Jump to content
Jeepers

Могат ли да се поберат 9,5j и 240 гума

Recommended Posts

Момчета знам че тук има манияци на широки джанти,така че много се нуждая от вашите наблюдения относно моя въпрос може ли 9,5 широка джанта и 240 ширка гума да влезе отпред на сивика ми ? Значи да поясня че колата се кара предимно за адреналин имам си други коли ,така че не е за ежедневна употреба тази кола.Работата е там че съм си намерил много манияшки сликове за птпред ,но като се замисля сега се чудя дали ще ги побере колата .Ако имате някви наблюдения ще е супер,даже и да упират там малко няма да е проблем,но все пак очаквам да каже някой с по голям опит в тази сфера .Забравих да отбележа че джантите и сликовете са 17ки.

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 7J джанта с 205 гума опира на пълен волан вътре.Ако си разширявал калника и джантата е с много ниско ЕТ може и да стане ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много зависи от ЕТ-то и от това колко е висока гумата, ама така като гледам 240гума и на 30 да е, пак идва много голяма (а щом е слик няма как да е на 30 височина)

при всяко едно положение ще опира, освен ако не си запазиш сток височината на колата, но сложиш много твърди пружини 10кг на 1мм (но без пружините да я понижават)

 

ето няколко снимки на 14-ки осем джаула... ти прецени сам как ще е при 17-ка

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сликовете размерите не са като при нормалните гуми висичините не се мерят като тях.Ако някой има някой калкулатор да конвертира слик гуми на какви размери отговарят на стрийт гуми пак е от файда.Някъде бях чел че отговаряли на 235-40-17,но идеята ми е дали ще мога да правя завой ,защото височината все ще я надигна колата тва онова ще се измисли,ама ако немога да права завои е кофти. Някой друг да е карал с по широки гуменца нещо 9J ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 7J джанта с 205 гума опира на пълен волан вътре.Ако си разширявал калника и джантата е с много ниско ЕТ може и да стане ...

С колко ЕТ си ? че аз със монцата и аз съм с 205 45 16 ама няма проблеми . М/у другото ето и колата : My cars

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215x45x17 et 38 никакви проблеми отпред при сток окачване.

Редактирано от WingMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 7J джанта с 205 гума опира на пълен волан вътре.

Ако си разширявал калника и джантата е с много ниско ЕТ може и да стане ...

С колко ЕТ си ? че аз със монцата и аз съм с 205 45 16 ама няма проблеми . М/у другото ето и колата : My cars

 

И аз сега съм с 205/45/16 на 7,5J джанта и няма проблеми , но 17-ките са ми с малко по-голямо ET 38-40 евно. Не пише на джантите

Окачването е жълто кони на средната височина

Ето как стоят

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215x45x17 et 38 никакви проблеми отпред при сток окачване.

Колега може ли и снимка да пуснеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако някой има някой калкулатор да конвертира слик гуми на какви размери отговарят...

я виж дали това ще ти е от полза, не че дава отговор на въпроса ти, но все пак...Calculator Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215/40/16 7.5j ет35 с червени пружини няма проблеми(почти). Много рядко опира някъде в подкалника.Но си мисля,че 8j няма да влязат понеже разстоянието(при мен специално) от ръба на джантата до носача е по-малко от сантиметър.Но все пак Ет'то ще си окаже голямо влияние в твоя случай.Цък...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то ако само в това да се изнесе джантата едно фланче и сме ок ама знам ли несъм карал с широки гуми .А някой да е карал с 215 45 17? Доколкото разбрах моя слик симулира 235 40 или 45 17

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички казвате какви с какви гуми сте карали, но не видях някой да каже дали с тези на Джипърса, аджеба става ли работата на сток кола. Няма как да стане погледнахте ли колко J е посочил -9,5J ???

Ето как ще изглежда твоя размер на Вектра - гледай задните гуми.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако е така ок ,ама дали са ни толкова дълбоки калниците ? Аз ще ги слагам тези гуми само когато ходя на много специални дръпки !!! И ме интересуваше дали ще влязат и дали ще мога да завивам ,няма да ми трябват за ежеднесвно каране нито за отзад.пп: Благодаря на който се отзовава да хелпва :rolleyes: Ако имате снимки на сивик 5та пуснете,хем ще знаят и други хора колко може да побира 5та :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето аз какво открих на колега от нашя форум ,писах му да видим какво ще кажи дали е имал проблеми иначе е бил с гуми 225 40 16 и 9j борбет.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз чувам че с ~400 коня трудно се тръгвало че...:rolleyes: сигурно доста ще ги гази !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами с таз другата кутия ще се тръгва по трудно няма начин ,ако си остана с таз която съм няма проблеми нали не влиза 2ра на 8500 !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл от 17 една 15 на 210 ЛСД и излиташ :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 16" 205/40 Ет35 + лилави пружини и няма проблем дори с 5 4овека ...Бях сложил 17" 215/45 ет-нз напраех едно пробно кръгче ..Направо ми обърна калниците и подкалниците също почна да ги яде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл от 17 една 15 на 210 ЛСД и излиташ ;)

знам ,ама това ми изпадна на оферта,аз съм замислил едни драг мики томпсан даже 14 ки 220 ама ще видим по като се стопли и как е съм с парите,че с тия свадби и деца........ Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е сместа и марката на тая 17 виждамисе голямка да е от планинско или рали ако е пистова гума невярвам да ти свърши работа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

марката е мишелин с6 /с8 240-61-17 мисля че отговарят на 235-40/45/ -17 Гумите се карат в сериите : WTCC & BTCC

Ще се карат с едни много яки ковани джанти : Racing Hart CP-035R Forged 17x9.5 15.2lbs 6.9kg

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215x45x17 et 38 никакви проблеми отпред при сток окачване.

Колега може ли и снимка да пуснеш?

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Задните гуми се събраха на косъм, но се събраха. Джантите са пазени от дупки не са опирали ликога. Само ще кажа, че повече от 2ма не съм качвал отзад.

Редактирано от WingMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен отзад не ме бърка ,отпред ме интересуваше,но щом ти ги събираш и другия колега с 9ките и той ,надявамс е да нямам проблеми ,но като се стопли и я пусна със сликовете ще направя снимки да видите как е :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен отзад не ме бърка ,отпред ме интересуваше,но щом ти ги събираш и другия колега с 9ките и той ,надявамс е да нямам проблеми ,но като се стопли и я пусна със сликовете ще направя снимки да видите как е :)

:) всичко е до ET. Имам познат дето неможе да събере 195 15". Стърчат от калниците :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми пука нека да си стърчат само да мога да правя маневри ,цялата работа е в това :) а ЕТ то не епроблем защото фланци всеки може да си сложи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама ти си със снижено(спортно)окачване твоита кола е доста по ниска от тези.. :) :)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми пука нека да си стърчат само да мога да правя маневри ,цялата работа е в това :) а ЕТ то не епроблем защото фланци всеки може да си сложи .

Фланците могат да изнесът джантата, но не и да я приберат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези гуни за драг нестават нема как да ги загрееш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що да няма как да се загреят ? Това че е широка неозначава че неможе да се превърти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що да няма как да се загреят ? Това че е широка неозначава че неможе да се превърти.

а бре бая тряя да е мощна тази кола да ги преварти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са смеси за писта и работят на по високи температури

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що да няма как да се загреят ? Това че е широка неозначава че неможе да се превърти.

а бре бая тряя да е мощна тази кола да ги преварти
Ти как мислиш дали ще ги врътне 400++ коня ?

това са смеси за писта и работят на по високи температури

Ами да ти кажа немога да дам компетентно мнение за смесите дали ще държат на асфалт ,но пчти съм сигурен че няма да имам проблеми ,но за бетон 100% няма да стават но за там че са мики томпсан :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай и поне ще разбереш за какво се пишат тези числа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що да няма как да се загреят ? Това че е широка неозначава че неможе да се превърти.

а бре бая тряя да е мощна тази кола да ги преварти
Ти как мислиш дали ще ги врътне 400++ коня ?

това са смеси за писта и работят на по високи температури

Ами да ти кажа немога да дам компетентно мнение за смесите дали ще държат на асфалт ,но пчти съм сигурен че няма да имам проблеми ,но за бетон 100% няма да стават но за там че са мики томпсан !!!
къде са тия 400 коня на колелата на двигателя или другаде !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на резервната гума колега ,на резервната !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да ги въртиш !!! защото загряваш само горния слои ще караш на зиг заг ;) после леко превъртане и си ти;)аз съм сигурен че ще ги върти но не съм сигурен дали кутията ще издъжи!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че с мики томсан да ен би да има по-малко натоварване,според мен даже е повече,може да не е голяма 220/8/14 или 15 но пък пак натоварва яко полуоски ,диф и всичко останало .Затова съм купил и най-леките джанти че поне там да и олекне на колата млако .ПП: ама верно като ги видях кви баници са и направо спекъх,толкова голяа гума че наистина се замислих дали няма да е по добре да е само с драг гумите на томсан,но както казах ще покарам ще дам резултат кое е по -добре и ще пиша !!! Така неможем да гадаем дали еок или не,темата все пак беше дали ще се поберът вкалниците на 5та !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...