Jump to content
Like

Избор на Honda Civic..?

Recommended Posts

Здравейте, следя вече няколко дена този форум, но имам регистрация от днес. Да прибегна направо към въпросите.. Сравнително бос съм на тема коли и пр., но съм се насочил именно към Honda за първа кола. Откакто чета тук добих някаква представа и съм се насочил вече според нуждите и възможностите ми. Харесал съм си Honda 92/95г; 5ген; 1,6 мотор - 90 к.с. : ) Останах с впечатление, че хората са доволни от този модел и съм се насочил към него. Какво ще ми кажете вие като по-знаещи от мен? Интересува ми също с какви пари трябва да разполагам, за да е читава и отделно за смяна на консумативи. Ако съм изпуснал нещо като въпрос ще питам пак..п.п Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва още малко да почетеш 5ген 1.6-90 коня няма. 1.5 е 90 коня, 1.6 - 125 едновалов и 160 двувалов. Ако е 1.5 за читава кола 3000-3200 би трябвало да ти стигнат. Ако става дума за 1.6 малкия към 3500-4000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си, грешката е моя.. Понеже гледам тука из сайтовете и доста ме изкушават. Ето тази гледам примерно - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=detailsПримамлива цена, но друго си е на място да се види. Ще трябва да разучавам хубаво, просто реших да питам при вас.. нали за това е форум. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда на снимки ел. огледала няма ама карай той тоя дето я продава се е объркал нещо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пример я дадох да покажа на къде съм се ориентирал. Той остави, че се е объркал ами и ако отида на място с някой, който разбира повечко ще излязат още неща, но това е друг въпрос. :) Направо съм се влюбил в точно тоя модел и друго не искам да погледна. Малко да се постопли и ще се ходи на обиколка, макар че не искам да е от салон, но може да нямам избор. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега нямат грешка копувай.пак и с климатик ако си намериш,защото след една година всеки сажалява че не е дал още 500 лв,но да е взел с климатик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще рече LSi?Edit: Рових се в интернет, но не ми стана ясно много.. Това се води произведена в Европа или как?

Редактирано от HondaJuniorFan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ниво на оборудването - води се най-високото за Сивик , но много често злоупотрабяват продавачите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще рече LSi?

LSI -> лесно се излита :) LSI е ниво на оборудвано или trim level има тема в раздел Офтопик за тия означения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Надявам се скоро с основание да се обръщам към вас с "колеги".. ако ми схванахте тънката интелектуална мисъл. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо не искаш кола от автокъща. Аз винаги бих предпочел нов внос пред изблиците на местен тунингИзъм и последствията от родните дупки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо не искаш кола от автокъща. Аз винаги бих предпочел нов внос пред изблиците на местен тунингИзъм и последствията от родните дупки :)

От една страна и ти си прав, но за салоните не съм чувал хубави неща. Общо взето май всичко опира до късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то се вижда дали колата е пазена или не. Прочети темата за купуване на автомобил :) Нещо, което трябва да се има предвид, е че джамбазите знаят как вървят цените - тоест, не може да купиш запазена кола за без пари. По-добре е да се бръкнеш 1000 повече при покупката, отколкото много повече после, да съживяваш нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам, че се вижда. Ама аз съм бос още и нищо няма да видя затова и сам не тръгвам на оглед. Точно това имам впредвид, че по салоните са именно такива блъснати, китосани, пребоядисани, лъснати и пуснати като едва ли не лимки. Аз имам и познати, които са си патили. Даже на скоро един си взе Голф 4 от салон във Варна за доло горе 5000лв.. не се сещам точно. После дава още 1/3 от цената му за ремонти докато го стегне. :) Това ми беше мисълта. Те ако те видят, че си наивен и хал хабер си нямаш веднага ще те баламосат. Аз още не бързам, ще се ослушвам и ще преценявам, но съм си наумил, че ще е Honda и даже се влюбих в нея. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега 1.5 - 101 коня купе LSI няма да съжеляваш :Д плюс това на сивик купето е най красиво 5 ген така че сам си прави изводите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега 1.5 - 101 коня купе LSI няма да съжеляваш :Д плюс това на сивик купето е най красиво 5 ген така че сам си прави изводите

Ами аз съм си харесал хечбека пък и купето е по-скъпо мисля. Иначе е красиво спор няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно че купето е по-скъпо ами е и доста рядко.Но напълно подкрепям колегата grigor tabakov че 5ген купе е най-красиво от всички ако решиш да се поинтересуваш да поразгледаш и да покараш купе мисля че ще забравиш за хеча :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно че купето е по-скъпо ами е и доста рядко.Но напълно подкрепям колегата grigor tabakov че 5ген купе е най-красиво от всички ако решиш да се поинтересуваш да поразгледаш и да покараш купе мисля че ще забравиш за хеча :)

Аз не отричам, че е по-красива, но е и по-скъпа. Все пак не сме с неограничен бюджет нали така? :) Иначе се намират из България готини купета 5ген стига да искаш ще намериш. Другата седмица съм на изпит и ако ми го подарят ( :) ), почвам да търся мойта Honda. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да правя тема и затова направо ще питам тук. Съществена ли е разликата между Д13 и Д15-ка? Ако може без глупави отговори. Знам, че първата е с карбуратор и е 75 коня заводска. Тъй като в околноста избора на Honda Civic 5g. не е много голям и може да се наложи в краен случай да си взема с по-малкия мотор. Ясно ми е, че Д15 е по-мощния вариант, но толкова ли е голяма разлика във вървежа? По принцип ще се кара главно в града колата и не ми трябва кой знае каква бегачка за първа такава. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата не е малка !!! и лично те съветвам да си вземеш 1.5 , не гори повече от 1.3 , върви повече , подлежи на манипулации !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата не е малка !!! и лично те съветвам да си вземеш 1.5 , не гори повече от 1.3 , върви повече , подлежи на манипулации !!!

Ясно, мерси. Редактирано от Like

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...