Jump to content
buleka vti

Сълзене на масло от тапата В16А2

Recommended Posts

Искам да попитам как се сваля тапата на разпр.вал която се намира до делкото?Проблема е че ми сълзи масло от там-не всеки път но ме дразни а новата тапа вече е при мен. Така като гледам има два начина:1.Да махна в-тек контролера и да я измъкна2.Да развия петичката на разпределителният вал и да я измъкнаКой е правилният?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тапа", "петичка", полупка, кекерец..., бисери. ;) Да не се обидиш - нищо лично. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бе аз за семеринг го знам, ама както и да е... ;)

Инак по темата - ей ти го отговора нагледен какво ще трябва да правиш. ;)

 

Публикувано изображение

 

Относно първа точка ... ти добре ще свалиш клапана и ще измъкнеш семеринга, а новия как ще го "набиеш" и ще очакваш да остане читав? ;)

 

п.п. Колко пари го взе, че и моя вече стана супер осмраден ... и един оффтопик да вмъкна като допълнение : скив кво пише във статията, от която измъкнах снимката. ;)

Just behind the VTEC solenoid, the always-leaky cam seal ;) was replaced with an aluminium Blox cam seal replacement.

п.п.2 sebulba - колегата под "петичка" има предвид петата, под която лагерува разпределителния вал, тапата вече е друго нещо. ;) Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата -kalmara Днес ще пробвам да я извадя.Относно цената - $5.91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах капака на клапаните и така като гледам ако ще се сменя махайки въпросната петичка за да я махна ще трябва да развия всичките петички на разпределителният вал!Другият -по лесен вариянт (поне на мен така ми се струва) е да махна витек контролера(дано така да му е името да не стана отново за подигравка)но незнам дали има някаква характерна особенност при махането му?Да не се окаже че има някоя пружинка или съчма или подобно нещо което да изпадне при махането му и после да си бия главата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май правилния начин е да освободиш разпределителния вал и леко да го повдигнеш от към семеринга без да се изплъзне ангренажния ремък от другата страна. И НЕ ЗАБРАВАЙ ДА ПРОВЕРИШ/НАСТРОЙШ КЛАПАНИТЕ после

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май в крайна сметка ще махна клапана и ще пробвам да го извадя пот там.P.S. Като гледам новата тапа тя си е с 4-ри крачета и има логика да се набива от отвън?Но логиката не винаги е правилна :) Моля някой ако го е сменял нека сподели как е правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапата сменена :) На който му е за първи път да знае как: Маха се Vtec Solenoid и след това с права отверка с парцалче на върха внимателно се подпъхва и обикаля около тапичката с леко напъване докато премине контрата на самата тапа и готово!Новата се набива внимателно докато щракнат чоповете на контрата и готово.По книга дават видимите две черти отпред на челото на тапата да се монтират като стоят хоризонтално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря за инструкцията.Как се води тази тапа като отида да си я копувам,как се казва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си я поръчах от колективната Поръчка на ОЕМ части на Хонда от САЩтапата се казва:PLUG, CYLINDER HEAD $5.91 тази цена е там-от Бултрако умножаваш по 3 и я получаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си я поръчах от колективната Поръчка на ОЕМ части на Хонда от САЩтапата се казва:PLUG, CYLINDER HEAD $5.91 тази цена е там-от Бултрако умножаваш по 3 и я получаваш.

Ей, стига с тая тапа, октопода ви каза, че е семеринг - излагаме се пред чужденците... :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...