Jump to content
Paulaner

Губене на мощност,съчетано с придърпване...

Recommended Posts

Здравейте,Предварително искам да кажа ,че не е типичното глъхнене на Д-15-те.От известно време насам имам този проблем,който ме е поставял и в опасни ситуации,като не е задължително всеки път да се появи.Накратко-запалвам двигателя,изминавам километър,километър и нещо и при 2200-2500 оборота губи мощност(все едно ти свършва бензина),след което придърпва,подскача сякаш съм в учебна кола на първо каране.Преминавам на по-ниска предавка,вдигам оборотите и проблема изчезва.Колата си я обичам и гледам,свещите са НГК,кабелите са си наред,акумулатора е нов,сменен е бензиновият филтър,сервизира се на едно и също място от години(сещате се за кой сервиз става въпрос).Водих я на преглед,но пущината докато отиде до Дружба е загряла и се държи повече от добре…,караха я ,замерваха я …всичко си е наред…,демек проявява се когато си поиска.Сипвах добавки,карах с по-хубав бензин....Никакви подобрения не са правени по двигателя.Разправията –пълен инжекцион също не ми се прави.Та хора,кажете ми къде да го търся проблема…

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз имах наскоро същия проблем.Оправи се като се стопли времето и като сложих прочистваща добавка в горивото за инжекцион въпреки че е карб.Ако така не стане отиди да ти проверят налягането на горивната помпа с манометър може да не прави добро налягане.Най вероятния проблем обаче е горивото не сипвай от лукойл аз сега зареждам само на Петрол.Пиши после да видим кво е станало!Не всички добавки вършат работа.

Редактирано от maori1505

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прегледай си връзките към помпата и към дюзата(кабелите във всички букси) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен имаше проблем с делкото ама при мен направо изгасна и са смля!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо май и на мен ми намирисва на симптоми на заминаваща...

Бобина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобен проблем имаше мой колега с мазда(V6 2.0).Доста по сериозно беше глъхненето при него,един Икарус едвам го изпреварихме :DИмаше 2 заминали свещи но проблема се оправи едва след почистване на делкото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При подаването на газ ли заглъхва или при каране с една газ и обороти :)

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо май и на мен ми намирисва на симптоми на заминаваща...

Бобина.

А следващата стъпка ще е "пали по-трудно топла и има детонации във всмукателния колектор".Дано не е така, ама ако е бобина е неизбежно. Редактирано от Ilko Ivanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При подаването на газ ли заглъхва или при каране с една газ и обороти :dry:

Второто...,караш и изведнъж мощността се губи и минавам на по ниска предавка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...