Jump to content
EmZvr

Доста висок разход

Recommended Posts

Здравейте, от 2 месеца карам първата си кола - Honda Civic 1.5 Vtec-e с двигател D15Z8 англичанка. Внос от Италия. Като я докарахме от София стрелката на бензина не мръдна, направо нищо не изгори. Веднага й се смени ангренажния ремък, ролка, сложих й масло ESSO 10W40, смених въздушен филтър и като че ли след тези процедури разхода се дигна, но може и да си въобразявам. на скоро се опитах да я засеча, ама не знам аз ли не правя нещо като хората.. защото излезе абсурдна работа. Значи сипах бензин и стрелката се дигна малко над 1/2 от резервоара и нулирах брояча. Карах я около 2 седмици - градско, ходя с нея на училище. Сега стрелката е почти до долу, а брояча показва, че съм изминал 115км ?! Половината резервоар би трябвало да е 22,5, което значи че харчи около 20/100 разход. Засекох я, когато нямаше сняг, само последните 30тина километра са в снежни условия и карам във Враца - няма задръствания и т.н. Дайте съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неправилно зацепен ремък най-вероятно. Някакви други проблеми? Чека свети ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега така не можеш да я засечеш............пълниш до горе резервоара и караш 100 км и пак допълваш и ето ти разхода.....а от средата до долу стрелката това са около 10 литра защото резевата ти е 12 литра когато светне лампичката.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неправилно зацепен ремък най-вероятно. Някакви други проблеми? Чека свети ли?

Други проблеми няма. Малко съм бос с термините, та ще обясня идиотски - след като запаля нещо не свети по таблото.

колега така не можеш да я засечеш............пълниш до горе резервоара и караш 100 км и пак допълваш и ето ти разхода.....а от средата до долу стрелката това са около 10 литра защото резевата ти е 12 литра когато светне лампичката.........

12 литра резерва лелее, толкова много ли е наистина, ако е така всичко е нормално. Значи явно не засичам правилно ще пробвам и твоя начин да видя какво ще излезе. Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си засечи пълен-пълен резервоар, защото ми се струва че долната половина на скалата не е точно половината гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко литра си сипал? Аз мойта като е на нулата почти и и сипа 10 литра и се вдига до половината стрелката на резервоара! То след половината вече почват сериозните литри не знам защо така! То сириозни колко да са сериозни то на хондите май резервоара им е 35-40 литра макс! Ми запомни къде е стрелката преди да сипеш бензин,сипи 10 литра покарай докато пак стигне началното нив и ще разбереш колко километра си минал с 10 литра! Аз за друг вариант не се сещам! Айде поздрави от мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз карам EG5 и като налея 15 литра е точно до средата. С още 15 е на макс, а като налея пълен резервоар поема 45 литра и стрелката е над максималното и не спада докато не останат по-малко от 30 литра.Предполагам ,че е възможно и при теб да е така. Но въпреки всичко ти дава голям разход.

Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега в тая резерва влиза и мъртвия обем който е около 7-8 литра тоест това гориво помпата не може да го засмуче то постоянно си е в резервара така че резервата ти е около -5 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми заредих 15 литра, но не помня къде беше стрелката преди зареждането. А иначе, когато стрелката падне до 0 и почне да точи от резервата горе долу колко километра мога да измина с нея, че мен сега ме е страх да разчитам на нея, да не закъсам някъде ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, когато стрелката падне на нула може да минеш 0 километра, резервата е преди това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тогава кога трябва да ми свети червената лампата за горивото ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 12 литра трябва да светне но на някои хонди няма лампа за резервата. така че ако имаш лампа и всичко е в ред като ти светне можеш да минеш около 80 км. но не е желателно да я караш в резервата че ще се спомине бензиновата помпа ако засмуче въздух ........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е тая резерва на 40 -5 литра резервоар ? резервата 5-6-7 литра в този диапазонуредите за бензина не са много точни ( трябва да им се свикне)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам със същия мотор и извън градско 5.5л./100 км. като не превишаваш 130 км и лампата econo свети :) . Градско 7-8л./ 100 км. много зависи при това студено време на какви разтояния я караш и разхода ще е различен . :cool: В големия студ на кратки разтояние ми е стигала до 10-11 л./100 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти липсва лампата или си като мен имаш я ама не светва :)Когато стрелката показва 0 и заредиш 26-7 литра стрелката отива на MAX От опит знам, че като напълня резервоара докато спре пистолета след като измина 120 км стрелката почва да показва в графата и показва MAX. Та според мен имаш около 10 литра над графата когато ти е пълен резервоара докато спре пистолета и около 9 литра когато стрелката показва 0Малко сложно го обясних надявам се да ме разберете клегиПС : 10 литра над МАХ 27 от минимум до максимум и 9 от 0 до пресъхване10+27+9= 46л. толкоз ти е резервоара :cool:

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно схванах, значи в резервата си остава доста от бензина, но дори и само тия 15 литра да ми е изгорило за 115 километра пак разхода излиза доста. Става 13/100, то сега като падна снега ще е добре тоя разход, но това е че я карах когато нямаше. Иначе каква може да е причината за високия разход, да не би да съм забравил нещо да сменя по нея. По принцип вуйчо ми се занимава с нея, може да е изпуснал нещо, аз за сега знам само да си видя маслото :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе хора къф е тоя разход на 1.5 витек мотор мойта бабка хем няма витек и е 2000 кубика ми дава разход в града (при нормално каране) 10 горе доло... а извинградско между 6 и 6.5 при 120-140с ръчка 14 :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам д16з6 и ми дава към9.5-10 градско и извънградско средно 8. И това е що годе икономично.Нещо много ми се види. Ужким втек...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка кола гори колкото и сипе човек нито повече нито по малко. Всичко е много относително за разхода на гориво. Всеки кара по свой начин, Един и същи автомобил да го карат десет човека и десете пъти ще даде различен разход. А дали има или няма сняг времето е студено и колата винаги качва разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на бас, че ако карате икономичен в-Тек в тоя студ и го карате всеки път по 5-10 километра на студен двигател ше удари не 10 ами 12-13. Колега засечи си колата както трябва и тогава може да коментираме пак ;)Бонус: още повече, че докато свикнеш за 2-3 седмици на нова кола разхода ти е +1 литър ;)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го карам и карам секи ден така: паля 2 мин на място 2 километра до работа гася вечерта пак и така 20 дена в месеца ;) и разхода ми е около 10 - 11 някаде ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От разход градско,до разход градско има доста разлика.Вечер като карам 15-20км ми дава 9 на 100. Сутрин 4-5км пробег-25+ на 100 :П

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега.кола се засича пълна пълна и ще видиш че всичко ще е ок и мини около 200 км преди пак да напълниш резервоара не е лошо да смениш и свещите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега в тая резерва влиза и мъртвия обем който е около 7-8 литра тоест това гориво помпата не може да го засмуче то постоянно си е в резервара така че резервата ти е около -5 литра

батенце, какви са тия 7-8 литра дет помпата не може да ги засмуче... искаш да ми кажеш че от 45л. резервоар ползвам 37ли? бахти, се съм свалял помпата и нема къде да са тия 8 литра... 2-3... иди дойди...то това да не е с-класа с 100 литра резервоар...нормално резервата е около 6-8 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич отиваш на Лукойл на кръговото в Враца, пълниш догоре, запомняш колнката, качваш и обикаляш улиците като гламав с нея. Може да пообиколи СУМи 3-4 пъти, комплекса, пътя за Згуриград, и като минеш 100 км отиваш пак на същата колонка и пълниш догоре. Това е засечка на разхода, о ти трябва да стане в един и същи ден двете пълнения, защото и времето оказва влияние и ако са заредили друг бензин на станцията и много други неща влияят. Аз карам сивик Д15Б2 90 кончета на газ и ми гори около 9-10 литра в града. Извън града ми пада на 7 ако карам до 120 ина4е отива на 8. Карай си колицата със здраве и не мисли колко харчи че то като почне човек да смят разходите по една кола може да се разболее ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта, ще я засека пак с пълен резервоар и ще видя какво ще даде тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...