Jump to content
iondrive

В помощ на ниските коли

Recommended Posts

Здравейте колеги.Баща ми кара един Сивик 2000г. 5 врати, английски. По една или друга причина е снижена колата, и сега е 1 идея по-непроходима от bmw z4. Знам го от опит. Онзи ден карах по Незабравка (улицата зад парк ходел Москва, която свързва Драган Цанков и Шипченски проход.От няколко месеца там има 6 легнали полицая, с различни габарити и сечения. Поне на 2 от тях, хондата закача долу.Знам, че някои от Вас ще ми кажат - ми вдигни си я. Знам, че в моя случай това може би е по-доброто решение. Какво да правят хората, които карат фабрично ниски коли. И защо трябва всички ние да минаваме по бубуни, които са за ТИР предвидени.Пиша тази тема, за да се допитам до Вашето мнение и идеи за това как да 'прокараме' стандарт в размерите на легналите полицаи. Със сигурност моята идея няма да доведе до конфликт на нечии интереси. Единствено автомонтьорите имат файда от това, ама за тяхна радост има достатъчно дупки, които да вредят повече на колата, отколкото бубуните. На тези, които ги поставят, според мен им е все едно дали работниците им ще ги сложат за 20 минути, или за 30. Според мен трябва да се взаимства от чужбина някой адекватен размер (форма и височина) на легналите полицаи и да се поиска от въпросните органи на властта това да стане задължително изискване за пътното строителство.Очаквам Вашите мнения и съвети, защото вярвам, че нещо такова може да бъде постигнато.Поздрави на всички и честит празник!Константин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се иска отстраняването на всички легнали полицай. Имам толкова много на толкова малоумни места, а както казва колегата имаме достатъчно дупки които ограничават скоростта, не е необходимо да има легнали полицай. И щом има пари за допълнителни препятствия на пътя, защо няма пари за да се направят едно нормални европейски улици (без дупки)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че по една или друга причина (както го каза), та дори целенасочено много от нас карат "смъкнати" коли. Лично се вписвам в това число, и не мога да кажа, че не си патя...

Абсолютно се обезсмисли наличието на толкова "ограничители на скоростта" като видим на какво ни приличат пътищата сега... Но тук нещата стават отпред назад... От горе надолу най вече!!!

Като вземеш предвид желанието на народа да живее по-добре в собствената си страна, по-добре се съобразявай с дупките, или промени окачването на колата, с надеждата да издържи по-дълго от сегашното...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми е ясно, че дупките са по-големия проблем, обаче тия дето правят пътищата имат изгода да ги правят калпаво, защото догодина пак ще ги ремонтират. Сега гледах тия дни като се постопи снега, ами тя София е като лунната повърхност. Въпросът е към кой можем да се обърнем с молба да се стандартизират легналите полицаи. И то да се избере смислен стандарт, а не 12 см високи примерно. И да се боядисват винаги, а не да са с цвета на асфалта (на Жолио Кюри и Чехов, сладкарница Тея, 2чките там, всеки ден минавам и ако няма коли пред мен, все през тях).Въобще кой държавен орган може да регулира тая работа?

Според мен трябва да се иска отстраняването на всички легнали полицай. Имам толкова много на толкова малоумни места, а както казва колегата имаме достатъчно дупки които ограничават скоростта, не е необходимо да има легнали полицай. И щом има пари за допълнителни препятствия на пътя, защо няма пари за да се направят едно нормални европейски улици (без дупки)?

Колега, аз съм ЗА легналите полицаи, стига да са адекватни. На Незабравка конкретно са ги сложили на смислени места, там има едни пешеходни пътеки които никой не ги зачита. Освен това дупките не винаги ограничават скоростта, защото човек ако минава отнякъде всеки ден ги научава, и ги заобикаля без да намалява. Просто не виждам смисъл да трябва един леглан полицаи да се преминава за 5 секунди, а през някои въобще да не може да се мине. Редактирано от iondrive

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Легналите полицаи в швейцария са малко по-дълги(широки) от лек автомобил.Дефакто се качваш на полицая с цялата кола преид да слезеш от него.Тогава и с ферари да си няма да имаш грижи.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха и в стз са така но не са 12см високи ами половин метар :lol: ужасни са.Аз съм за някакъв стандарт.Не е нужно да катаполтираш като пропуснеш някой легнал полицай.Според мен трябва да ги има особено около училищата ама не колкото РАМПА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има стандарт за този вид препятствия,друг е въпроса,че много пъти при направата им не се спазва :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха и в стз са така но не са 12см високи ами половин метар :lol: ...

Тия вашите са направо противотанкови заграждения :lol: Служител в пътното ми е казвал че стандарта е от 5 до 12 см височина ама ако е вярно, едно 85 % от препяствията не отговарят сигурно.. :lol:легнал полицай :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам за 2 случая на премахнати и снижени легнали полицаи.Едните бяха на ул. Козяк в кв. ЛозенецДругите на ул "21-ви Век" (криволичи между посолствата на Сименовоско Шосе)На тези легнали полицаи стотици хора си потрошиха колите, за тези на ул. Козяк вероятно доста хора са подали жалби в общината, а вероятно е имало и натиск от застрахователи защото просто бяха брутално високи, а тези на "21-ви Век" просто преасвалтираха и изчезнаха. Не зная да има стандарт за височината на легналите полицаи ... но се вижда, че тези които не са самоделки ( тези пластмасовите ) са със съвсем поносима височина. Крайно време е тези легнали полицаи да запчнат да се подчиняват на някакви норми, а не просто някой муньо да изсипе там една купчина асфалт или бетон и да го заглади отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък гледам липсват тез пластмасовите. :lol: Снегорините са ги помели докато са чистили пътищата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли, но като цяло май те са по някакъв стандарт, и се преминават без да чуваш "хрът-хрът" :) Друг е въпроса, че и те някъде са неуместно поставени. Най гадно е да влезеш в дупка след, преди, или в самата асвалтова гърбица, понеже и тя е правена "ала стил BG"... Жалко е, че коментираме подобни неща. Уж вече е 2010-та, но вече силно се съмнявам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...