Jump to content
Dominiko

какво е немското име на ангренажния ремък :)

Recommended Posts

Хора здравейте.Итересува ме как е на немски тоя ангренажен ремък. Искам да си го видя в сервизната книжка за да знам как е била обслужвана колата.Ако знаете и др. работи на немски ще съм много благодарен ако ги споделите . Алл за Хондикус Прайм :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, Zahnriemen е :D Ако искаш да знаеш още нещо, пиши направо едно лично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което си ми написал не е сменяно никога :Д да не се разпадне колата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи е време да си смениш ангренажният ремък и ролките :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и водната помпа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пък и водната помпа??Да даде една камара пари за иранска помпа дето може да кюфне много по-бързо от оригиналната.Аз не съм чул на коя да е кола да се сменя водната помпа рутинно, ако не е сдала багажа или не тече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да ги сменям ма колата е обслужвана перфетно, миналия май са сменени свщи накладки спирчна течност и още 10 работи дето не ги чета на немски а само тоя ремък никъде не видях да е сменян откакто е купена колата. ДА знаете моята тайно си мисля че е с верига :

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги абе всичко хубаво ама майстора каза трябва водна помпа не ше да я прави така вика ми се едно нишо не правим трябва се смени ремъка ролката и водната помпа, а аз незнаех че трябва та някой да ми каже колко струва да си правя сметката и да оправям колата.Аз съм си взел ролката и ремъчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ги гледах имаше някакви японски марки по 60-80 лв. ама така и не я смених с ремъка преди 1 месец :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 лв GMB японска уш вече над година карам с нея и няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги абе всичко хубаво ама майстора каза трябва водна помпа не ше да я прави така вика ми се едно нишо не правим трябва се смени ремъка ролката и водната помпа, а аз незнаех че трябва та някой да ми каже колко струва да си правя сметката и да оправям колата.Аз съм си взел ролката и ремъчето.

Добре де,не може ли просто да влезнеш в някой магазин за авточасти и да питаш,та чакаш отговори от тук?То така докато събереш частите накрая ще скъсаш ангренажа,който явно и без това е пресрочен.Водна помпа се сменя,когато се върти от ангренажа,защото ако байпаса на помпата протече малко след смяната на ангренажа,т.е. помпата иска замяна,тогава само труда ти да разглобиш всичко до нула и да го сглобиш ще струва колкото цялата помпа.Както англоговорящите казват - Better safe,than sorry.От истинска нужда да се сменя и водната помпа страдат най-вече новите коли,разбирай след 2000-та година.Особено евтините марки,направили са си сметка явно много точно и като сменяш ремъка водната помпа е пред разпад.Иначе Хондова помпа от по-старите модели кара 150 000км средно някъде.Но този пробег зависи от адски много неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги абе всичко хубаво ама майстора каза трябва водна помпа не ше да я прави така вика ми се едно нишо не правим трябва се смени ремъка ролката и водната помпа, а аз незнаех че трябва та някой да ми каже колко струва да си правя сметката и да оправям колата.Аз съм си взел ролката и ремъчето.

Добре де,не може ли просто да влезнеш в някой магазин за авточасти и да питаш,та чакаш отговори от тук?То така докато събереш частите накрая ще скъсаш ангренажа,който явно и без това е пресрочен.Водна помпа се сменя,когато се върти от ангренажа,защото ако байпаса на помпата протече малко след смяната на ангренажа,т.е. помпата иска замяна,тогава само труда ти да разглобиш всичко до нула и да го сглобиш ще струва колкото цялата помпа.Както англоговорящите казват - Better safe,than sorry.От истинска нужда да се сменя и водната помпа страдат най-вече новите коли,разбирай след 2000-та година.Особено евтините марки,направили са си сметка явно много точно и като сменяш ремъка водната помпа е пред разпад.Иначе Хондова помпа от по-старите модели кара 150 000км средно някъде.Но този пробег зависи от адски много неща.
Благодаря на всички, а питам защото разбрах във 8 вечерта, всичко е затворено, а когато имам ориетировъчна цена - 100 200 1000лева се обаждам на майка ми и и казвам прати утре по 100 200 или недей за това и това така и така, тей като още съм студент и си изпивам парите редовно :).Благодаря на всички все пак ще си поръчам 100лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...