Jump to content
I_V_O

Gymkhana , кръг I

Recommended Posts

Здравейте колеги , като човек близо до вас и още повече до огранизаторите на това мероприятие , ви каня да присъствате на нещо ново - различно и УНИКАЛНО само по себе си състезание :lol: Едвали има човек , който да не е гледал изпълненията на Ken Block :) и тайничко да не си е мислил ( пффф аз т"ва го мога по-добре от тоя бе :):) ) за това елате и покажете , какво можете :) Всичко това се прави с цел любителите на автомобилния спорт , да се забавляват и развиват на 100%-та и да се види , чуе и разбере от максимално много хора , като същевременно срещу тях ще могат да застанат и професионални пилоти. Ще има интервюта , телевизии ... може би и някои списания за всичко случващо се на пистата в град Габрово :) За сега в календара за тази година са включени 4 състезания от новия шампионат GYMKHANA , както следва 1-вото да бъде именно в град Габрово. ( в момента се прави специална писта там ) Шоу ще има в големи количества , ще има най ралзлични изяви между класовете и в почивките ... много музика , ядене , пиене на корем :) Някакви слухове от типа - през това хале да се минава , през онова да се излиза :) Наистина не ми стигат думи да опиша всичко това и колко се вълнувам и губя търпение с всеки изминал ден. Ето клипчета от шампионата в Япония, за да придобиете повече представа.

РЕГЛАМЕНТ ---> http://www.sda.bg/home/index.php?option=co...ge&Itemid=1 ----- > http://www.sda.bg/home/images/stories/Gymk..._reglament1.doc Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРОГРАМА - извадка от допълнителния регламент Дата за откриване на записванията - 10. 03. 2010 год.Дата за край на записванията – 06.04.2010 год.10.04.2010 год.Място и час на административен преглед в Секратариата от 08.00 ч.до 09.30чТехнически преглед в предстартовия парк за състезателните автомобили от 08.30 ч. до 09.45ч.Място и час на техническата конференция в Секретариата от 9.45 до 10.15 ч.Откриване на първа/сутришна/ квалификационна сесия 10.30 ч.Закриване на сесията 12.30 чНАЧАЛО СЪПЪТСТВАЩИ СЪСТЕЗАНИЯ и демонстрации от 13.00 до 14.00 ч.Откриване на ВТОРА /следобедна/ квалификационна сесия 14.30 ч Закриване на сесията 17.00чСъпътстващи състезания и демонстрации от 17.30 до18.30 ч.Откриване на трета / вечерна/ квалификационна сесия 19.00чЗакриване на сесията 21.00чСъпътстващи състезания,демонстрации и шоу програми от 21.30 до 22.30 Обявяване на предварителните резултати и квалифицираните състезатели 21.30 ч Обявяване на официалните резултати и програмата за следващия ден 22.30ч.11.04. 2010 год. Официално откриване на състезанието 09.30 чПърва състезателна сесияСтарт на първия автомобил от клас СТОК 10.00 чСтарт на първия автомобил от клас МОДИФИЦИРАН -11.00чСтарт на първия автомобил от клас СЪСТЕЗАТЕЛНИ – 11.30ч Втора състезателна сесия Старт на първия автомобил от клас СТОК 12.00 чСтарт на първия автомобил от клас МОДИФИЦИРАН -13.00чСтарт на първия автомобил от клас СЪСТЕЗАТЕЛНИ – 13.30ч Финал на състезанието 14.00 часаОбявяване на предварителните резултати веднага след всяка групаОбявяване на официалните резултати 14.10 ч Награждаване 14. 30 ч.За участие във състезанието не се изисква състезателен лицензДОПУСТИМИ АВТОМОБИЛИКлас СТОК – Серийни туристически автомобили Разрешава се използването на всички марки серийни гуми. Разрешени промени - :лети джанти,спортно окачване, седалка ,колани ,филтър, ауспух.и тунинг аксесоари за подобряване на аеродинамиката.- Сток І до 1600 куб.см- Сток ІІ до 2000 куб.см- Сток ІІІ над 2000 куб.смКлас МОДИФИЦИРАН- Серийни туристически автомобили с направени изменения по двигателя, скоростна кутия ,диференциали ,окачване , спирачна система в това число и ръчна спирачка, с нестандартни колела и гуми,промени в каросерията на автомобила в това число и такива свързани с допълнително олекотяване ,както и всякакви допълнителни модификации носещи предимство пред серийните модели от същата марка!- М І до 2000 куб.см- М ІІ над 2000 куб.смКлас СъСТЕЗАТЕЛНИ от групи Н, А и Х съгласно Правилниците на БФАС. В случаите когато в отделните групи не се съберат достатъчно участници- по малката категория преминава към по голямата ! Напр. В КЛАСА ДО 2000 куб см. Участниците от група Н са под пет, те се класират заедно с група А до 2000 куб.см и т.н.- до 2000 куб.см- над 2000 куб.смЕЛЕМЕНТИ НА СЪСТЕЗАТЕЛНОТО ТРАСЕСлалом - произволенСупер G - ширина на вратата 4 м.Слънце - пълен кръг с минимален вътрешен диаметър 12 м. и външен 18 м.Гараж - мин ширина 250 см. Дължина -500 см.Тунел- минимална дължината на тунела е 800 см. като неговата ширина е 200 см. ограничена със пилони поставени през 100 см. разстояние един от друг по цялата дължина на тунела.Квадрат - може да бъде с различен вход и изход мин. дължина на страната 800 смОсморка- минималния размер, на който се поставят пилоните които я формират е през 800 см. Елипса мин . дължина 10 м.Кантар ширина на линията 250 см.Остър завойОбъл завой По трасето може да има и комбинация от няколко елемента в един, както и нови елементи, възможно е при положение че условията разрешават на трасето да се разположат водни и пясъчни препятствия.За клас Състезателни МОГАТ ДА СЕ ВКЛЮЧАТ И ДОПЪЛНИТЕЛНИ ЕЛЕМЕНТИ като Трамплин ,ГЪРБИЦА ,Полицейско обръщане и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, имаш ли представа дали и кога ще има точна информация за конфигурацията на трасето?Не знам дали вобще сте планирали да го обявите... може да искате всички пилоти да научат трасето на място, просто питам, за да мога да преценямога ли да дойда и евентуално с какви гуми. Само като пример искам да кажа, че примерно ако има полицейски, елементи с голям ъгъл на пързаляне и т.нще трябва да дойда с нормални гуми. От такава гледан точка те питам, просто искам да преценя трасето и да си извадя малко изводи за колата.п.с. Знам че всеки път все едно и също те питам ама знаеш че не мога да си позволя полицейско на сликове при условие че имам 2 слика за целия сезон :P та така, много ми се ще да дойда, и съм почти убеден че ще го направя ако колата е в добро здраве и успея да съобразя гумите с трасето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1net - ЕМО , пистата ще е големичка с много и най-различни елементи. Ще има и доста затворени места , както и бързи завои ... с нашия тип коли и класа в който евентуално ще участвяш , спред мен - отпред със сликове отзад с нормални гуми мисля , че ще е доста добър варянт ;) Обещаха ни , че ще смогнат с новата настилка до тогава , която ще е с доста гладък асфалт с цел грип 0% Другото , което е хубаво да се знае , че елементите ще бъдат оформени с ВАРЕЛИ , а не с конуси ;) Така , чеее спореве от сорта - ама не съм пипнал конуса няма как да има , щото някой ако тупне варела , цялата писта ще го разбере :) А дали ще пуснем конфигурацията на трасето , още не сме решили. Ако искаш звънни тия дни , или направо мини през гаража да се видим и да обсъдим , като цяло за какво става дума на Gymkhana ;)

Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, няма да мога да мина щото съм се оплел в потготовки, но има време до мероприятието и ще поговорим..Matheo, писах, писах ти отговор и накрая реших просто да изчистя темата. Ако искаш напиши още малко, и него ще забърша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"елементите ще бъдат оформени с ВАРЕЛИ ", дано да се майтапиш ;) , ако това е сериозно вероятно ще съм само зрител ;) п.п. когато имаш възможност пусни карта с координати, че дори и като зрител съм сигурен че ще ми е доста интересно ;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"елементите ще бъдат оформени с ВАРЕЛИ ", дано да се майтапиш ;) , ако това е сериозно вероятно ще съм само зрител :P п.п. когато имаш възможност пусни карта с координати, че дори и като зрител съм сигурен че ще ми е доста интересно ;):)

Комшии , не се майтапа ;) Съвсем сериозно е това , но няма място за притеснение ;) Ще има достатачно място да си направиш , така преценката , че да не раздрънкаш варелите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма проблем Емо, щом смяташ, че твоя отговор за това, че си се оплел в подготвки е по-важен от това да питам, къде е тая писта. Забърши и това няма да ти се разсърдя. Както и да е - но все пак с какво обидих Иво с въпрос къде е тая писта?

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото ми потшушнаха ще е някъде около Куката/Поповци, съмнява ме да не е срещу моргата на Цецо на Чавейте. Оная поляна срещу моргата нещо имало раздвижване ама не съм ходил да любопитствам. Дано да направят готина писта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, като всичко в България, когато някой хора си повярват, повече отколкото трябва се случват подобни работи. Днес бях на джимханата или по български - каране между варели. Страхотно състезание, голяма навалица, уникални коли. Направо не беше за изпускане.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте малко снимки да се порадваме и ние...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Matheo, трябваше да направим 1-2 снимки на картинга :);) че да има все пак нещо .......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното сериозно ли е? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно сериозно. Нямаше никаква "Gymkhana" . С Матю се качихме на Междене , наредихме си гуми и стъргахме с карта. Направи по-бърза обиколка от мен ... не мога да го преживея :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно: провеждането на първия кръг от националния шампионат по ГИМКХАНА.Организаторите съобщават че състезанието на 10-11.04.2010г. в гр.Габрово НЯМА ДА СЕ ПРОВЕДЕ:) Причината е малкия брой заявили се участници ( 5 ), до 9.30 часа на 06,04,2010г.Организатора благодари на подалите в срок заявки и ще възстанови таксите им.

Ммм, що само 5 участника, ако се гледат бг форумите ще рече човек, че всички състезателни коли карат и в гонки и в завои са ненадминати, а като трябва да се повъртят между конусите на полигон, само 5ма желаещи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ще възстанови таксите им.

Ммм, що само 5 участника, ако се гледат бг форумите ще рече човек, че всички състезателни коли карат и в гонки и в завои са ненадминати, а като трябва да се повъртят между конусите на полигон, само 5ма желаещи?
Да ти кажа отдавна спрях да "гледам" форумите, още по-малко да ги чета. Влизам тук отвреме на време, защото има доста хора, които мога да нарека мой приятели. Но както и да е по - въпроса.Не мога да разбера организаторите на това състезание (първа част от шампионат ???), кой по-дяволите ги подведе, че могат да организират подобно състезание, още повече шампионат, при абсолютно непозната дисциплина на повечето от хората в България. Не мога да разбера, кои също така им даде "невероятната идея" дори за миг да си помислят да оградят елементите с варели? Защо? Защото сме Швейцария на Балканите ли, или в Япония са по - прости и имат по-малко пари, за да ги правят с конуси. Прави са всички, които не са се записали поради тази причина. Да, ние не сме Кен Блок и нямаме за спонсори Д&Г, за да си позволим да си трошим колите във варели и на всичко отгоре да ви плащаме такси. Това е другия момент. Лично за мен, че не се интересувах от този "шампионат" е ........ отношение на някой хора. Пиша точки защото не знам каква дума да използвам. На елементарен въпрос: "-къде е тая писта?" получих, абсолютно неочакван отговор. Какво да се прави в България е така. Всеки, които се отърка в някой и мигом се смята за велик поне, колкото него. След тоя случай, за мен, просто престана да съществува това състезание. Явно и на други места е имало по - един ей такъв, за да има такава "масовост".п.с. Това което написах не е заяждане или омаловажаване на труда на организаторите. Напротив. Поклон на всички хора, които са заети и правят нещо за да съществува моторния спорт в България. Проблемите както винаги, най - често не са в тях - а други, в които не ми се ще да задълбавам. Браво на Владо Илиев, че се е заел да направи подобно нещо, но мисля, че само с желание се видя, че не става. Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене пък ще ми е интересно да се задълбочиш да видя до къде ще стигнеш.п.с. Това което написах не е заяждане или омаловажаване на поста ти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за такива хора , които слагат точки от липса на думи , не си заслужава човек да организира , каквото и да било !!! Както всичко друго в България , някой ако излезе с нова идея и нещо различно .... се приема с недоверие , злоба , завист и т.н. За всички тези хора , просто нека си ГНИЯТ по бензиностанциите и си мизерстват по скапните дупки на прекрасните ни пътища. Жалко е за труда е желанието на хората , които искат да правят нещо тук !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се не приказваш за Matheo, защото най малкото си далеч от истината за него. Ако го смяташ че е от хората дето седи по бензиностанциите и си мизерства по скапните дупки не знам какво да кажем за останалите :)

 

И да ви споделя защо лично аз не се заинтересувах: защото няма никаква допълнителна информация. Плащам там такса участие, отивам и виждам 5 варела на някой паркинг ... и какво правим ?

 

I_V_O, не го приемай лично. Вие така сте решили че ще го организирате, лошо няма. Ама недейте упреква хората че не са се заинтересували ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой в нищо не упреквам , минало заминало.... Всеки има право на мнение :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думата е пренебрежително. Но Вие от София, огромна част сте си такива. Има и свестни, ама са рядкост. Ще ви кажа пример. На Калояново счупих хидравликата миналата година, на едно свободно каране. Имаше доста хора от форума от София включително и един модератор, ще ви го кажа - Джони бой. Три часа се въртях около колата на центъра на паркинга. Сигурно си мислите, че дойдоха и помогнаха. Дръжки - от кумова срама не дойдоха, за една секунда да видят какво става и какъв проблем имам. За секунда - разбирате ли. А знаете ли, че от Пловдив хората ми намериха маркуч, тръгнаха с него - срещнахме се взех го и ... така. Знам, че това е извън темата и едва ли казвам нещо ново, но все пак исках да обоснова, думата "пренебрежително" отношение. Иванов, няма да ти направя удоволствието да задълбая. Това си е за мен и хората, които уважавам.п.с. Мислех да напиша пост от 100 реда, ама няма смисъл. На мен си ми харесва дупчицата, па макар и мизерна и ще си стоя в нея.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Пловдив брат, спокойно :):D;) ;) Ама що за простотия да нареждаш почти всички софиянци.Посредствено от твоя страна.Много посредствено.Супер посредствено.Няма кво да кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм посредствен. Така, че не ми казваш нищо ново. А нали знаеш, във всяко стадо какво има... Така, че това, че си от Пловдив нищо не означава.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Матю, във всяко стадо има.Но ти казваш че стадото е такова.Върни се и си прочети предишния пост.п.п.Сега видях, че си си едитнал поста.Пич, не ме познаваш и не ме коментирай, както и аз не го правя.

Редактирано от ДанчоИванов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започват коментарите на всички "ПОСРЕДСТВЕНИ" , нека спре всичко до като е време ;) Ще си вземем белжки за другия път и нещата ще са по различни ;) Да не парвим още една тема пълна с ЛАЙНА :) Разбрахме се и няма , какво да коментираме нещо , което не се е случило дори :D Моля някой мод. , да слага катинара , темата не е небходима вече !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключ по молба на автора на темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...