Jump to content
Guest HONDA

Трудно отваряне на прозорците

Recommended Posts

Guest HONDA

Хора мноооооооого мъчно ми се отварят прозорците...вият като...трябва да ги натискам с ръка докато ги сваля...дайте идеи какво да правя...струва ми се сложно да разглабям корите на вратите па да ги вадя...какво да правя ?!? :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

Хора мноооооооого мъчно ми се отварят прозорците...вият като...трябва да ги натискам с ръка докато ги сваля...дайте идеи какво да правя...струва ми се сложно да разглабям корите на вратите па да ги вадя...какво да правя ?!? :blink:

<{POST_SNAPBACK}>

и аз го имам тоя проблем.... тука наскоро четох за някаква смазка за моторчетата..тряябва да се намери от каде да се купи ...смазваш и имало добър ефект :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

по скоро уплътненията и стъклодържатела/механизма който вдига стъклото,те трябва да се смажат.Не е сложно бре,тапета е на 2 бол4ета и 6типки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

по скоро уплътненията и стъклодържатела/механизма който вдига стъклото,те трябва да се смажат.Не е сложно бре,тапета е на 2 бол4ета и 6типки

<{POST_SNAPBACK}>

на мен не ми проблем да я сваля кората...правил съм го ...но с какво точно да ги смажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Не съм сигурен дали и някаква по-хубава грез няма да свърши работа? :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Масло за шевни машини ще свърши добра работа :blink: пък е автомобилно масло ново , не използвано също предполагам , но не от редките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
:blink::) само да видим от каде ше го намерим тва масло за шевни машини...ше се ходи до някой шивашки цех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BAlexandrov

WD40 мисля че става идеално :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

Грес за оръжия ще е перфектно...аз мога да си намеря...абе със сяква грес и масло 6е стане...даже и с Калиакра мое да пробваме :hondarulez: а някой,случайно да може да качи снимки как се стига до тва дето трябва да се смазва ??? едно по едно...щото ме е шубе да дърпам на воля...ае мерси мн.за помоща...и сега чакаме снимки... :worthy:..аз съм с Сивик 5-та хечбег...

Редактирано от HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondaka

WD40 мисля че става идеално  :D

<{POST_SNAPBACK}>

потвърждавам! :hondarulez: перфектно е :worthy: За 5-6 лева от мерто. Аз мойто го купих от ОМВ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

освен смазване - мисля, че и регулиране ша иска :worthy::D:hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

Е споделете как се стига до механизмът..моля ви !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Е аз ти казах 2 вин4ета има6 да развие6 да откоп4ее6 буксата на ел стъклата ако има6 такива,от там нататък тапета е на 6типки.Под него предполагам 6е има6 обез6умителния найлон разлепяй го и 6е види6 механизма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondaka

Ами сваляш кората бе човек :hondarulez: Значи има няколко щифта махаш ги и има един пиниз за да махнеш дръжката от кората, иначе няма да стане. Просо преплъзваш целия механизъм на дръжката напред или назад ( всяка хонда различно ) и вадиш :worthy: там са ти машинките, стъклата, маниите :D това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

WD40 мисля че става идеално  :P

<{POST_SNAPBACK}>

потвърждавам! :worthy: перфектно е :D За 5-6 лева от мерто. Аз мойто го купих от ОМВ :D

<{POST_SNAPBACK}>

е добре медено даже ама като ида на ОМВ кво да им кажа искам едно WD40 ли или масло за смазване или...... :hondarulez::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondaka

Ами не, направо си го взимаш. Отиваш при равтовете с разви препарати и щуротии за коли и си взимаш. То е син флакон ( спрей ) със жълт надпис голям WD40. Отзад надписът е на украински :hondarulez: абе ще го видиш, ако не ще питаш и няма как да не ти кажат къде се намира :worthy: Викат му също и "спрей чудо" защото каквото пръснеш оправя :P Отзад на опаковката е показано за какво става :D за да махне ръжда, за смазка.... куп други неща. Щом го рекламират по ДИСКАВЪРИ ЧАНЕЛ, значи наистина си струва. Аз често го използвам и съм страшно доволен :D:D:P

Редактирано от hondaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

Ами не, направо си го взимаш. Отиваш при равтовете с разви препарати и щуротии за коли и си взимаш. То е син флакон ( спрей ) със жълт надпис голям WD40. Отзад надписът е на украински :hondarulez: абе ще го видиш, ако не ще питаш и няма как да не ти кажат къде се намира :worthy: Викат му също и "спрей чудо" защото каквото пръснеш оправя ;) Отзад на опаковката е показано за какво става :D за да махне ръжда, за смазка.... куп други неща. Щом го рекламират по ДИСКАВЪРИ ЧАНЕЛ, значи наистина си струва. Аз често го използвам и съм страшно доволен  :D  :D  :P

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси много колега после като излезна ще мина да забода един флакон и урте ше сам в ролята на автомонтьор :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondaka

Добре, :hondarulez: и да кажеш дали си успял

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

Ми аз веднъж махах копетата за ел.стъклата...и наистина има некув наелон...ма тапета какво е.. ? не и митацията на кожа ами твадето е от плат ??? и када се намират горе долу щипките ?!? :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

ми на самта врата се намират махаш дръжката за отваряне(отвътре :hondarulez:)след това дърпаш вниматално кората към теб и те щипките се откопчават...поне на мойта е така цаката ....и после ще ги видиш какво представляят:worthy:

Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

добре батка какво да дръпна...плата или..абе тва дето е издуто а ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

ама ти махнал ли си кората или не....под нея има само найлон и зад него е механизма....ако не си я махнал цялата кора дърпаш и после я вадиш след като махнеш буксата на кочето за ел.стълклта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Здрасти. Не си написал за кой модел кола става въпрос, но предполагам, че е хечбег.При мен е купе, но вратата е същата:Имаш два болта, единият в дръжката за затваряне, другия - косо в посока нагоре там където дърпаш ръчката за отваряне на вратата. Другото са щипки, внимавай да не ги счупиш. Разкачват се с дълга отверка, с която леко подпъхваш под тях. Щипките са по краищата на тапицерията(кожената, а не плата по средата). Махни цялата кора. Тогава виждаш металната конструкция на вратата. Запретваш ръкави и взимаш смзка. Да не е тип силиконова, защото след 3-4 дъждовни дни се отмива. Смазах моите с финна грес, бяла на цвят, защото има черна, която е за карета ако не се лъжа. Греста я имам отдавна и не мога да ти кажа от къде да купиш, но гледай да е лека, за да не се вдървява през зимата, но да не е полутечна за да не изтече през лятото.Смазваш яко металните лайсни, по които върви машинката на стъклото. При мен поне не е с въжета, както е при пежо например. Та наблъскваш яко грес и по колецата, които се движат в улеите на лайсните. Пускаш нагоре, надолу прозореца и пак смазваш. За сега не ми се е налагало да тварям машинката да я смазвам вътре, но след като смазах лайсните - тръгна доста по-добре и през зимата нямам проблеми :hondarulez:Упсех, ако има нещо пиши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ventil

има и един специален спреи които е за уплатнения.отпуска ги и не замръзват през зимата.даже и в най-студеното време вратите и прозорците се отварят без проблеми.Проблема обаче е че го използвах целия и сега не мога да се сетя как му е заглавието,но при аксесоарите на по големите бензиностанции не може да го нема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

Здрасти. Не си написал за кой модел кола става въпрос, но предполагам, че е хечбег.При мен е купе, но вратата е същата:

Имаш два болта, единият в дръжката за затваряне, другия - косо в посока нагоре там където дърпаш ръчката за отваряне на вратата. Другото са щипки, внимавай да не ги счупиш. Разкачват се с дълга отверка, с която леко подпъхваш под тях. Щипките са по краищата на тапицерията(кожената, а не плата по средата). Махни цялата кора. Тогава виждаш металната конструкция на вратата. Запретваш ръкави и взимаш смзка. Да не е тип силиконова, защото след 3-4 дъждовни дни се отмива. Смазах моите с финна грес, бяла на цвят, защото има черна, която е за карета ако не се лъжа. Греста я имам отдавна и не мога да ти кажа от къде да купиш, но гледай да е лека, за да не се вдървява през зимата, но да не е полутечна за да не изтече през лятото.

 

Смазваш яко металните лайсни, по които върви машинката на стъклото. При мен поне не е с въжета, както е при пежо например. Та наблъскваш яко грес и по колецата, които се движат в улеите на лайсните. Пускаш нагоре, надолу прозореца и пак смазваш. За сега не ми се е налагало да тварям машинката да я смазвам вътре, но след като смазах лайсните - тръгна доста по-добре и през зимата нямам проблеми :D

Упсех, ако има нещо пиши.

<{POST_SNAPBACK}>

Такааа....махам всичко иска6 да кажеш ??? развивам всички видими болтове в околността...махам дръжката,откачам ел стаклата(буксата)...и дърпам всичко...?ина4е да хечбег съм...но и аз мисля че вратите са същите със седана...иначе много мерси брато ! жив и здрав :shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan_m

Има и една друга смазка в Метро: на фирмата Motip и съдържа тефлон и бяла грес, водо и топлоустойчива /до 160 градуса/. Опаковката е сребриста с две оранжеви ленти и струва пак 5-6 лева. Много е добра!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Такааа....махам всичко иска6 да кажеш ??? развивам всички видими болтове в околността...махам дръжката,откачам ел стаклата(буксата)...и дърпам всичко...?ина4е да  хечбег съм...но и аз мисля че вратите са същите със седана...иначе много мерси брато ! жив и здрав :D

<{POST_SNAPBACK}>

Абсолютно :D разглабяш цялата кора, за да имаш достъп до релсите, където върви машинката посредата. Моята не е седан, а купе, т.е. 2 врати, значи трябва да е точно като твоята врата. Мажеш яко релсите - това е основното. Иначе колегата, дето беше споменал за спрей за уплътнения.... страхотен съвет, особено за нашите 10годишни коли, защото трябва да се освежават уплътненията :shock: ще го пробвам и това.

Иначе с греста - после не трябва да имаш проблеми, защото аз като ги смазах само с грес, без спрейове и т.н. пак върви, така че почвай да разглабяш :D

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

Мерси човече(dominic) много помогна..задължен съм ти :shock: жив и здрав...много мерси !

Редактирано от HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CHIPSI

To4no tova s teflona i biala gres e nai-dobroto.s nego 6te stane nai-dobre da znae6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest go6i11

Грес за оръжия ще е перфектно...аз мога да си намеря...абе със сяква грес и масло 6е стане...даже и с Калиакра мое да пробваме  ;) а някой,случайно да може да качи снимки как се стига до тва дето трябва да се смазва ??? едно по едно...щото ме е шубе да дърпам на воля...ае мерси мн.за помоща...и сега чакаме снимки... ;)..аз съм с Сивик 5-та хечбег...

<{POST_SNAPBACK}>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest go6i11

Хора мноооооооого мъчно ми се отварят прозорците...вият като...трябва да ги натискам с ръка докато ги сваля...дайте идеи какво да правя...струва ми се сложно да разглабям корите на вратите па да ги вадя...какво да правя ?!? ;)

<{POST_SNAPBACK}>

vzemisi sprei za veriga za motor masloto e sintetika i stava perfektno za smazvane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda bassmbass

намажете уплатненията с глицерин,продават го в аптеките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

;)

Трябват ви 3 спрея:

 

Публикувано изображение

 

Това горното всеки би трябвало да го знае ;):P

 

И другите два съм взаимствал от knowhow-то на колегата Магнум ТУК!

Спрей No.3 - Силиконов спрей - за уплътнения

Спрей No.6 - Бяла грес с тефлон - за движещите се механизми

 

Всичко това можете да купите от Mr.Bricolage и трябва да излезе под 20 кинта.

Успех! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda bassmbass

;)

Трябват ви 3 спрея:

 

Публикувано изображение

 

Това горното всеки би трябвало да го знае ;):P

 

И другите два съм взаимствал от knowhow-то на колегата Магнум ТУК!

Спрей No.3 - Силиконов спрей - за уплътнения

Спрей No.6 - Бяла грес с тефлон - за движещите се механизми

 

Всичко това можете да купите от Mr.Bricolage и трябва да излезе под 20 кинта.

Успех! ;)

<{POST_SNAPBACK}>

всичките варианти сам ги пробвал сама глицерина оправя работата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doof

мом4ета аз имах същия проблем със стъклата и със смазване вси4ко е временно докато не се изцапат пак с прах трябва да си свлиш кората и да по4истиш много добре уплатненията и наи ве4е това дето е на кората и притиска стъклото повярваите ми изпръскал съм поне 10 WD-40 и е временно ако е топло остава за по дълго но са не Надявам се съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Глупости.Сяка смазка на петролна основа ще наебе така прозорците че ше спрат да се движат.Решението е по-просто отколкото си мислите. Смъквате прозореца до долу, взимате един спреи за табло, напръсквате обилно улея, 3-4 пъти нагоре надолу и всичко вече е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather
Отговорено (Редактирано)

аз предлагам да изпръскаме всички тези спрейове които е показал колегата Дидко и след това да строшим стъклото за да не ни дразни и после да отидем да пием по кафе . :P Това естествено в кръга на шегата. ;)

Редактирано от greenwather

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doof

и колко време ще се отварят 2 можеби 3 дни и после пак същото и до кога както изкате пръскаите аз така си пръсках 1 год и накрая пак свалих уплутненията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Пръскайте с квото си искате. Ако искате и със свинска маз си мажете прозорците. Дреме ми на дедовия! ;) Хората са си направили препарати за всичко, ама това че не ги ползвате по предназначение си е ваш и само ваш проблем! Ама то с пръдня боя не става! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...