Jump to content
Белов

D15b2

Recommended Posts

Колеги искам да попитам какво мога да ползвам от Д13Б2 на Д15Б2.Като например скоростна кутия,делко,водна помпа радиатор и т.н.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делкото няма да можеш, защото на Д13-ката едно, че е със вакуумно предварение и второ, че в него има само бобина - д15б2 е инжекция и в неговото делко има 2 сензора, комутатор, бобина ... останалите работи, които си изброил са съвместими, ако се вземе предвид че говориш за сивик 5та генерация, защото на 4 и 5 са им различни радиаторите, и кутиите на 5та са хидравлични, а на 4та с жило. :) За водната помпа не съм абсолютно сигурен, но мисля че блоковете са идентични. :D

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и водната помпа става :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и буталата стават :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за буталата сигурен ли си,а колянов вал,биели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А хидравличната помпа и хидравличната реика предполагам също пасват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С толкова много части каква е целта? Как от 1.5 да направим 1.3? :D:lol: ... но ако я ползваш за донор, всъщност много малко са нещата които НЕ стават ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за най-лесно кажи какво му има на твоя двигател, и какво мислиш да му присаждаш от д13'ката и ще ти се даде най-точен отговор. Коляновия вал не става, защото той ти определя хода на буталото, същевременно и обема на двигателя. Биелите на Д13 са доста по-дълги, така че също не ти вършат работа. Ако мислиш да правиш твоя двигател д13 със щампа д15 на блока трябва да смениш цялата карантия на куп - колянов вал, биели, бутала. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за обърканите писания.Идеята ми е друга,имам двигател Д13Б2 и искам да го разпродам,та да знам кой части стават и за Д15,или е най добре да го продам целия оборудван,защото е в много добро сйстояние.На 10 000км. не съм му долял и капка масло.Единственият ми проблем е че незнам кои би си търсил толкова малък двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...