Jump to content
guni

Въпрос за централно заключване на Аеродек

Recommended Posts

Ами в заглавието съм го написал. Когато заключа шофьорската врата отвътре, се заключва лява и дясна предни врати.Задните не се заключват и трябва една по една да ги заключвам.На предната ми кола ( Опел астра ) при заключване на шофьорската, се заключваше всичко.Някой има ли идея, дали може да се направи така и на аеродека?Поздрави.

Редактирано от guni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично ли е централното?Аларма има ли колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с фабрично централно. Като я купих и сложих аларма която управлява централното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При заключване с алармата,задните врати заключват ли се?С ключа отвън заключват ли се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма логика да е така. При мен се заключват всички врати. По скоро си мисля, че нещо е преправяно при теб. Най вероятно няма да можем да го измислим без да се разглобят кори или да се проследи инсталация. Трябва малко по подробно да опишеш това което се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При заключване с алармата се заключва всичко. При заключване с ключ от шофьорската врата се заключва само тя.Чудя се като е слагана алармата да не е пиапно нещо?! Може би трябва да питам алармаджиите дето я сложиха.Стефан Милев - в другата тема за сензора на плафона съм сложил снимки на дистанционното с което ми дойде колата.

Редактирано от guni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е друго, до колкото си спомням има едно микро ключе, което при заключване на вратата дава сигнал на модула за управление на централното, че вратата е заключена, той от своя страна заключва останалите. Най вероятно не работи при теб.Мерси за снимките на дистанционното. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А някаква идея къде се намира това ключе?

Редактирано от guni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да ровя по схемите за да ти го покажа по точно, ако видя бравата свалена ще го намеря по лесно. Ще поровя из схемите и ще постна резултата, надявам се че не бързаш много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакъв зор. Когато можеш тогава. Благодаря ви колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросното ключе е проблема,както колегата каза,Алармаджиите наи вероятно са свързали алармата директно към машинките,без да управляват модула,добре е да се консултираш и с тях :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам колегата Стефан Милев да даде схема ако има и после ще питам ония хубостници какво са свършили

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ето малко инфо как да регистрираш проблема:

 

Публикувано изображение

 

 

Ето и схема на вратата с начин да тестваш дали работи ключето:

 

Публикувано изображение

 

Схемите са от Аеродек с keyless entry, тоест както е при теб, надявам се да свърши работа.

 

 

 

Въпросното ключе е проблема,както колегата каза,Алармаджиите наи вероятно са свързали алармата директно към машинките,без да управляват модула,добре е да се консултираш и с тях :lol:

Това не е съвсем така (за това как алармаджиите са се свързали с инсталацията). Най вероятно проблема е само в ключето. Колега помисли малко в тази насока и ще разбереш защо казвам така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове то не е микро ключе, прекъсвача се явява един метален палец на патрона на ключа, който като завъртиш ключа прави контакт между два терминала. Така затваря веригата, проблема може да е в инсталацията - механично няма как да се повреди...поне на пръв поглед...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно си прав колега, може да не е микро (наречи го контактор или отново само ключе, важното е че има такава функция) не съм разглобявал до сега там, от тук това не може да се види, важно е че от по горната снимка се вижда как се проверява и колегата с един мултицет ще провери дали работи или не:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново благодаря и ще проверя по схемите за възможен проблем.Само малко да се затопли че сега ще пукна от студ :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...