Това е с отстъпката за Н22.SUN са.Ролките ще бъдат и те към 70-80лв. двете.Пистови ремъци от 8-до 12лв./бр.Филтрите-маслен около 8-10лв.,въздушен 20-25лв.,бензинов мисля и той към 20лв. беше.Това устройва ли те?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ;) ценичките ми изглеждат доста разумни,ако наистина са толкова ще е добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как да разбера точно какъв ми е мотора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мотора го пише.В ляво под изпускателният колектор на блока има плочка,на която е набит номера.Твоят е Ф20А4 или Ф20Z1-131к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми работи пръскалката на чистачките,явно е запушена или и аз нз какво идеи какво да правя?!? Другото което ме интересува е какъв разход да очаквам,защото днес за 55 макс 60 км изяде 20лв/12литра и се попритесних малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега и добре дошъл.Поздравления за избора на марка и модел. Надявам се да ти създава само положителни емоции и да се грижиш добре за нея :)За пръскалките на чистачките, може да пробваш да ги отпушиш с тънка игличка, тъй като понякога се запушват от мръсотия и затова не пръскат. Също така провери дали се чува моторчето да работи, когато пръскаш течност. Ако не го чуваш, може проблема да е и от моторчето.Относно разхода, 12/100 в града не бива да те учудва. При мен горе-долу това е градския разход, а съм със същия мотор като твоя - F20A4 - 133 к.с.Все пак в момента бензина е над 2 лв, така че ако е "изяла" 20 лв. това са около 10 литра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, относно пръскалките, и аз съм на мнението на колегата Unicorn - с игличка, освен да ги отпушиш, можеш и да ги насочваш.А разхода, нормално градско прелюд с F20A4 мотор го дават да гори около 12,5л на 100, ако си превъзбуден първите дни, даваш газ повечко в града на първа и втора, нормално е да ти поизгори повечко, при нормално каране градско 11 - 12, извънградско 7 - 8.Преди 2 години като взех моята, първия резервоар си отиде с разход около 20 на сто градско, ама пусто вълнение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите колеги,ще пробвам да ги отпуша с игличка ако не стане ще пробвам с въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си взех Прелюд наскоро, само че 4та генерация с F20A4 мотора, автомат. Още не съм го засичал пълно - пълно, но горе-долу 12-13 харчи. Относно пръскалките, на мен тази за задното стъкло ми беше запушена. Дадох да пръска, моторчето въртеше и докато върти с водоструйка срещу пръскалката и се отпуши. В момента работи нормално. P.S: На ръчка, ама адската ръчка и до 20 ще скочи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...