Jump to content
didosan

Колата не пали

Recommended Posts

Колата неще да пали...(civic)Преди 3 дена ми свърши газта и се прибрах на бензин ..Днес се качвам с мисълта да се кача и да си сипя газчица ...Да ама не качвам се и неще да пали .Вечерта бащата ме дръпна запалих (бензин има 15л.) отидох сипах газ да ама пак нещя да запали пак ме дръпна и пак запали (акумолатора е нов ток много )И напаркинга тази вечер проверихме свещите .Оказа се че не стига ток до тях.Предполагам че е от ключа някъде не прави контакт ...Бащата е имал същия проблем с фиата...Помогнете какво предполагате че е.Газовата е пълен ижекцион .Има аларма която блокира запалването алармата работи и понеже се ядосах и предполагах че е от там и резнах един кабел който човека дето ми я постави каза че при проблем мога да го резна и да си я сапаля ...

Редактирано от didosan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не разбрам как сте запалили колата с дърпане щом не достига ток до сшещите?

Редактирано от ocean

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си,че няма ток до свещите,колата винаги пали на бензин и след определени обороти обръща на гас ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да след 1500 обурота обръща на газ.А за свещите е странно да .Пробвах извадих нова свещ (имам резерни) сложих я в кабелите и не дава при запалване никва искра съпото с още 1 кабел пробвах и с друга свещ.След като запали закарах я на паркинга загасих я и след 2-3 сек я запалих отново без проблем но уви на следващия път не стана .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобина и такива експерименти не си прави щото това не е лада или москвич веднага горят бобините и комутаторите в делкото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой дали може да даде съвет (знам, че е много трудно да се каже без да се види). Значи колата ми не пали. Преди два дни, вечерта я запалих да поработи 10ина минути (никога за 2 години не ми е правила проблем с паленето и акумулатора), след тия 10 мин я угасих да и отворих капака да си сипя течност за чистачки. След като затворих капака колата не палеше и се чува един странен звук като продължително кликане (не като на изтощен акумулатор). Таблото си свети като се показват лампичките за акумулатора и маслото. На дърпане колата пали, но като я угася не запалва отново. Може би съм барнал някой датчик без да искам като отварях капака или пък понеже валеше сняг да не би да е намокрено нещо, което не трябва, но клемите и акумулатора не съм пипал. Има ли някой идея какво съм прецакал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвий си клемите на акумулатора и ги почисти.После ако имаш медна смазка ги намажи тънко.Ако нямаш с обикновена грес.Ако пак ти прави същия проблем търси хлабави маси,но по вероятное да са клемите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...