Jump to content
CapMa_B_MpaKa

документи за регистрация на двигател

Recommended Posts

при смяна на двигател какви документи са нужни за ристрацията на колата с новияпредстои ми да купя двигател и просто незнам как ще стане цялата фатка какъв документ трябва да имам от продавача на двигателя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавача ще ти даде фактура на която е написан номера на двигателя.После с нея отиваш в кат и ще минеш технотест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продавача е частно лице а незнам дали може да издаде фактура , а за технотеста задължителен ли е защото двигателя ще е същия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва колата от която е свален мотора да е бракувана-ако колатае била регистрирана в Бг.Договор за покупко-продажба,не е задължително да е нотариално заверен и талона на бракуваната кола,или талона на колата от която идва двигетеля.С тези три неща отиваш в КАТ и пререгистрираш.Не навсякъде искат технотест,као на този модел има същият фабрично поставян такъв мотор.Ок?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

А кубатурата има ли значение,или по-точно мощността?В смисъл от д14 на б18 примерно каква продцедурата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кубатурата има ли значение,или по-точно мощността?В смисъл от д14 на б18 примерно каква продцедурата?

Технотест ,кат .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кубатурата има ли значение,или по-точно мощността?В смисъл от д14 на б18 примерно каква продцедурата?

 

Ти не беше ли с англичанка бре ? Са да не залуде за б18 не откачай..... :)

 

 

Технотест ,кат ..... Не е задължителен!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кубатурата има ли значение,или по-точно мощността?В смисъл от д14 на б18 примерно каква продцедурата?

 

Ти не беше ли с англичанка бре ? Са да не залуде за б18 не откачай..... :)

 

 

Технотест ,кат ..... Не е задължителен!

 

не ми се спори с разбирковци ..... дори и да го има като кубатура на модела кола, пак минаваш технотест

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при смяна на двигател какви документи са нужни за ристрацията на колата с новияпредстои ми да купя двигател и просто незнам как ще стане цялата фатка какъв документ трябва да имам от продавача на двигателя

Колега, прочети 12-ти пост от тази тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

не ми се спори с разбирковци ..... дори и да го има като кубатура на модела кола, пак минаваш технотест

Няма да тръгна като теб с рогите :) и само ще кажа , последно като питах хората от техно теста .Като си карах моята кола :

 

Техно тест се минава само при смяна на двигател когато смяната е от бензин на дизел и обратното,или двигателя е от друга марка МПС ! Останалото с документите на новия двигател и в кат.Не се права на РАЗБИРКОВЕЦ .А съм питал ако има изменение това е друго ,питал съм миналата година лятото.Така добре ли е.

 

П.П CapMa_B_MpaKa прочети 12 пост :D .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 коли имам минати досега затова го казвам :)Към колегата специално не се занимаваи да слушаш мен или някои друг ,а отиди в Кат и говори с началника на регистрациите ,той ще ти даде подробно инфо ,какво ,как ,къде :Dдано съм ти помогнал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пост 12 добре,ама без документи си остава вечно негова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

на мен ми е ясно, че колата мога да си я карам до евала с другия двигател въпроса ми е като реша да я продавам какво трябва да дам на купувача за да може да си я регистрира без проблеми, също знам че ако е от същата област купувача няма проблеми. Значи решението е такова договор от продавача направен от адвокат и това е май или?

Редактирано от CapMa_B_MpaKa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва колата от която е свален мотора да е бракувана-ако колатае била регистрирана в Бг.Договор за покупко-продажба,не е задължително да е нотариално заверен и талона на бракуваната кола,или талона на колата от която идва двигетеля.С тези три неща отиваш в КАТ и пререгистрираш.Не навсякъде искат технотест,као на този модел има същият фабрично поставян такъв мотор.Ок?

А каква е процедурата при условие,че двигателя който се монтира е от кола която не е спряна от движение,а си е с напълно редовна регистрация и се кара всеки ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва колата от която е свален мотора да е бракувана-ако колатае била регистрирана в Бг.Договор за покупко-продажба,не е задължително да е нотариално заверен и талона на бракуваната кола,или талона на колата от която идва двигетеля.С тези три неща отиваш в КАТ и пререгистрираш.Не навсякъде искат технотест,као на този модел има същият фабрично поставян такъв мотор.Ок?

А каква е процедурата при условие,че двигателя който се монтира е от кола която не е спряна от движение,а си е с напълно редовна регистрация и се кара всеки ден.
и на мен това ми е въпроса защото колата от която ще взимам двигателя още не е бракувана :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или колата трябва да се бракува или да се отчисли двигатела и ...което горе доло си е същото ,евентуално ако се слага нов двигател в колата от която ти взимаш твоя ,трябва другата кола да мине пререгистрация с новия мотор и тогава твоята кола,така неговия мотор отпада от отчет и после си го регистрираш ти :rolleyes: а за това какви документи трябва да имаш ... аз направих следното:Взех мотор пуснах си го в коша и отидох с договор за покупко продажба в ТИАТ ,там си оформих документите за новия мотор на купето ,така го направих без да го минавам после през КАТ за регистрация ,за да съм спокоен че един ден като си продам колата имам всички необходими документи за да си Регистрира колата новия собственик кадето пожелае ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...