Jump to content
saaron

Полиране на джанти

Recommended Posts

Мисля да взема едни джанти ,обаче искам да полирам борда им ...та се чудех къде може да се случи това в София ,но уви нищо не намерих :) Само една фирма го предлага но е в Пловдив .Ако някой от колегите ги е ползвал да каже нещо ,ето и въпросната фирма: http://www.polirane.com/А ако някой знае в София къде полират да свирка :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Овча Купел на бул. Линкълн има магазин за гуми и джанти. Казва се АВТОЗОНА. Изгубих им телефона. Намират се горе долу тук : http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=bf124a9...d38cb&tip=1За тях знам че извършват ремонт, изправяне, прахово боядисване и полиране на джанти, но просто не им знам цените. Аз също имам нужда от тази услуга и може би скоро ще ги посетя. Ако някой ме изпревари моля да напише цените за полиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Овча Купел на бул. Линкълн има магазин за гуми и джанти. Казва се АВТОЗОНА. Изгубих им телефона. Намират се горе долу тук : http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=bf124a9...d38cb&tip=1За тях знам че извършват ремонт, изправяне, прахово боядисване и полиране на джанти, но просто не им знам цените. Аз също имам нужда от тази услуга и може би скоро ще ги посетя. Ако някой ме изпревари моля да напише цените за полиране.

Здравейте,мога да ви кажа цени за пясъкоструйка и прахово боядисване от две места, но това в Овча Купел не съм го проверявал ,понеже нямам техен телефон.Та, едното място е при сервиза на Субаро:1614, София, Горна баня, ПК35цех: гр. СОФИЯ зона "ГАРА ИСКЪР"бул. "АМСТЕРДАМ" 4, В двора на ТехностройGSM: 0888985849, 0887973413Тел./Факс: (02) 973 29 77 Тел./Факс: (02) 973 28 40 там взимат за една 16-ка пясъкострийка и боядисване и всичките му там процедури по 40лв. в момента. Иначе било по 45 лв.Другото място е в захарна фабрика на улица 3020. Фирмата се казва Бодитех ООД Там искат по 35 лв. за същите процедури.Ако някой има инфо за тези в Овча Купел,нека да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Овча Купел на бул. Линкълн има магазин за гуми и джанти. Казва се АВТОЗОНА. Изгубих им телефона. Намират се горе долу тук : http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=bf124a9...d38cb&tip=1За тях знам че извършват ремонт, изправяне, прахово боядисване и полиране на джанти, но просто не им знам цените. Аз също имам нужда от тази услуга и може би скоро ще ги посетя. Ако някой ме изпревари моля да напише цените за полиране.

Здравейте,мога да ви кажа цени за пясъкоструйка и прахово боядисване от две места, но това в Овча Купел не съм го проверявал ,понеже нямам техен телефон.Та, едното място е при сервиза на Субаро:1614, София, Горна баня, ПК35цех: гр. СОФИЯ зона "ГАРА ИСКЪР"бул. "АМСТЕРДАМ" 4, В двора на ТехностройGSM: 0888985849, 0887973413Тел./Факс: (02) 973 29 77 Тел./Факс: (02) 973 28 40 там взимат за една 16-ка пясъкострийка и боядисване и всичките му там процедури по 40лв. в момента. Иначе било по 45 лв.Другото място е в захарна фабрика на улица 3020. Фирмата се казва Бодитех ООД Там искат по 35 лв. за същите процедури.Ако някой има инфо за тези в Овча Купел,нека да сподели.
искам да добавя само,понеже днес случайно видях едно място ,че предлагат прахово боядисване на джанти и се отбих да попитам за какво става въпрос,та:фирмата се казва "ТОРНАДО" и се занимават с прохово боядисване от много време. Цената за 16-ки с перлен лак е също 35 лв. на джанта. Имаше и вариант със сив цвят,мисля ,че изглежда като фапричен цвят на повечето джанти и той струваше 28 лв. ако не се лъжа. Телефона на човека е:0889476158 Славчо. Сериозни хора с опит ми изглеждат. Казвам го,защото си поговорих с един от тях известно време....Утре мисля да посетя и фирма "Бодитех" ООД и мога да напиша и за тях нещо като впечатления.Дано съм помогнал и колегата да ме извини ако съм му развалил темата по някакъв начин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано съм помогнал и колегата да ме извини ако съм му развалил темата по някакъв начин :(Kолега потърси в търсачката мнения за прахово и пясъкоструйка ...няма против да пишеш в темата ,но така се размива и бягаме от самата тема.А някога на някой може да му е полезно това за полирането :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.polirane.comпитах за полиране на борда на 16-ка 9 J и ми искаха 50лв на джанта ако не се лъжа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.polirane.comпитах за полиране на борда на 16-ка 9 J и ми искаха 50лв на джанта ако не се лъжа

Колега и на мен ми казаха горе долу толкова ,от същия сайт .А се оказа ,че момчето е също заразен с Honda :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ползва услугите на тези момчета, нека после изкаже мнение :lol:Пък и снимки ако пусне, няма да ги върнем :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки има в сайта им. Момчетата наистина работят добре, но според мен цена от 50 лв. за предварително подготвена джанта, която само да полират ( и то не цялата а само борда) е безумна. Който не го мързи може да направи като мен:

 

Купува си Primer, Боя и Лак в спрей на Dupli-Color. - 3x9,90 = 29,70 лв.

 

Купува си дрелка (ако си няма) за 14,99 от Практикер :cool:

 

Купува си комплект телени четки за дрелка за 14,80 от Практикер

 

Купува си и по 2 листа от 6 рамера шкурка :P

 

Част от работата с дрелката може да се замени с 2 тубички Терминатор на ОргаХим.

 

И почва да търка като обезумял.

 

Първо сваля оригиналния лак и боя с дрелката и телените четки или терминатора. Телените четки заглаждат идеално и надраните бордове! :P

 

След това изглаждат перфектно със суха, едра шкурка всичко. Облепяте борда с хартиено тиксо и пръскате 2 или 3 ръце праймър (запълва перфектно където има останали деруги от шкурката).

Ако не ви мързи - минавате едно водно на праймъра и пръскате 3 ръце боя. След това 3 ръце лак.

 

Борда можете да си го полирате предварително или след като изсъхне перфектно боята. Почвате с груба шкурка на сухо и после минавате последователно с водна шкурка 600, 800, 1000 и 2000.

 

Добре е да полирате борда колкото искате преди да го облепите за да остане накря цялостното пръскане с лак. Така слоевете ще са еднакви навсякъде. Не забравяйте да пръснете с лак и зад борда за да се запечата добре!

 

За съжаление нямам снимки от процеса. Резултата е този (може да си полирате борда като огледало или като мен просто до супер гладък метален блясък):

 

Съжалявам за качеството, но снимах с телефон.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, много добре е станало, мисля да го пробвам твоя метод :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...