Jump to content
HONDA

Въпрос за Тойота

Recommended Posts

Здравейте съклубари,скоро мисля да взема и Тойота освен хонделка,и мисля да е нещо по-така проходимо как да го кажа хахаха ;) спрял съм се на 4renner 1995-6 търсих на пазара 3 литрровия мотор дизел но много трудно се намира...въпроса ми е следния ( ПОНЕЖЕ В ФЕНКЛУБА НА ТОЙОТА НЕ СА МНОГО ЗГОВОРЧИВИ ПУСНАХ ТЕМА ТАМ НИКОЙ НЕПОСМЯ ДА МИ ОТГОВОРИ И РЕШИХ ДА СИ ПИТАМ ТУКА ЗАОТО ЗНАМ ЧЕ ИМА РАЗБИРАЧИ ) та...ако купя агрегат 2.4 - 2.5 турбо дизел,има ли как със смяна на турбото да изцокам повечко коне защото 90 коня няма да ми стигат на това двутонно купе ?! Предвиждам тежък офроуд и ми трябват повечко хахах а и гуми съм му набелязал 38 инча и за тях ще ми трябват повечко коне...та мога или немога ? със смяна на какво мога да повиша конете ? а пък ако хич неможе ще купувам 3 литра бензин и това е хахах ;) мерси ! чао и всичко най-хубаво ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, според мен най-точния отговор на твоят въпрос е : нема смисъл. ;)

Конете не са важни за проходимостта и двутонното купе и джантите. Въртящия момент прай работата, а тоя 2400 кубиков дизел със сигурност има въртящ момент да те утрепе. ;)

 

EDIT :

having maximum output of 97HP (72.3kW) at 3800 RPM and maximum torque is 24.54 kg.m (240.3 N・m) at 2400 RPM.

Втори едит : туй отгоре е 2.4 литровия турбодизел, ама като гледам 3 литровия бензин е на кантар с него. ;)

At introduction output was specified as 145 hp (108 kW) then later bumped to 150 hp (112 kW) at 4800 rpm with 180 ft·lbf (244 N·m) of torque at 3400 rpm.

п.п. Тук нагледно можеш да видиш като пример от къде идва пауъра на малолитражките. При бензиновия двигател същия въртящ момент, но със пик хиляда оборота нагоре в диапазона означава +50 коня грубо, и после що хондата 1.6 има 144нм въртящ момент, па е 160 коня - ми щото пика на тия 144 нютона е при 7000 оборота. ;) Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам колега ;) но все пак искам да изкарам малко повечко...слабеят тези двигатели,а от другите няма много на пазара ... за този модел 2.5 - 90 коня въртящият момент е около 215 / 2400 което си е екстра,големия дизелак 3 литровия е 295 / 2000 .... нееееззннам егати....искам 3литровия ама ще падне голямо търсене .... ужас е хахахах ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Бензина :) те ти трябва дизел за офф-роуд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...