Jump to content
rollin

Цени на Регистрации и Данъци след падане на акциза

Recommended Posts

Имаше някаде тема в която се дискутираха тези въпроси, но обърнах целия форум и не мога да ги намеря... някой да помогне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за какво точно става дума в тази тема,че съм рус?цената на регистрация е фиксирана ако имате предвид издаването на рег. табели.единствената променлива,която засега май все още е константа с ниска стойност или ако не ниска,то поне е допустима на фона на махнатия вече акциз,това е ЕКО ТАКСАТА.а тя далеч не е 350лв.за кой данък става дума също така,защото всяка община сама си определя стойността на данъка в законовите граници.за София е 1.39лв за киловат мощност.след тази особеност валидна за всяка община идва ред на фиксираните коефициенти по които се умножава получената стойност в зависимост от възрастта на автомобила.и това е всичко.....така че,кажете за какви цени на регистрации и за кои данъци си говорите в тази тема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вече ме интересуват как стоят нещата с регистрациите в кат...някаде майче бях срещнал таблица в която според годините на автомобила бяха и различни цените за регистрация или бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вече ме интересуват как стоят нещата с регистрациите в кат...някаде майче бях срещнал таблица в която според годините на автомобила бяха и различни цените за регистрация или бъркам?

единственото различно са еко таксите.190лв беше в края на декември 2009-та еко таксата за моят акорд,който е 96-та година.еко таксата зависи от годините на колата,но са +-10лв дали е до 14 години или след.Т.е. за мойта платих 190 понеже беше на 13,ако е по-нова е по-скъпо май ама с 10лв само.границите май бяха 0-7 г. / 8-14г./над 14 години.60-70лв бяха регистрационните табели в КАТ и с това се изчерпва регистрацията.естествено-чака те и ГО,но това е ясно.както и триъгълник,аптечка и пожарогасител,жилетка и т.н.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега ако може да ме подготви психически колко ще се набутам за цялостна регистрация на автомобилчето, че от три години не живея в България и сега се прибирам.Гражданска отговорност - ? леваДанъкТехнически прегледЕко таксаРегистрацияНякой ако знае каското как се смята.Други (каквито има). Колата е 103 кВ, общината е Плевен, годината 2008.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега ако може да ме подготви психически колко ще се набутам за цялостна регистрация на автомобилчето, че от три години не живея в България и сега се прибирам.Гражданска отговорност - ? леваДанъкТехнически прегледЕко таксаРегистрацияНякой ако знае каското как се смята.Други (каквито има). Колата е 103 кВ, общината е Плевен, годината 2008.

колега,за ГО погледни тук за да видиш всички оферти.отделно тия са пичове и много ме радват мен не само като цениSDIданъка не мога да ти кажа колко е,защото съм от София,но горе си видял как го калкулират.само че за новите коли коефициента по който умножават накрая е 2 ако помня правилно(противно на всякаква логика по-новите коли са с по-високи данъци от по-старите)Еко таксата се плаща еднократно при първоначална регистрация на територията на БГ-200лв да е максимум.Самите такси за табели и други дребни неща в КАТ са 70лв.Аптечките,пожарогасителите,жилетката и триъгълника ги има пред КАТ и в бензиностанциите-60-тина лева са всичките май.Има и разни комплекти които се продават-излизат по-насметка.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, на мойта 7ма генерация я писах че съм с катализатор и данъка ми е 32 лева на година :)Аптечките и прочее струват 15 лева комплекта от мангасарите пред катЕко такса на 8ма генерация няма да е повече от 130 леваТехническия с регистрацията в кат са ти 70 лева както каза ИВОА каското по мое мнение ще ти е около 1100-300 лева на година за 8ма Гражданската Виж там където ти каза Иво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prelude, uBaHoB, благодаря ви колеги, бяхте повече от изчерпателни.

Аптечка и пожарогасител няма да си купувам, имам си ги, гражданската ми е 150 лева.

Извинявам се на rollin, че му обсебих темата, но не исках да пускам нова и тази ми се видя подходяща да си задам въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иванов,това с катализатора ставаше за коли само до 100 коня.твойта колко коня е?иначе с моторите го правехме ама вече не става май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред регистрация на нов внос и днес дочувам за някакви 2 процента такса от стойността на колата? За какво са и къде се плащат не е ясно обаче... Останалите такси явно са що годе еднакви за всички.Също стои и въпроса с превода на документи, уж нямало вече, а днес ми казаха, че били задължителни все още? Някой с прясно регистрирана кола ако може да внесе яснота...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, май е 101,2 коня братле.Със сигурност не е по-малко от 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във видин> данък 45 или 50 лв еко такса 198лв номера 50лв демонтиране на старите номера 10лв преглед 30лв застраховка... висене в кат безценно и поне 2 кутии цигари.тожа е за civic 1.4 is 97g март 2009

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред регистрация на нов внос и днес дочувам за някакви 2 процента такса от стойността на колата? За какво са и къде се плащат не е ясно обаче... Останалите такси явно са що годе еднакви за всички.Също стои и въпроса с превода на документи, уж нямало вече, а днес ми казаха, че били задължителни все още? Някой с прясно регистрирана кола ако може да внесе яснота...

не на всякъде изискват превод на документите,на теб ти не е стигнало мастило да напишеш от къде си-щеше да те ориентирам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр,колеги,тай като акциза отпадна от тази година,ме интересува какво и колко трябва да платя за регистрация на прелюд х22,ако някой е запознат с регистрирането на автомобил над 163 к.с. нека да помага!Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрацията на автомобил с над 163 к.с. става точно като на автомобил под 163 к.с. - плаща се за табели, т.н. продуктова такса, и готово или в цифрово изражение от 200 до 300 лева, в зависимост от годината на производство на автомобила.Жокер : Продуктова такса, може да се плати по- евтино в Булстрад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред регистрация на нов внос и днес дочувам за някакви 2 процента такса от стойността на колата? За какво са и къде се плащат не е ясно обаче... Останалите такси явно са що годе еднакви за всички.Също стои и въпроса с превода на документи, уж нямало вече, а днес ми казаха, че били задължителни все още? Някой с прясно регистрирана кола ако може да внесе яснота...

Колега отнсно тези 2% такса - Когато купувах моята кола сега септември при нотариуса ми искаха застрахователна стойност на колата. Човека от който я купувах (тук от БГ я взех) ми каза да го изчакам пред нотариуса ще отиде до банка да извади документ за стойността на автомобила. След, като се върна, разбира се колата беше записана на 2000 лева стойност ( доста под цената от, която я купих ), с този документ в офиса при нотариуса прехвърлихме колата на мое име съответно с договора за покупко - продажба. Казаха ми, като се прибера в моя град да отида в общината и да си платя 2% от стойността на тези 2000 лева, тоест някакъв данък е това. Мисля, че срока е до 1 или 3 месеца от датата на прехвърлянето на колата. Само, че преди да си платиш този данък в общината си регистрирай автомобила тоест сложи си новите номера и си изкарай новия талон от КАТ и тогава отивай в общината. Надявам се да съм бил ясен, ако има въпроси - питайте :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, на мойта 7ма генерация я писах че съм с катализатор и данъка ми е 32 лева на година :)Аптечките и прочее струват 15 лева комплекта от мангасарите пред катЕко такса на 8ма генерация няма да е повече от 130 леваТехническия с регистрацията в кат са ти 70 лева както каза ИВОА каското по мое мнение ще ти е около 1100-300 лева на година за 8ма Гражданската Виж там където ти каза Иво

Здравейте колеги , аз пък от днес съм горд собственик на Сивик 2000г. и намерих адската далавера точно за Еко таксите. Ако потърсите в Гугъл Екотакси веднага ще разберете как съм ги намерил - НО С безплатна доставка до Пловдив ми взеха 90.5лв ... И най странното че това е цената за всички възможни години. Регистрирах си я днеска в КАТ СОФИЯ - Абсолютно легитимна и редовна беше тая екотакса. Та защо да даваме 200 лв .... при условие че я има на 90лв... Няма да публикувам линк просто ако ви трябват тия пичове напишете в Гугъл Продажба на Екотакси :) И готово.Айде и да почерпите ... че бая пари спестих на доста колеги.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за новите коли коефициента по който умножават накрая е 2 ако помня правилно(противно на всякаква логика по-новите коли са с по-високи данъци от по-старите)

За най новите коефициента е даже 2,8. И има логика по-новите коли да са с по-високи данъци от по-старите, нали ,от социална и всяка друга гледна точка е справедливо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...