Jump to content
Marcus

Въпрос относно гърне, генерация

Recommended Posts

Колата ми е сивик ЕК3, и имам монтиран подобен тип изпускателна система:

Публикувано изображение

който е с вътрешен диаметър 60мм. Проблема ми е, че задното гърне опира в лип-а на задната броня, или ако го пусна малко надолу пък опира кривата тръба преди гърнето в резервоара и на дупки се удря в носача. Е та чудя се какво да направя.

1-ви вариант : Нагрявам тръбата и бой с чука да се вдлъбне на необходимите места. Пречи ли му нещо?

2-ри вариант : Подменям тръбата с по-тясна, ако намеря кой да ми я огъне. Няма ли де се получи като тапа, от Ф60 на Ф50(или 55)?

3-ти вариант : Продавам крайното гърне и си взимам с по-малък вход. Горния въпрос остава.

 

В момента съм с оригиналното гърне което е с доста по-тясна тръба, и се чува доста гадно дрънчене.

Може би на някои от вас моята дилема се струва смешна :lol: , да ама пък ми е много дразнещ въпроса, така че моля за съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

режи лип-а пич :lol: много по-добре отколкото да разваляш цялоста на генерацията блъскане стесняване на диаметри и тн не е опция или изрежи липа около гърнето или го свали а и ми е чудно как той не се е стопил около гърнето още

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се е стопил за 5-6 месеца, много учудващо :(Кофти е че покрай лип-а май ще трябва и бронята да изрежа, ама пък лип-а така или иначе не е боядисан и ще има работа по него.Стесняването на диаметъра много ли е кофти? Поразгледах разни теми из форума относно генерации че прехода между различни диаметри трябва да е плавен, за да няма отражения на вълните. Държал съм разни изпити по радио и оптични комуникации и ми се струва че има някаква логика :lol:

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни една снимка нагледно какво е положението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм със сток гърнето на "голямата" генерация и няма как да снимам цялата ситуация. Нямам и гараж да го сложа, а в тоя дъжд не ми се лежи под колата пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално при теб това стесняване няма да ти окаже влияние поради това че 60мм е много за този двигател,но пак аз винаги сам се дразнел от такива побългарявания с чук, тел тесла и клещи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...