Jump to content
Yanko

Виене при високи обороти 5200-6500rpm

Recommended Posts

Имам следния проблем. При обороти над 5200 започва да се чува странен шум много близо до таблото (задната част на двигателя). Шума е като звук от ел. мотор. От какво може да е проблема? Хлабав ремък или ролка? До сега не съм карал VTEC така, че ако може някой колега да каже дали това е нормално за тези двигатели или е възможно да има някакъв проблем.Колата е нова на 1200км. До 1000км не съм я карал на високи обороти и не бях го забелязал. Може би колата още се разработва или трябва да си отида до Бултрако да си го погледнат?Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така през интернет , едва ли някой може да ти помогне .Колата ти е гаранционна, значи при доставчика (За София - Бултрако)Колата е с верига , може би ремък на климатика/алтернатора, ама те са поскоро отпред .П.п. А да виж и това 8-ма ген. сивик :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята д15б2 след 5-6000 почва да се чува като миксер ;) .. мисля че е нормално вече 2ра година няма проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, аз до колкото съм чувал от 'дъртите майсторе' един двигател (говорим чистак нов, не след основен ремонт) се разработва към 40-50-те хиляди км, покарай още 3-4хил и тогава му го мисли. ;) Инак според мен 1000 са прекалено малко като за разработка, давай го кротичко още малко - то се знае че нямаш търпение да му се накефиш ама ... ще искаш да доживее 2-300хиляди. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,Аз съм със същия мотор R18A1 , но той за 3 г вече е на 80к км и няма виене дори на 6200 оборота , но колегите сигурно са прави, че твоя двигател все още не е разработен , макар че прочетох в ръководството за експлоатациая , кадето пише наиситина само 1000 км за разработване и да не се сменя преждевремемнно 1-вото масло. Може би след 1 -вата смяна на маслото нещата ще се оправят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е R18A2 ... незнам дали има разлика с твоя . може би са същите. За сега си карам така. Не юркам колата много и ще изчакам да понавърти още километри. Виенето е дори и на празен ход, така че не е от скорости/ходова част. Мисля че или ремъка е хлабав/стегнат или някоя ролка вие, но като дойде време за първо сервизиране и ако още го има ще им кажа. За сега не искам да ми бърникат по колата, а й не е чак толкоз дразнещо ... вече му свикнах. Се едно карам хибрид и на 5000 обората се включва допълнително ел. мотор :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...